Euroopa riigi eksistents on de juure allkirjastatud

 

Eesti Iseseisvuspartei on viimased kümme aastat jätkuvalt tuletanud meelde ja ka juriidiliselt tõestanud, et Euroopa Liit oli riik nii de juure kui ka de fakto juba siis, kui Eesti liitu astus. Eilse allkirjaga, mille andis viimane mitteratifitseerinud EL liikmesriik, on Euroopa riigi juriidiline staatus ka lõplikult allkirjastatud. Järgnev lõik on pärit Delfist:

“www.Delfi.ee

03-10.2009

Euroopa Liidu alusdokumendiks kujundatavat Lissaboni lepingut karmilt vastustanud Tšehhi president Václav Klaus andis lõpuks järele ja andis sellele täna allkirja. Lisatud videod!
Tšehhi Vabariigist sai selle sammuga viimane, 27. Euroopa Liidu liikmesriik, kes sellele leppele on nüüd alla kirjutanud. Sellega on ühenduse tulevaseks põhiseaduseks saava lepingu ratifitseerimise protsess ametlikult lõppenud, teatab Associated Press.

President Klaus teatas eriliselt selleks puhuks kokkukutsutud pressikonverentsil, et andis oma allkirja pärast seda, kui Tšehhi konstitutsioonikohus tunnustas selle seaduslikuks. See juhtus kell kolm pärastlõunal kohaliku aja järgi.

Lissaboni leping allkirjastati 17. detsembril 2007 ning see tehti liikmesriikidele kohustuslikuks. See peab tulevikus vahetama välja euroliidu senise põhiseaduse, mille lükkasid 2005. aastal tagasi Holland ja Prantsusmaa.

Pärast leppe jõustumist moodustatakse uus Euroopa Komisjoni koosseis, millest saab euroliidu valitsus. Samuti määratakse president ja välispoliitika juht, mis toimub The Daily Telegraphi teatel hiljemalt 19. novembril.

Václav Klaus soovis, et leppega ei kaasneks olukorda, kus sudeedisakslased, kes koostöö eest riigi 1938-39 okupeerinud Kolmanda Reichiga Teise maailmasõja järel välja aeti, võiks tulla nõudma tagasi oma kunagist kinnisvara. Selle tõttu kirjutati leppesse vastav lisatingimus.“

Kommentaare Delfi materjali kommentaariumist:

Tädi Maali: Nüüd võiks ta tagasi astuda kui riigireetur.

Kommandör: Oleks võinud varem tagasi astuda, oleks läinud ajalukku ausa mehena.

Tunguuz: Klaus Vene luure kauaegse mõjuagendina ei murdu. Ta lihtsalt saab korraldusi käituda nii või käituda naa. Ning me võime vaid arvata , mille üle toimus tegelik, avalikkuse eest varjatud kauplemine.

EIP teabetoimkond

1,100 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81