Valimistest

 

28. augustil k.a leppisid Eesti Iseseisvuspartei, Libertas Eesti Erakond ja Põllumeeste Kogu esimehed kokku, et valimisliitu Alternatiiv meedias ei kajastata enne kui nimekirjad on komplekteeritud. Seega lepingu täisteks on ainult EIP liikmetele sisekasutamiseks ilma õiguseta avalikustada meedias lepingut ja selle sisu.

Kutsun kõiki erakonna liikmeid kandideerima KOV valimistel valimisliidu ALTRNATIIV nimekirjas. Kandideerimissoovist teatage kas minule või Kaido Nõmmikule.

Vello Leito

29.08.2009

Lisa: Valimisliidu lepingu täistekst

Erakonna Libertas Eesti, Eesti Iseseisvuspartei ja Põllumeeste Kogu

leping

valimisliitude moodustamisest KOV valimistel 2009. aastal

Libertas Eesti Erakond, Eesti Iseseisvuspartei ja Põllumeeste Kogu tõdevad, et Eesti Vabariigi Riigikogus esindatud erakonnad, eriti aga valitsuskoalitsiooni erakonnad, on viimastel aastatel seadusandliku ja täitevvõimu tihedas koostöös kujundanud enestele ülisoodsad poliitilised ja rahalis-majanduslikud tegevustingimused. Omakasupüüdliku ja demokraatiavastase seadusandluse alusel on nad kindlustanud Riigikogus esindatud erakondadele rohke riikliku rahastamise, rakendanud oma huvides ulatusliku riikliku administratiivressursi, loonud eriseisundi riiklike ametikohtade täitmisel ning meediaga manipuleerimisel.

Teatud ringkondade ja professionaalsete poliitik-ärimeeste „poliitikaärile“ ning võimulpüsimisele ja võimujagamisele keskendunud erakonnad on jätnud hooletusse suure osa inimeste elulised vajadused, pole adekvaatselt reageerinud riigi ees seisvatele majanduspoliitilistele väljakutsetele ning on jätnud unarusse ka Eesti omamajanduse ja omavõimaluste igakülgse toetamise ja arendamise.

Seniste võimuparteide ideoloogiast tulenevalt on Eesti asustuse ja arengu küsimused olnud aastaid tagaplaanil. Pikka aega kestnud pealiskaudsuse, hoolimatuse, minnalaskmise ja vastutamatuse tagajärjel on Eesti maaelu korralduses ja maa-asustuse alal puhkenud terav kriis. Eesti külad, maa-asulad, alevikud ja väikelinnad kärbuvad ja jooksevad rahvast tühjaks. Elanikud koonduvad stiihiliselt suuremate linnade ümber. Palju maad jääb tühjaks, endisaegne põllumaa kasvab võssa ning jääb tõhusamast, sihipärasest kasutamisest välja. Riigiasutustel ei ole täpset ülevaadet siserändest ja selle kaugematest, tulevikulistest tagajärgedest.

Silmas pidades olukorda, kuhu Eesti rahvas ja riik on Riigikogu võimuerakondade poolt juhitud ning rahvale ja riigile ohtlikult kahjulikke arenguid, rõhutavad ülalnimetatud erakonnad vajadust teha omavahel tõhusamat koostööd, murdmaks eesti sise- ja majanduspoliitikas valitsevaid kahjulikke tendentse. Erakonnad lepivad omavahelise edasise tihedama koostöö huvides kokku järgmises:

1.Ühiste seisukohtade kaitseks ja nende ellurakendamiseks moodustatakse 2009. aasta kohalike omavalitsuste valimisteks võimalikult paljudes valdades ja linnades valimisliit nimega “ALTERNATIIV” .

2. Valdades ja linnades, kus mõnel erakonnal kolmest on head koostöösuhted olemasolevate valimisliitudega või teiste koostööpartneritega, jätkatakse koostööd, kaasates ka teisi, käesoleva koostöölepinguga ühinenud erakondi.

3. Valdades ja linnades, kus mõnel erakonnal kolmest on kujunenud kindel valijaskond ja toetus, peetakse otstarbekaks osaleda valimistel ühiselt ühe või teise erakonna nimekirjas.

4. Erakondadevahelise koostöö korraldamiseks ja koordineerimiseks kujundatakse võimalikult kiiresti pariteetsetel alustel valimiste edukaks läbiviimiseks koostöökomisjon.

5. Erakondade koostöökomisjon koordineerib ja nõustab valimisliitude moodustamist, programmdokumentide põhialuste kujundamist ning üldettevalmistusi valimisteks.

6. Valimisliit on avatud ülalkirjeldatud koostööst huvitatud erakondadele, ühiskondlikele liikumistele, parteidevälistele valimisliitudele ja kõigile vastutustundlikele ning aktiivsetele, Eesti edukat majanduslikku, sotsiaalset ja kultuurilist arengut kalliks pidavatele kodanikele.

Jaan Laas, Vello Leito, Rein Koch,

LEE esimees EIP esimees PK esimees

1,245 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81