Pressiavaldus: Eesti Iseseisvuspartei majandusprognoos aastateks 2010-2011

Riikide makromajandus on suure loomuliku inertsiga, väga kiired muutused ühiskonna tootlikkuses ei ole võimalikud. Iseloomulik on seejuures veel see, et võimalikud langused on kiiremad kui majandustõusud, st et ülikiired majandustõusud ei ole füüsiliselt võimalikud, kollapsid aga küll.

Eesti majanduse inertsus nii tõusudel kui mõõnadel on hästi nähtav joonisel 1, mis kujutab muutusi Eesti makromajanduses ajavahemikus 1988-2009. Seni kõige kiirem langus on olnud 2009. aastal.

Rahandusminister Jürgen Ligi prognoos, et majandus kasvab 2010. aastal 1%, on graafiliselt kantud joonisele nr 2. Selgub ilmekalt, et minister eirab füüsikaseadusi. Rahandusministri prognoos ei lähe siiski mitte eesti inimrumaluse ajalukku, vaid eesti inimvalelikkuse ajalukku. Minister teab seda suurepärselt, et taoline asjade käik on võimatus kuid ta eeldas, et keegi ei võta vaevaks tema ülbust graafiliselt kujutada. Nüüd on see siiski tehtud.

Võttes arvesse Eesti majanduse inertsust on kõige optimistlikum võimalik majanduskasv kujutatud joonisel 3, mis eeldab 2010 aasta majanduslanguseks 7%, aastal 2011 majanduslangust 2-3%.

Olgu veelkord ülerõhutatud, et joonis 3 kirjeldab kõige soodsamat asjade arengut. Ent olukord majanduses on faktiliselt selline, et kiire majanduslangus ülimalt tõenäoliselt jätkub veel aastaid. Majanduse areng pole paraku adekvaatselt üleüldse prognoositav, sest valitsus on läinud teadlikult majanduse hävitamise teed eesmärgiga purustada eesti rahva riiklusvõime rahvusliku majanduse hävitamise läbi.

Eesti Iseseisvuspartei vanematekogu

18.04.2010

Saadetud: riigikogu@riigikogu.ee, bns@bns.ee, err@err.ee, delfi@delfi.ee, online@epl.ee, online@ohtuleht.ee, online@postimees.ee, uudised@kanal2.ee, uudised@tv3.ee

1,064 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>