Valetamiste viljad saavad varsti valmis

Rahvahääletusel 1992. aastal vastuvõetud Eesti Vabariigi Põhiseadus tagas eesti rahvale omariikluse, iseseisvuse ja suveräänsuse ilma igasuguse õiguseta neid kellegi poolt kellelegi mingilgi viisil või mingilgi määral ära anda. Lissaboni lepingu nimeline Euroopa Liidu konstitutsioon, mis seadustas Euroopa õiguse ülimuslikkuse EV Põhiseaduse suhtes, on nüüdseks kõikide liikmesriikide poolt ratifitseeritud, seega on mutunud võimatuks juriidiliselt või vormiliselt seada kahtluse alla fakti, et Euroopa Liit on riik. Seega on Eesti kaotanud iseseisvuse ja suveräänsuse nii de fakto kui de juure ja on föderatiivse Euroopa Liidu liikmesriik.

Niisiis pole Eesti riiki olemas, vaid on olemas EL liikmesriik, mille põhiseadus on alamuslik EL õiguse suhtes. Aga lugegem, mida tänase Õhtulehe intervjuus väidab ekspresident Arnold Rüütel: „Nüüd, kui oleme suutnud taastada oma iseseisvuse … suudame me käituda tõeliselt iseseisva riigina … “. Seega siis sellist „iseseisvust“ pidaski Arnold Rüütel silmas taasiseseisvusmisel 90-ndate aastate alguses. Tema kommunismiaegsed valed tunduvad selle kõrval väga primitiivsed.

Delfile 26.12.2009 antud intevjuus väidab ekspresident, et kriis võib muuta meid tugevamaks: „Kuid vaid siis, kui oskame analüüsida – ja ka targalt analüüsime – viimasel paaril aastal tehtud vigu. Tähtis on väga täpselt mõista, milles me vigu tegime ning osata suuta selliseid vigu edaspidi vältida ning enam mitte korrata.“

Ent viimasel kahel aastal pole põhimõttelisivigu enam tehtud, sest kõik need tehti ära juba enne seda. Olgu eriliselt rõhutatud, et Arnold Rüütel näeb vigu just ja ainult kahes viimases aastas. Millised need on, seda ta ei ütle. Olen veendunud, et suudan aga lahti rääkida mida ta mõtles.

Selleks lugege eelnevalt läbi president Ilvese 23.12.2009: intervjuust järgmised mõtted: „Aastal 2010 võtame ohjad enda kätte ja teeme oma elu paremaks. Ja kui me ei saa üksi oma elu paremaks teha, siis teeme seda oma sõprade, teeme oma naabritega, ja teeme midagi uut, nagu varem pole Eestis tehtud. Ja teeme seda hästi!“ Kui tema sõnad ausa inimese keelde tõlkida, siis saame: … teeme oma elu paremaks koos idanaabriga, sest me ei saa iseseisva riigina hakkama. Teeme midagi uut, teeme Eurussia ühiskodu, või siis ka: liitugem SRÜga.“ Nii ütles ja nii mõtles president Ilves.

Nii mõtles, aga ei ütlenud midagi välja ekspresident Arnold Rüütel. Ta on lihtsalt salakavalam.

Vello Leito

Eesti Iseseisvuspartei esimees

31.12.2009

Saadetud: bns@bns.ee

1,124 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>