Vello Leito: Okupeerimine on alati üheselt võetav, sõltumata sellest, kui peent tehnoloogiat okupeerimisel kasutati

Ain Seppik nimetab 1939/40-ndate aastate Eesti okupeerimist Venemaa poolt peentehnoloogiliseks (vt näiteks tänast Delfit). Sügavalt ekslik: okupeerimine sõjalise jõu massiivse sisseimbumise teel, selle ülekaaluka massiga ähvardamise teel, see pole kunagi peentehnoloogiline.

Tõepoolest, mis peentehnoloogia see siis oli, kui baaside lepingu järgi oli lubatud riigis viibimine väikesele vene väekontingendile aga sisseimbumise tagajärjel oli 17. juunil 1940. aastal Eestis juba ca 80 000 punaväelast. Säärase vaenuarmee riigis viibimise tingimustes parlamendivalimistel ei ole rahvusvahelise õiguse järgi isegi mitte mingit legitiimsust. Vähe sellest. Eestis oli tookord kahekojaline parlament ja parlamendi alamkoja poolt vastuvõetud liitumisleping NSVL-ga ei olnud ülemkoja poolt ratifitseeritud, st et Moskvasse mindi kehtetu paberilipakaga. Peent tehnoloogiat polnud, olid vaid toores jõud, võltsingud ja valed.

Ja nüüd lugege kodulehelt uuesti läbi minu 21.08.2009 kirjutis: „Taasiseseisvumine oli Venemaa-poolne lavastus, uskumatult geniaalne ja salakaval surmalõks Eesti omariiklusele ja rahvale,“ ning „nautige“ seda, kui peenelt okupeerib Venemaa Eesti ära seekord – ei sõjaväge ega sissetungi, isegi mitte hirmutamist! Tõsi, veel kõik pole silmnähtav, kuid saab selliseks lähiaastatel. Aga Euroopa Liidu poolt on Eesti juba okupeeritud küll. Venemaapoolne okupatsioon saab oma fanfaarse finiši siis, kui Vene Föderatsioon ja Euroopa Liidu nimeline föderaalriik liituvad ja seda sel lihtsal moel, et piirid vahelt kaotatakse, ühtne õigusruum aga luuakse n.-ö Lissaboni leppe Eurussia versiooni abil.

Kuidas juhtus see, et Euroopa Liit okupeeris Eesti – kas sõjalise jõuga, psühhoterroriga, majandusliku blokaadi survel, või kuidas? Ei midagi niisugust: Euroopa Liit okupeeris Eesti kasutades selleks riigikoguparteisid, Ain Seppik tegusana nende hulgas. Jälgige tähelepanelikult:

1. EV Põhiseadus keelab Eesti iseseisvuse ja suveräänsuse äraandmise ühemõtteliselt, sealjuures täiesti sõltumata sellest, kuidas see toimub või kes seda toimetab. Ometi on Eesti ära antud, Eesti on okupeeritud riik.

2. Eesti on okupeeritud riik, sest Euroopa Liit on liitriik ja Eesti selle liikmesriik ning selline olukord on ühemõtteliselt EV Põhiseaduse vastane, ehk siis tegemist on riigi okupeerituse seisundiga.

3. Euroopa Liit on aga liitriik sellepärast, et on täidetud kõik liitriigi definitsioonijärgsed tunnused: on olemas ühine territoorium, on olemas ühine kodanikkond, liidu õigus on ülimuslik liikmesriikide põhiseaduste suhtes ja liidu õigusel on olemas ka kompetentsi kompetents. Nii, et kõik klapib.

Euroopa Liidu kui liitriigi okupatsiooni Eesti suhtes panid toime niisiis riigikoguparteid. Ja vaata niimoodi, et EV Riigikogu teostas riigiõigusliku riigireetmise – nad ületsid oma volitusi ja vormistasid kõik liikmelisuseks vajalikud dokumendid täiesti omavoliliselt. 2003.a. referendum selleks mingit õigust ei andnud, seda enam, et EV Põhiseadus ei andnud isegi selliseks referendumiks mingit õigust.

Võrreldes 1940. aastaga on olukord aga märksa raskem, sest kõik on toimunud välisokupantide poolt näiliselt n.-ö puhaste kätega, ei mingit sõjalist jõudu ega sellega ähvardamist. Nüüd jääb vaid ära oodata „Eurussia Lissaboni leppe“ allkirjastamine ja tere taas ühiskodu Venemaaga. Vaat selline okupeerimine on juba peen tehnoloogia!

Aga kas väljapääsu on? Kui mingit väljapääsu pole, siis mingi väljapääs ikka on, sätestab Murphy seadustik. Lähtudes faktist, et riigikogu teostas riigiõigusliku reetmise, on eesti vaba lahkuma ELiidust, Eurussiast, või kustkohast iganes. Üheselt võetavalt.

Vello Leito

14.09.2009

933 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81