Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas valetab

Oma artiklis 01.12.2009 Õhtuleht Onlines „Kuidas kriisist väljuda“ esitab Rõivas arvukalt valeväiteid, mis on toimkonna hinngul sihiteadlikult suunatud eesti rahva omariiklusvõime kustutamisele.

1.Taavi Rõivas väidab, et Eestil laenutaaka ei ole ja ka ei teki valitsuse eelarvepoliitika tõttu, mis näeb ette valitsusepoolset laenude võtmisest hoidumist. Väide on vale, riigi laenutaaga suuruse määrab kõikde laenude summa, sealjuures omavalitsuste ja eraisikute laenud. Praegune valitsuse väike välisvõlg ei ole mingi näitaja, sest valitsus pole riik.

2. Rõivas väidab, et valitsus hoidub üle jõu elamisest. Nii talitada on valitsuse jaoks kohustuslik. Aga kohustuslik on ka jälgida, et kogu ühiskonnas keegi ei elaks üle jõu. Seevastu valitsus ja riigikogu oma ajaloo ühe suurima valega, nagu oleks aastatel 2003-2007 Eesti majandus kasvanud, meelitas tahtlikult surmavasse võlalõksu sadu tuhandeid eraisikuid ja elamuehituses tegevaid eraettevõtjad. Nende võlakoormus on summaarselt üle 250 miljardi. Seda olukorras, kus majandus on viidud jätkusuutmatuse olukorda ja krooni devalveerimine suurusjärgus 50% on objektiivne paratamtus, mis toob kaasa laenuvõtjate enamusele maksevõime kaotuse. Kes selle eest vastutab? Vastus: riigikogu ja valitsus.

3. Seetõttu on n.-ö pimedalegi nähtav, et euro pole ei eesmärk ega abinõu vaid on suitsukate riigikogule ja valitsusele devalveerimise läbiviimiseks eurole ülemineku hetkel. Kuna üleminekukursi määrab Euroopa Komisjon, siis kogu vastutuse annab demagoogiliselt asetada EK õlgadele kui see kehtestab eurole üleminekul kursi orienteerivalt 1 euro = 30 krooni.

4. Artikli pealkiri eeldab käsitlust, et kuidas kriisist väljuda. Kuid lahendina on Taavi Rõivase poolt pakutud üksnes välisinvesteeringute järjekordset ligimeelitamist. Olgu meeldetuletatud, et Eesti totaalne allakäik – 2009. a. majandustulemustega jääme maailma 10 kõige labikukkunuma riigi hulka – tuleneb sellest, et lasti hävitada rahvuslik majandus, lasti välisinvesteeringud kontrollimatule hävitamiskursile. Kõige selle taga on riigikogu riigireeturlik tegevus eesti rahva riiklusvõime vastu, Eesti okupeerinud Euroopa Liidu nimelise föderatsiooni käskude alusel.

EIP teabetoimkond

01.12.2009

1,162 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>