Vello Leito: Kes on Andrei Hvostov?

Andrei Hvostov kirjutab 28.05.2009 Eesti Ekspressis (täistekst ilmub Ekspressis 04.06.2009), et on olemas lahendus kuidas peatada eesti rahva hääbumine! No nii, väga mõjus, kas uus Julius Kuperjanov kaasaja kontekstis!

Ma ei tea kas Julius Kuperjanov oskas eesti keelt, aga ta rääkis keeles, mis oli mõistetav ilma sõnadeta: saagu eesti rahvale oma riik! et oma otsuste kaudu vabalt valida, kas hääbumine või kasvamine. See on parim igale isiklikult ja kollektiivselt kogu rahvale. Eks seepärast olegi inimeselt iseseisva otsustus- ja tegutsemisvabaduse äravõtmine (vangistus)  talle raske karistus, okupatsioon aga rahvale ike. Tunnen alati uhkust ja headmeelt selle üle, et Vabadussõja monumendil Kambjas on langenute mälestustahvlil koos Julius Kuperjanovi nimega ka minu vana-vanaisa Karl Leito nimi (isa väitel tookordne Kambja vallavanem).

Mis on Andrei Hvostovi sõnumi sisu. Ta kirjutab: „Ma olen eesti kirjanik. Mul ei lähe ükski päev ega ükski hetk meelest, et et ma kirjutan ja räägin väljasureva rahva väljasurevas keeles. /-/ Meil oli kaks loosungit: „Nõuame iseseisvust!“ ja „Maa tuleb täita lastega!“. /-/ . Esimene paleus on teostunud. /-/ Lahenduseks on anda lastele valimisõigus.“ No nii, väheste sõnadega märkimisväärsel määral mantrat.

Eesti rahvas on väljasurev rahvas, ütleb Hvostov. Aga ta valetab, sest tegelikult oleme me väljasuretamiseks väljavalitud rahvas. Jah, me teame seda (nii nagu suuurepäraselt teab seda ka A.H.) ning see teadmine suurendab riigi ja rahva võimalust ellu jääda, väärata sundnärbumine riigi kordategemise kaudu, näitemängulise iseseisvuse muutmise kaudu tegelikuks iseseisvuseks.

Eesti sai iseseisvuse, ütleb Hvostov. Aga ta valetab, sest me saime vaid saatanliku fatamorgaanilise etenduse iseseisvumisest. Kuid iseseisvuslased on selle endale hästi teadvustanud, nii nagu sellegi, et etendus on suunatud pimedatele ja nõrkadele. Rahvale ja riigile on jäänud veel võimalus ellu jääda.

Aga väljsuremisest on pääsetee olemas, ütleb Hvostov ja pakub uude usku pöördumist: usku võltsinguvabade valimiste võimalikkusest rahval, kes on koos riigiga ärakustutamiseks välja valitud. Pakkumine on liiga ülbe, et seda analüüsima hakata. Samas aga loogiline inimeselt, kes väidab, et Eesti on iseseisev riik, nii nagu on kooskõlas sellise inimese moraalikoodeksiga ka vastsündinute häälte kantimine ärakustutajate pokkerilauda.

Muidugi on meid väljasuretamiseks/ärakustutamiseks väljavalinud riigid meist tugevamad. See tähendab, et meie peame olema nendest targemad. Seepärast iseseivuslased ei laskugi mingisugustesse aruteludess e-hääletuse aususe üle. Me tõdeme ühemõtteliselt ja lõplikult: aus ja võltsinguvaba e-hääletus on aprioorselt võimatu. See tuleneb valimiskorralduse kohustuslikust nõudest, et iga vaatleja, ükskõik kes, näiteks mina kui vaatleja, pean saama takistamatult jälgida „hääle“ füüsilist kulgu kuni valimistulemuste väljakuulutamiseni. Kogu protsess peab olema videosalvestatav. E-valimiste korraldamine ausatel alustel pole võimalik, elektronid pole inimsilmale ega kaamerale nähtavad. Selline on eesti iseseisvuslaste usutunnistus.

Siinkohal ei hakka ma isegi avama seda võltsingute kuningriiki, mis valitseb valimisjaoskonnast andmete edastamise ja lõpptulemuste avaldamise vahel. See on tõeline imede maailm ja on igati mõistetav, miks Reformierakond püüab Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda vahetult enne eurovalimisi võimult kõrvaldada. Kõik seni väljaöeldud põhjendused on otsitud, tegelik põhjus peitub siseministri portfellis ja selles, mida kõike see võluportfell suudab valimistulemuste kallal korda saata.

Niisiis Andrei Hvostovi „usk“ on usk võltsingute vääramatusse ülimuslikkusesse. Palju ongi selle usu kaudu saavutatud ja saavutatav, seda mitte ainult valimistel, vaid ka nn telefonihääletustel. Viimane markantne juhtum tuli eile Londonist, kus brittide talendijahi võidu võttis „publikuhääletusel“ tantsutrupp Diversity ja teiseks „jäi“ ülemaailmse sensatsiooni tekitanud Susan Boyle. Jahmunud oli mitte ainult tantsutrupp vaid ka žurii.

Iseseisvuslased ei pööra end Hvostovi usku, meie teenime eesti moraali absoluutset eliiti – eesti iseseisvuslasi. Jah, Andrei Hvostov ei ole Julius Kuperjanovi sarnane, ehkki kirjutab eesti keeles. Ja oleks häbistav kui kunagi mingil põhjusel peaks minu nimi olema kuskil koos A.H. nimega. Ta on omas rollis võimekas ja andekas, ta kuulub eliiti, aga ta kuulub Eesti riigi ja rahva ärakustutajate käsilaste eliiti.

Ad vocem!

Kuni eesti rahvas ei julge endale tunnistada, et taasiseseisvumist ei olnud, et oli vaid geniaalsuseni salakaval skeem näidelda rahva vabaksandmist, et seejärel vene hirmuga sundida „vabatahtlikult“ EL-i liikmeks, et peale EL ja Venemaa ühinemist „Euroopa Ühiskodu“ projekti raames oleks Eesti „vabatahtlikult“ jällegi aborigeniseerimiskatlas. Kui aluseks võtta Medvedevi ja Putini avalikult väljaöeldud seisukohad, siis on täieliku viisavabaduseni jäänud 1,5 aastat, kahe föderatsiooni ühinemiseni 2,5 aastat. Kui Eesti pole enne seda välja astunud Euroopa Liidust hukkub Eesti riik ja rahvas Venemaa käe läbi ilma tankideta, meie omal vabal tahtel, sest Venemaa tarkus ja tahe meid hävitada on praegu palju suurem kui eesti rahva tarkus ja tahe vältida enda aborigeniseerimist. Muidugi, eesseisev majanduslik ja sotsiaaalne kaos võivad asju veel oluliselt kiirendada.

Seega olen teid kõige põhilisemas veelkord hoiatanud!

Vello Leito

31.05.2009

1,083 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>