Rahvuslusest

Viimasest Eesti Ekspressi numbrist leiame Jakob Karu artikli: „Unistades rahulikust rahvuslusest.“ Lugu algab sellise lausega: „Mina olen rahvuslane“. Kui juba taolist artiklit kirjutama hakatakse ja sellise lausega alustatakse, siis on kohustulik ka öelda, mis rahvuslasega tegemist. Kas näiteks vene rahvuslasega, juudi rahvuslasega, … eurorahvuslasega või siis eesti rahvuslasega. Kõiki neid ühisnimetaja alla koondada on sama, mis näiteks eurookupandi ja eesti iseseisvusrahvuslase vahele võrdusmärk tõmmata. Artikkel ise on täies ulatuses järgmine:

”Mina olen rahvuslane. Mu arust on rahvuslane ennekõike inimene, kes armastab oma kodumaad – no ma tõesti ei tea maailmas paremat kohta kui Eesti.

Keeruline juhtum, kui aga mõelda “rahvusluse” kui mõiste siin ja praegu omaks tunnistanud seltskonnast. Ma ei räägi niivõrd konkreetsetest grupeeringutest, ma räägin sellest, mis välja paistab ja mitmendat korda juba. Mõtlen näiteks vabariigi aastapäeval Vanemuise ees juhtunut.

Ma räägin vihkamisest ja vastandumisest kõigele, mis on seotud riigi ja võimuga. Ma räägin raevukast enesekesksusest, usust rahva äravalitusse. Vihkav rahvuslane on kõige ohtlikum rahvuslane!

Ma võin mõjuda eluvõõra, äraostetu ja liiga leplikuna. Ma ei arva, et valitsus teeb kõike õigesti ja et poliitikute hulgas pole kaabakaid. Ja rahva majanduslik olukord on tõesti vilets. Kuid miskipärast tundub ka hooti populistlikult demagoogitsev Riigikogu opositsioon mõistlikuma seltskonnana kui käratsevad kaikamehed.

Nüüdsete “rahvuslaste” kinnismõteteks on hirmutamine euroga, mille tulekuga olla kaasas 50% devalveerimine; juutide ja vabamüürlaste vandenõud ja maailmavalitsemine, “jewroparlament”; kujutlus valitsusest kui rahva seljas parasiteerivast kamba­kraatlikust klikest, žongleerimine rahva mõistega, ettekujutuse loomine Eestist kui kapo jälitustegevuse all ägavast ühiskonnast, ja nii edasi.

Ma tean, mida mulle selle peale võiks öelda. Et ma laulan oma tööandja laulu, et ajakirjandus on müüdav, et ma pigistan silma kinni tegelikkuse ees, et minu loo kirjutasid tegelikult kapo töötajad, et ma olen ühes paadis Ansipi ja Kadastiku ning teiste vanade kommaritega, et ma olen maskeeritud juut ja avalik kosmopoliit.

*
Ikkagi, positiivset rahvuslust on vaja, mitte igal võimalikul hetkel alandatust ja solvatust demonstreerivaid, natslike sugemetega paranoilisi kaikamehi.

Või olen ma lõplikult lihtsameelne?”

Asjalikult kommenteerib artiklit üks anonüüm:

ÕIGE, 07.03.2010 00:57
Vastus on Su üllitise viimane lause.Kui Sa ise selles ka ei suuda selgusele tulla,siis Sa ei ole mingi rahvuslane.Armastusest oma kalli ISAMAA vastu üksi ei piisa.Tuleb ka siin elades aduda seda kohustust,mis selle armastusega ka kaasneb.Tuleb hoida seda,mida veel hoida annnab,sest seda viimast pole enam kuigi palju järele jäänud.Õige rahvuslane ei aja ei kogemata ei meelega mitte iialgi segamini ISAMAAD JA KODUMAAD.ISAMAAL ma olen sündinud,kodumaal ma elan.Just seda viimast,ehk kodumaad,võime ja võivad nimetada need inimesed,kes ei ela oma ISAMAAL,vaid elavad võõrriigi territooriumil.Hea,et Sa sellise üllitise siin üldse avaldatud said.Mõtlevad inimesed,kes juhtuvad seda lugema ,saavad sest väga õigesti aru,sest kui oleks see kirjutatud õigete rahvuslaste poolt ja otsekohesemalt,siis poleks seda lihtsalt meedias avaldatud.Nagu desinformeeriti ka Vanemuise juures toimunut.Põhjanaabrid aga seevastu olid objektiivsemad ja järgmisel päeva oli see nende TV-s peauudisena Eestist.Ka ei ole võimalik vabaõhuüritusel suruda korraldajate kapsaaeda Tartu politsei tegevusetust.Pargipingil istuvaid TAI-lasi(Teadmata Aadressiga Isik)ei pea korraldaja korrale kutsuma.Avalikult alkohoolsete jookide tarbimise keelamine on minuteada veel eesti politsei rida.Provokaatorite sattumine piketti on ka muidugi iseenesest märkimist vääriv.Eks teatud ametid ole selleks vastavad suunised saanud.Mis puutub Sinu enda kalduvuste avalikustamisele,a´la populism ja demagoogia,siis Sa oled end ju täpselt iseloomustanud,mistõttu Sinu kohta rahvuslane öelda on suisa kohatu.Ka peaksid sa endale selgemaks tegema sõna “nats” tähenduse.Ajalookirjutajad ja tänapäeva ühiskond on selle õige tähenduse devalveerinud.Arenguruumi Sul veel ehk on.Rahvuslane Eestis olla nõuab paraku kindlameelsust,mitte orjameelsust.Äärmuslase silti ollakse üsna kiired külge kleepima.Lõpetuseks leian,et Eesti on kiiremini kui arvatagi oskame,langemas sügavale sotsiaalsesse kuristikku.Meil ei ole enam sõnaõigust oma ISAMAAL ,kuna oleme Euroliidu üks omavalitsusi oma omavalitsusjuhiga,kes elab oma kodumaal,mitte ISAMAAL.

Jääb üle vaid küsida, mis rahvuslasega on Jakob Karu puhul tegemist?

Artiklis pole ainsatki viidet sellele, et Eesti riiki pole enam üldse olemaski, vaid on olemas föderatiivse Euroopa Liidu liiduvabariik Eesti (loe EIP 05.11.2009 pressiavaldust). JK nimetab seda moodustist Eesti riigiks. Sellise määritluse saab anda üksnes eurorahvuslane, kes peab oma kodumaaks Euroopa Liitu. Jakob Karu ei ole eesti rahvuslane. JK ei ole naiivne. JK tööülesandeks on eurookupatsiooni ikebana.

EIP teabetoimkond

07.03.2010

1,061 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>