Kivisildnik: Demokraatia24 pääses võidule

Õnnitlen teid otsese ja täieliku demokraatia võidulepääsemise puhul. Siiani oli paljudel Eesti Vabariigi kodanikel ilmseid raskusi demokraatia toimemehhanismide mõistmisel. Üheltpoolt on justkui valimised ja kõik korras, teiselt poolt on valimisnimekirjad, kvoodid, häälte ülekandmine – ühesõnaga mingi analüütiline keemia.

Kuidas aga rakendada oma tahet valimiste vahel, oli üldse arusaamatu. Tänaseks on kehtestatud uus, vahetu ja igapäevane, sõna otseses mõttes 24h demokraatia. Rumalad ja pahatahtlikud isikud nimetavad demokraatia uut taset käibemaksu tõusuks, aga milleks takerduda formalismi ja vaadata mööda asja sisulisest küljest.

Kui varem pidid kodanikud ootama oma poliitilise tahte rakendamiseks valimisi ja sageli tuli seda teha aastaid, siis nüüd on asjad teisiti. Kui pooldad valitsuse poliitikat, ostad kaks õlut –  käibemaks laekub riigieelarvesse ja presidendiprouale ostetakse esimesel võimalusel kahe miljoni kroonine maastur.

Kui arvad, et valitsus on küündimatu ja seda lurjuste kampa pole vaja toetada, siis sa lihtsalt ei osta midagi, käibemaksu ei laeku ja kogu ühiskondlik formatsioon variseb kokku.

Päeval on meil poliitilise tahte väljendamiseks kaubamajad, kioskid, turud ja joomaurkad. Öösel on meil aga võimalik väljendada oma poliitilisi kirgi kasiinos, taksos või kui pole tahtmist kodust väljuda, võime kutsuda kiirabi ehk tuletõrje.

Peaasi on teha kulu, pole tähtis, kas kulutad enda või kellegi teise peale. Võimalusel tuleb vältida objektide ja esemete hävitamist, kuigi iga laamendamine teeb käivet, pole see tavaolukorras mõistlik.

Minul on igal juhul väga hea meel, et demokraatia24 kehtestati. Üle öö maksude tõstmine on selge signaal sellest, et võimul olevate ringkondade sõna ei maksa midagi. Ja see on väga hea uudis. Lubasid, et ei tõsta makse aga ikkagi tõstsid, kusjuures tõstsid ette hoiatamata ja pööbliga arutamata.

Toimunu näitab, et kuigi kogu see Stenbocki maja ja Toompea jõuk peksab täiega segast, teevad nad sellele vaatamata mõistlikke tegusid. Kui targad teod lähevad lahku lollist jutust, on kõik kokkuvõttes hästi. Ent veelgi olulisem on see, et valitsus ei lase ennast demagoogidel, populistidel ja igasugustel värdjatel mõjutada.

Demokraatia24 saabumist ei saanud mitte keegi mitte mingil kombel takistada, sest sisulist arutelu ei toimunud. Nii on õige, kui on hea asi, pole vaja seda kellegagi arutada, kahjurid on alati vastu. Loodan, et ka edaspidi ei saa poliitiline lehmakauplemine takistada demokraatia24, rahu24 ja õnn24 õitsengut.

Mul on hea meel sellest, et rahvas toetab üksmeelselt valitsuse poliitikat ja maksab käibemaksu nii et mühiseb. Mul on hea meel ka sellepärast, et käibemaks ei riiva kuidagi ettevõtjate huvisid – nemad saavad käibemaksu riigilt tagasi. Sel kombel ei saa rahajõmmid sekkuda demokraatia24 mehhanismidesse. Väga turvaline ja mõnus.

Demokraatia24 peaks tooma rõõmupisara ka nende palgele, kes igatsevad tagasi nõukogude okupatsiooni. Teatavasti oli kommude ikke all ühiskondlikult kasulik töö, lühendatult ÜKT, laialt levinud, ning laupäevakud, see tähendab tasuta töö laupäeviti, oli ülimalt populaarne meelelahutus.

Kui arvutada nii, et kaks protsenti käibemaksu tõusu vastab kahele protsendile kolmesaja kuuekümne viiest kalendripäevast, saame 7,3 päeva ehk üle seitsme laupäevaku, iga kahe kuu kohta üks lõbus laupäevak. Laupäevi on aga igal aastal viiskümmend kaks, nii et arenguruumi on enam kui küll.

Ahnepäitsudel ja tähenärijatel tekib muidugi tahtmine põhiseadusega vehkida ning rääkida õigustatud ootusest ning võrdsest kohtlemisest ning vastavalt loodud pretsedendile nõuda ka füüsilise isiku käibemaks riigilt tagasi. Et kui firmad saavad käibemaksu tagasi, siis tahan mina ka pappi saada.

Sina ei saa. Kui sa käid valimistel oma poliitilist tahet avaldamas, ei anna sulle keegi häält tagasi, nii ei saa sa ka käibemaksu tagasi. Kui sul oma häälest kahju on, siis sa ei lähe valima ja kui sa oled kooner, siis sa lihtsalt ei maksa käibemaksu. Alati võib minna kloostrisse ja seal paastuda või hakata elukutseliseks kultuuritegelaseks ning elada aegade lõpuni ilma, et oleks vaja raha ja käibemaksuga kokku puutuda.

Paraku on Eestis vähe mõistlikke inimesi ja väga paljud on põhimõtteliselt selle vastu, et riigil läheb hästi. Tõsta käibemaksu kui palju tahad, nemad pole kunagi rahul. Tuleb teha kõik selliste vastikute tüüpide emigratsiooni suunamiseks. Mis nad siin piinlevad. Tuleb soodustada Eesti kodakondsusest loobumist.

Välisfirmadel on väga palju maksusoodustusi, sarnased ja veel paremaid soodustused tuleb pakkuda ka kõigile neile, kes soovivad Eesti kodakondsusest loobuda. Ühesõnaga, kui loobud Eesti kodakondsusest, saad riigile makstud raha tagasi, iga viimase kui sendi.

Positiivne programm lihtne: ostame ennast vingujatest vabaks ja läheme eluga edasi. Mida vähem kodanikke, seda vähem probleeme, ilma meieta töötab riigiaparaat häirimatult ja laitmatult.

Sven Sildnik, kirjastaja

02.07.2009

Esmaavaldatud ERR Vikerraadios

1,019 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>