USAs elab allpool vaesuspiiri 40 miljonit inimest

 

Vaesuses elavate ameeriklaste hulk kasvas mullu neljakümne miljonini, moodustades USA elanikkonnast enam kui 13 protsenti. Võrreldes 2007. aastaga kasvas kõige rohkem laste ja noorte osakaal vaeste hulgas, teatas USA Statistikaameti värskele aruandele viidates 11. septembril 2009 Slovakkia uudisteagentuur TASR.

Allpool vaesuspiiri elab kolmesajast miljonist ameeriklasest 13,2 protsenti ehk siis iga seitsmes USA elanik. Viimati oli vaeste osakaal suurem (13,3 protsenti) 1997. aastal. Võrdluseks: 2007. aastal oli see 12,5 %. 2008-ndale eelnenud nelja aasta jooksul ei täheldatud USA-s märkimisväärset vaesuse suurenemist.

USA statistika kohaselt loetakse vaeseks igaüht, kelle aastasissetulek on poole väiksem kui ametlik keskmine. Neljaliikmelist peret peetakse vaeseks siis, kui ta aastane kogusissetulek on alla 22 025 dollari. Üksikisiku puhul läheb see piir 10 991 dollari juurest.

Leibkonna keskmine aastasissetulek kasvas mullu aasta varasemaga võrreldes 3,6 protsenti ja jõudis 50 303 dollarini. USA Statistikaameti andmeil suurenes vaeste arv eeskätt hispaania emakeelega ameeriklaste seas. Piirkondadest oli vaeste hulgalt esikohal USA lõunaosa, täpsustas TASR.

 

Tõnu Kalvet

1,215 total views, 3 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81