Erakonna esimehe hinnang Ühtsele Eestile

Kartellimeedia ja kartellipoliitikute kaelakuti koos ühisprojekt nende endi ülistuseks, mis hüpnopolitismi orgiana mõeldud oli. Välja tulid tühilausumised kakofoonilises vormis, mille üleskiitmine on kartellimeedias kujunenud hüpnopolitismi orgiaks.

Nüüd, kus on selge, et Ühtse Eesti projekti tellis Reformierakond, on selge ka see, miks uut erakonda ei loodud: Reformierakond ei vaja seda. Küll aga vajab ta, et uut erakonda, n.-ö kolmandat jõudu ei tekiks. Ja selle ülesande täitsid Reformierakonna Ühtse Eesti harlekiinid suurepäraselt: nad tähistasid reviiri – uue jõu loomises sobiva platsi poliitilisel maastikul – rohke urineerimisega, et kellelegi ei tekiks tahtmist poliitikas midagi uut korda saata, ennast Reformierakonna uriiniga määrida. Ja kui keegi tulevikus tahabki, siis ÜE teiseks stardiks on kõik olemas. Niisiis: uus erakond on loodud, tõsi, praegu platsi broneeringu kujul.

Reformierakonna väliste riigikogupoliitikute hinnang, et Ühtse Eesti poliitika oli asjatundamatu komöödia, on asjatundmatu. Reformierakond mängib poliitilist korvpalli nagu Kuusmaa: enne pete ja siis vise. Muidugi kui neil sedapuhku üldse „viskamiseks“ vajadus tekib, sest võit võib olla neil juba käes.

Seega: Ühtne Eesti on Reformierakonna hüpnopolitistlik seeriatoodang ühe andeka salakäiguga.

Vello Leito

08.05.2010

948 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>