Rumeenia mustlased peksid surnuks Tšehhi rekkajuhi

 

Paarikümneliikmeline mustlasjõuk ründas ööl vastu 13. septembrit 2009 Põhja-Transilvaanias, Rumeenia-Ungari piiri lähistel asuvas Aradi linnas nelja Tšehhi kaugsõidu-veoautojuhti ja peksis ühe neist surnuks.

Tüli põhjuseks oli liiga vali muusika. Neli tšehhi juhti istus ööl vastu pühapäeva, 13. septembrit parajasti rekkajuhtide peatuspaigaks oleva parkimisplatsi kõrval paiknevas restoranis ja puhkas, nagu eeskiri ette näeb, kui restorani ette tuli paarikümnepäine purjus mustlasjõuk ja asus valju muusikat kuulama.

Ühele neljast rekkajuhist, 44-aastasele Jiří S.-ile muusika valjus ei meeldinud ning ta nõudis, et mustlased keeraks heli vaiksemaks. Seepeale tirisid mustlased ta restorani ette parkimisplatsile ja asusid peksma. Peksjaid oli neli. Ülejäänud vaatasid pealt ega lasknud kolmel tšehhil oma ametivennale appi minna. Vastupidi, appi minna tahtjad said ka ise peksa ning vajasid hiljem arstiabi.

Üks ründaja virutas Jiří S.-ile esmalt pudeliga pähe, ülejäänud kolm peksis teda rusikatega. Seejärel löödi tšehh pikali ning peksti jalgadega, kuni ta liikumatult lamama jäi.

Kohalekutsutud kiirabi viis Jiří S.-i kohe Aradi haiglasse, kuid rünnatu elu ei suudetud enam päästa.

„Ta oli täiesti vaikne sell, ei teinud kellelegi viga,“ iseloomustas surnukspekstut nimekale Tšehhi päevalehele „Právo“ üks Tšehhi rekkajuht.

„Ajasin kakluses osalenud tšehhidega juttu ka ise. Kõik nad olid täiesti läbipekstud, ühel neist oli silm paistes, teine oli saanud pudeliga vastu pead,“ kirjeldas nähtut „Právole“ üks teine, natuke aega pärast kõnealust vahejuhtumit sündmuskohale saabunud tšehhi rekkajuht ja lisas, et jõuk oli kolkinud ka restorani ettekandjat, kui naine oli tahtnud vahele minna.

Rumeenia ajakirjanduse teatel kahtlustab politsei kõnealuses kuriteos nelja mustlasnoormeest, kel vanust 19-27 eluaastat. Üks neist võeti vahi alla, ülejäänud kolm jäeti eeluurimise ajaks esialgu vabadusse.

Tõnu Kalvet

1,162 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81