Kivisildnik: Sotsiaaltööga ristisamba probleemi kallale

Sotsiaaltööga ikka ja alati muudetud pinnavorme esteetilisemaks. Kui mõisa ajal kanti kokku näljakangruid, mingeid kivihunnikuid, mis on silmale täitsa ilusad vaadata, siis Eesti Vabariigi ajal kanti tükk Rakvere Vallimäge sotsiaaltöö korras laiali.

Mõte on ilmselge: kui on vilets palk, siis olgu vähemalt töö, millest jääb jälg aegade lõpuni. Ka tänapäeval tuleks kas mägesid kokku kanda või laiali lükata, niisama inimesi sotsiaaltööga alandada ei maksa.

Mul on täna selline positiivne programm: kuna me Tartu rahu ja Lissaboni lepingu vastu midagi teha ei saa, siis lahendame vähemalt selle ristisamba probleemi.

Kaplinski ja mitmedki muud vaimuinimesed on teinud ettepaneku ristisammas maha kiskuda. Olen kategooriliselt antikristliku vandalismi vastu. Esiteks solvab see peapiiskopi kõige pühamaid tundeid, teiseks võib tekkida tahtmine ühe soojaga ka kirikud maha lammutada. Vara veel.

Tänane positiivne programm on: tuleb kanda kokku üks ilus suur kivikangur. Kivikangur on väga ilus ka ilma kunstnike, arhitektide ja muude mõtlemisvõimet eeldavate ametimeeste abita. Lihtrahvas võib kive kokku kanda puhtast entusiasmist ja tulemus on esteetiline, vaadake või juba mainitud näljakangruid.

Jätame selle koleda risti alles, aga kuhjame ta ümber mõnusa maakivist kangru. Nii saame inimestele väärika sotsiaaltöö, põllud puhtaks ja linnapilti objekti, mida ei pea kogu maailma ees häbenema. Lähete Tallinasse, võtate kivi kaasa, ei pea väga suur olema, peaasi et tuleb südamest.

Tallinlsed jälle, kui sõidavad maale vanaema juurde, toovad maalt kivi kaasa. Autoomanikud võivad tuua koguni mitu kivi. Kui kogu rahvas tahab neetud ristist lahti saada, siis on selleks kena ja rahumeelne, mis aga põhiline – väga ilus ja odav, lahendus olemas.

Valgustuse või lahendada küünaldega, selle töö delegeerime turistidele, las ostavad ja põletavad küünlaid, on neist ka midagi kasu.

Sven Sildnik

04.02.2010

Esmaavaldatud ERR-s

874 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81