Kivisildnik: Eesti on euroga või sees

Oh jah, ega ta kerge ole, otse vastupidi. Aga enne kui läheme Villu Reiljani ja mingite sotside juurde, lubade soovida jõudu ja õnne, et järjekordne masendav neljapäeva õhtupoolik kuidagigi üle elada. Seekord tuleb mul soovida ka tolerantsi, sest maainimesi ei sallita enam üldse.

Luua asula kodanikud tegid avalduse, mille kohaselt Villu Reiljani süüdimõistmine kõrges kohtuastmes on linnavurlede kättemaks. Selles kibedas tõdemuses on oma tõeiva sees. Kõik parteid on meil linnameeste parteid ja kui reform, isamaa, kesk või sots maainimestest hooliks, poleks ju tarvis ei Rahvaliitu ega Maalehte.

Aga elu näitab, et maainimesed on Rahvaliidu eest väljas nagu hundid ja pole seda nõus vahetama isegi küllusliku õnne ja täieliku rahulduse partei ehk sotside vastu. Terve mõistuse südikaadis ilmus just huvitav referaat tooniandva prantsuse punase mõtteavaldusest, mille kohaselt punased, eelkõige sotsid, on sügaval uriinis.

Esiteks on sotsid korraldanud Kreeka laadi majanduskaose – jagades laiali ohtralt laenuraha, on nad tekitanud majanduskriisi, kusjuures punastel pole mingit plaani, kuidas endakeedetud supist välja rabeleda. Kreeka vasakradikaalidel muidugi on, nad põletasid panga koos isikkoosseisuga maha, kui aga maailma kaubanduskeskuse põletamine oli terror, siis võib ka pangapõletamine terroriks osutuda.

Aga võimalik, et Kreeka pangapõletamine kvalifitseerub antifashismiks, mis on Euroopas igapäevane ja äraharjunud, hea ja pahatihti ka kohustuslik asi. Igal juhul soovitan pangapõletamistega oodata, kuni keskvõim teeb vastava otsuse. Selline otsus ei pruugi muide olla väga kaugel, sest Merkel pidas kõne pankurite ohjeldamise vajadusest ja samal teemal pläägutatakse ülepäeva ka lombi taga.

Terve Mõistuse Sündikaat kirjeldab sotse kui jõuluvanaparteid, millel on alati suurem rahva poolehoid kui paastuparteidel. See on ka mõistetav, sest paastuparteid jagavad laenurha ülemaailmsetele hiidkorporatsioonidele, kohalikele külakurnajatele, eelkõige aga suurpankadele.

Arendades südikaadi jõuluvana ideed edasi võime parteid jagada kaheks liigiks. Esiteks punased jõuluvanad, kes jagavad laenuraha santidele, immigrantidele, vaestele ja patustele ning põhjustavad oma vastutustundetu tegevusega kriisi –  Kreeka näide. Ja neid Kreeka tüüpi riike on vana hea Euroopa punnis täis.

Teiseks parteide liigiks on valged jõuluvanad, kes mahitavad pankureid seni, kuni need kriisi tekitavad ja seejärel jagavad laenuraha pankadele, monopolistidele ja muudele ülirikastele ning süvendavad oma järjekindlalt vastutustundetu tegevusega kriisi veelgi. Ameerika näide võiks tuttav ette tulla.

Aga mis me räägime, Eesti rahvas on oma otsuse teinud – meie tahame kriisini jõuda välismaa pankurite soosimise läbi. Rootsi pankade ja kinnisvaramulli näide veenab meid selles, et meie väga austatud valgete jõuluvanade poliitika viis meid kiiresti sinna, kuhu valgete jõuluvanade poliitika ikka viib. Kriisi.

Kriis on nüüd käes, seega on valged jõuluvanad oma töö teinud, hästi teinud ja võiksid nüüd kodinad kokku panna ning uttu tõmmata. Punastel jõuluvanadel pole praegu midagi teha, sest raha, mida laiali jagada, ei ole ja juurde laenata pole hetkel tark, sest enne tuleb euro ära oodata.

Eurot on meil kindlasti vaja, sest kõik meie laenuorjad on võtnud nii eluasemelaenu kui autoliisingu euros, nüüd kus euro on kiiresti kukkumas on väga õige aeg euroga ühinemiseks, sest euros laene tagasi maksta on juba täna kümme protsenti odavam kui oli aasta eest.

Euro on väga hea, paraku ei oska europrojekti juhid seda sadu tuhandeid inimesi puudutavat hüve kuidagi esile tuua, võib-olla ei ole nad kõige targemad. Võib-olla. Igal juhul on Eesti euroga või sees, euro alles hakkab kukkuma, Ameerika raha maksis täna juba kaksteist krooni kuuskend üheksa senti, enne oli justkui üksteist. Selline lugu.

Nii et teie millisest laenust on tubli sada tuhhi juba otsast maha kärisenud ja seda ainult tänu kreeklaste pingutusele, aga iirlased, itaallased ja kõik teised suuremad rahvad alles valmistuvad kaosesse sisenema. Kohe tuleb ühineda euroga ja laenuorjus kaob kui võluväega. Ei tahaks küll olla prohvet, aga pangad muutuvad hirmuunenäost õige varsti varsti huumori ja satiirikeskusteks.

Rahvaliit on igatahes lahe, tõsi, ideid ei ole, aga inimesi on, kange tahtmine on ja see ongi põhiline. Mina soovitan Rahvaliidu kehandi liita Maalehe ajundiga, siis on olemas nii toimiv organisatsioon kui ka selge mõtestatud jutt. Kusjuures karjeristid, aferistid, poliitbroilerid ja muus ballast on Rahvaliidust kadumas, pole seal enam midagi vahetada ega varastada.

Poliitkorilased otsivad uusi väljakutseid, hea oleks, kui Rahvaliit ei saaks järgmistel valimistel üle riigikogu künnise. Siis kaoks sealt nii sponsorite raha kui seda taskusse kühveldav küünedendapoole jõuk. Ülejärgmistel valimistel võiks siis juba rahuliku südamega Maalehe toimetuse poolt hääletada.

Positiivne programm on meil täna külluslik: maksame mõne aasta pärast paari kuupalgaga majalaenu ära, küll selle euro saab pärast laenude maksmist prügikasti visata. Seejärel tõukame kirjaoskajad maainimesed Toompeale ja hakkame inimese moodi elama.

Saamameeste pärast ei maksa muretseda. Roheliste, kristlase ja Rahvaliidu ridadest liiguvad nad sujuvalt sotside seelikusappa – aga kuskil peavad ju nemadki peavarju saama.

Sven Sildnik

27.05.2010

Esmaavaldatud ERR-s

1,159 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>