Vello Leito: Libarahvuslast ära tunda on väga lihtne

Kopeerisin ühest kommentaariumist sellise lõigu: „Heameel selle üle, et üha enam nähakse võimalust koondudes üheks rahvuslikuks jõuks, mis on ka minu isiklik seisukoht. Gruppidena ei suudeta kahjuks saavutada vajalikku tulemust ja tuleks lahkarvamused läbi arutada. Ükski eriarvamus või isiklik antipaatia ei tohiks olla tähtsamal kohal, kui Eesti iseseisvuse säilimine!“. Selles on briljantsel kujul olemas libarahvuslaste trumpässad:

1. koondumine üheks rahvuslikuks jõuks;

2. miski ei tohiks olla tähtsamal kohal kui iseseisvuse säilimine.

Kui palju kordi on EIP kirjutistes välja öeldud, et sõnal ‘rahvuslik’ ei ole politoloogilist iseseisvat tähendust, tegemist on tavalise omadussõnaga. Politoloogiliselt iseseisev mõiste on rahvuslane, kuid ka selle puhul tuleb alati kasutada täiendsõna millise rahvuslasega on tegemist.

Dimitri Klenski on samuti rahvuslane, ent eesti-vene rahvuslane (või vene rahvuslane Eestis?). Ja kui keegi kutsub üles, et Eestis peaksid kõik rahvuslased koonduma, siis ta peab endale aru andma, et ta kutsub üles koonduma eesti rahvuslasi, eesti-vene rahvuslasi (või vene rahvuslasi Eestis), eesti-juudi rahvuslasi (või juudi rahvuslasi Eestis), jne. Kõik sõltuvalt sellest millise rahvuse rahvusriiklust vaatlusalune toetab. Sellega ma ei tahtnud veel öelda, et taoline üleskutse oleks arulage, ent väljenduslik täpsus nii ülitundlikus valdkonnas on vältimatu.

Tõeline poliitiline fopaa/tahtlik poliitiline vale on aga „Eesti iseseisvuse säilimine“. Kõik, kes kasutavad väljendit ‘iseseisev Eesti’, peavad endale aru andma, et Eesti on 2004. aastast saadik ELiidu liikmesriik ja ei ole seega iseseisev riik.

Viimane mõte on samuti arutul hulgal kordadest kodulehel lahatud politoloogiline lihttõde. Kui keegi nimetab Eestit iseseisvaks riigiks, siis on ta kas poliitiliselt asjatundmatu või siis libarahvuslane, kes valetab teadlikult. Ilmselt isegi mitte ükski tasemel libarahvuslane ei riskiks üritada avalikkuses tõestada, et EV Põhiseadus on ülimuslik EL õiguse suhtes. Üheaegselt aga kaks õigust ülimuslikud ühel ja samal territooriumil olla ei saa, nii et ülimuslikuks on mõistagi EL õigus. Dokument, millele on nimeks pandud EV Põhiseadus, on haldusõiguslik dokument.

Eesti (iseseisvus)rahvuslased ja libarahvuslased koonduda ei saa. Libarahvuslasi ainult selleks klikiparteide poolt ju toodetaksegi, et need seguneksid eesti rahvuslastega ja muudaksid rahvusluse võitlusvõimetuks.

Tsiteerin järgnevalt ühte anonüümset kommentaatorit: „Siin tulebki mängu rahvusaate kandjate kiht, keda ärksam eliit lõpuks enda elu päästmiseks finantseerida üritab. Kuid küsimus on KES on rahvusaate kandja, kes liba? Kas Eesti Iseseisvuspartei või Eesti Rahvuslik Liikumine? (siinkohal asendasin anonüümi kodukootud poliitilise žargooni juriidiliselt korrektsete nimedega –V.L.). Eksimine võrdub hukuga, selle sõna otseses tähenduses ……… AEGA ENAM POLE !“ Tõepoolest on anonüüm täpselt tabanud, kes esindab eesti rahvuslasi ja kes libarahvuslasi. Lugejad, kes aga pole veel aru saanud, millist poolust kumbki esindab, need on klikiparteide massiivse libarahvuslusideoloogia poolt intellektuaalselt vigastatud inimesed ning Eesti poliitilisel maastikul edasi liikuda ei suuda.

Kurb on see, et esimene tsitaat pärineb EIP verivärskelt liikmelt. Eilsel juhatuse istungil võeti vastu 104 uut liiget, üks nendest on tsitaadi autor. EIP juhtkonnal on ees veel palju tööd kõikide oma liikmete poliitiliselt „rüütliks löömisel“.

Vello Leito

15.07.2009

1,167 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>