Vello Leito: Milleks on poliit-prostituutide paraadil vajalikud “tantsutüdrukud”?

Lugesin eilset Delfit. Nagu plaadimasinast tuleb Mart Laarilt: „Eesti seisab silmitsi raskete oludega – ülemaailmne finantskriis, kasvav töötus; meie pered on keerulises seisus.“ No nii, siin on kõik lihtne ja selge: süüdi on ülemaailmne imperialism (loe finantskriis).

Aga mis see siin veel on, arvamusrubriigis on Vilja Kiisleri artikkel „Kõik läheb mööda“. Sellest: “Ma ei jõua vahel ära imestada neid inimesi, kes arvasid, et „head ajad“ tulid selleks, et jääda. Mõni paistis tõsimeeli elavat arvamises, et kahekohalise arvuga mõõdetav majanduskasv jääb igavesti kestma, ehitades sellele ekslikule eeldusele üles oma elu ja eelarve. Ent tegelikult on ju tipud ja põhjad majanduses mõlemad täiesti normaalsed ning on ikka vaheldunud vääramatu järjekindlusega. /-/ Imelikul kombel ei tekitanud priiskamine küsimust, kas võiks ehk tegu olla haigusliku seisundiga.“ Kas tagantjärele tarkus Vilja Kiislerilt? Ei ole, vaat just selles see probleem ongi, et ei ole, tegemist on õigesti ajastatud, praeguse hetke „tarkusega“.

Kuidas on võimalik selline moraalne kõlvatus, mille vääramatuks lõpptulemuseks on mitte keeruline seis, vaid kaos ja kadu. See on võimalik sellepärast, et Eesti riigi juhtimine on lõppenud, tegelikult juba ammu lõppenud, seda asendab poliitiliste prostituutide paraad, milles laarid … ansipid, kõik riigikoguparteid, kõnnivad monoliitselt käsikäes ja lehvitavad lipukestega: ärge muretsege, me otsime ennastsalgavalt lahendeid, me hoolime teist!

Ja miks rahvas politproste mädamunadega laiali ei aja? Aga vaat millepärast! Paraadi ees, vana hea ameerikaliku kombe kohaselt, lähevad ju paraadi „tantsutüdrukud“, vilja kiislerite armee, kes hoogsalt viibutavad oma shouatribuutikat (loe: kirjutavad käbedalt iidamast ja aadamast, politproste ülistavad). Rahvas on lummatud, tähelepanu maha tapetud, paraadist on saanud meelelahutus, tõde on ära peidetud.

Aga äkki Vilja Kiisler omal ajal ei teadnud, et majanduskasvu polnudki juba 2004ndast aastast alates, selle kahekohaliselt suurusest rääkimata ja seetõttu ei saanud rahvast ise hoiatada? Äkki ta ei märganud neid, kes hoiatasid haigusliku seisundi kohta.

Teadis loomulikult ja märkas kah. Kasvõi sealtkaudu, et 2006/2007 olin ses suhtes eriti aktiivne ja mind siis veel meedias kuigivõrd avaldati, isegi Delfis. Jah, V. K. luges ka minu tähtsaimat artiklit „Teadmiste kohustuslik miinimum …“ (vt kodulehe päisest). Põhjalikult analüüsis artiklit ka Eesti Pank. Olen sellest varem kirjutanud kuidas see fakt tuli juhuslikult ilmsiks 2007. aastal Eesti Raadio valimisväitluse otsesaates saatjuhi kaudu. V.K. omalt poolt tõestas väga mõjusal moel, et oli minu seisukohtadega, faktidega, hoiatustega, jne vägagi hästi kursis. Ta tegi seda oma 17.12.2007.a. artikliga: „Asjad, millesse tark ei puutu.“ Ta pole minu nime välja kirjutanud kirjaridadesse, kuid on selle välja kirjutatud ridade vahele. Kõikidele minu pingutustele reageeris ta lihtsa liigutusega: viskas mulle üll vandenõuteoreetiku hullusärgi. Täna on vaidlustamtult selge, et vandenõuteooriat ei olnud, oli vaid faktoloogiliselt täpne ja ammendav analüüs. Vilja Kiisler aga ka täna jälle õige!

Tekib kohustuslik küsimus, kas Delfi on delfi? Loomulikult ei ole, Delfi on Delfi, ei peagi delfi olema, sest Delfi on eraomand ja teenib omaniku isiklikke huve. Seejuures eriti sümptomaatiline on see, kui endastmõistetavalt saavad sõna Delfis klikirahvuslased (vt kodulehelt: Vello Leito: „Kes on klikirahvuslased,“ 14.03.2008), aga mitte kunagi iseseisvusrahvuslased. Lihtsalt sellepärast, et Delfi omaniku(e) huvides ei ole Eesti iseseisvus ja eesti rahva omariiklus/riiklusvõime säilimine.

Aga kuidas jääb nendega, kes teevad tasulist tööd jätmaks muljet, et Delfi on delfi. Kõik vilja kiislerid muidugi arvavad, et kõik läheb mööda ja millegi eest vastust kanda ei tule – raha taskus, mis seal enam. Muidugi kõik läheb mööda, aga ei lähe mööda ilma tagajärgedeta – kaasinimestele tekitatud tragöödiad ei möödu kunagi tagajärgedeta. Mina pole tasuja! Sellised kuriteod jätavad aga pleki isiksuse külge. Neid ei saa keegi ega miski maha pesta, need käivad isiksusega kaasas igavikuliselt. Neid saab maha pesta vaid asjaosaline ise. Kuid see on väga raske.

Vello Leito

19.05.2009

Ad vocem: Kuidas on pääsenud ülekohus ja omakasu troonile? Vastus: vale, valetamise ja valetajate läbi.

1,303 total views, 2 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>