Avaldus ENSV Ülemnõukogu 16. novembri nn suveräänsusdeklaratsiooni 21. aastapäeva puhul

16. novembril 1988 võttis Eesti Nõukogude Sotsialistliku Vabariigi (lüh. ENSV) Ülemnõukogu vastu ENSV suveräänsusdeklaratsiooni. Selles dokumendis väideti esmakordselt ENSV seaduste ülimuslikkust ENSV territooriumil:

Toetudes rahvusvahelistele paktidele majanduslike, sotsiaalsete ja kultuurialaste õiguste ning kodaniku- ja poliitiliste õiguste kohta 16. detsembrist 1966, mis on ratifitseeritud NSV Liidu poolt, ja teistele rahvusvahelise õiguse normidele, deklareerib Eesti NSV kõrgeim rahva võimu esindav organ, Eesti NSV Ülemnõukogu, oma seaduste ülimuslikkust Eesti NSV territooriumil,“ öeldi ENSV suveräänsusdeklaratsioonis.

Vastuvõetud deklaratsioon oli õigustühine, sest ENSV Ülemnõukogu oli okupatsiooni tingimustes valitud organ, mistõttu see ei esindanud eesti rahvast.

Kodanike Komiteede liikumine kutsus ellu Eesti Kongressi, mis oli õiguspädev esindama eesti rahvast. Kahe organi konsensuslik otsus 19. augustil 1991. a. oli seetõttu õiguspädev välja kuulutama Eesti 17. juuni 1940. a. eelse Vabariigi taaskehtestamise. Põhiseadusliku Assamblee väljatöötatud EV Põhiseaduse eelnõu, mis võeti vastu 1992. a rahvahääletusel, on seetõttu de jure kehtiv dokument.

Euroopa Liit oli liitriik (=riik) juba sel hetkel, kui Eesti 2004. aastal selle koosseisu astus ja EV Põhiseadus kaotas seeläbi oma kehtivuse, sest Euroopa Liidu õigus oli siis ja on seda enam nüüd ülimuslik EV Põhiseaduse suhtes. Euroopa Liidu nimeline riik okupeeris Eesti lõplikult 4. novembril 2009. aastal (loe EIP pressiavaldust 04.11.2009).

Eesti vajab uut iseseisvusdeklaratsiooni. Rahva lollitamiseks varjunime ‘Lissaboni leping’ saanud Euroopa Liidu põhiseaduse jõustudes asetati Euroopa Liidu rahvad ja riigid, esmajärjekorras väikerahvad ja -riigid, sealhulgas eestlased, otsesele hukkumiskursile.

Ellujäämise ainus tee on võtta vastu uus suveräänsusdeklaratsioon ja astuda välja Euroopa Liidust. Võib kindel olla, et Eesti riigi reetnud praegused võimurid seda ei tee. Seetõttu saab mainitud kaks eesmärki teostuda vaid siis, kui võimule on tulnud eesti iseseisvusrahvuslased. Seda asjaolu tuleb meeles pidada nii täna kui ka edaspidi.

Siinjuures tuleb kõigil arvesse võtta, et Venemaa tuleb Eestisse tagasi mitte tankidega üle Narva jõe, vaid assimileerib Eesti „Euroopa ühiskodu“ nimelise projekti läbi Euroopa Liidu kaudu, Vene Föderatsiooni ja Euroopa Liidu nimelise riigi ühinemise kaudu ühiseks riigiks, ja seda juba lähiaastatel. Eesti peab välja astuma Euroopa Liidust, üksnes siis pääseb eesti rahvas hukust.

Eesti uuesti iseseisvaks!

Eesti Iseseisvuspartei

Tallinnas, 16. novembril 2009.

1,054 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>