EIP analüüsitoimkond: Viis aastat EL liikmesriigi staatust

Eestile sai siis 1. mail viis aastat Euroopa Liidu liikmelisust. Meedias valitseb aga samahästi kui surmavaikus ilma juubelijuubeldusteta, üksnes mingi: me veel mõtleme, rsk.

Toimkond leidis vaid ühe arvestatava juubelitemaatilise kirjutise: “Ärajäänud kaos ehk Eesti viis aastat euroliidus”, Vahur Koorits, Dagne Hanschmidt, 02.05.2009, Delfi. Esmapilgul justnagu siiras võidurõõm, et näe, Vello Leito eksis, (2007.a. valimisstuudios prognoosis ta, et Eesti majandus kollapseerub ja Eestis tekib majanduslik ning sotsiaalne kaos), tegelikult läheb aga iseseisvusvastastel kõik hästi, kuid teksti lähemal analüüsimisel võidurõõmu siiski ei kohta. Euroheeroldid on muutnud väga kidakeelseteks ja tõsisteks. Juba loo sissejuhatus hämmastab: ” /-/ ähvardati enne Euroopa Liiduga liitumist, ent suurem osa süsimusti ennustusi tõeks ei saanud, …” No nii, suurem osa ei saanud, väiksem osa aga sai! Sellega on sisuliselt juba kõik öeldud. Eks võitluses elu ja surma peale ole ikka nii, et suurem osa kuulidest ei tapa, ainult väiksem osa neist. Sellevõrra siis surm kergem?

Viie aasta taguseid fortes paraadmarsse, et EL tagab meile ühe hooga täieliku iseseisvuse, suveräänsuse, julgeoleku, kaitse Venemaa vastu, majandusliku õitsengu jne, selliseid enam ei kohta. Neid asedab kogu kirjutises vaid üks taoline verbaaläbarik: “Arvestatavat immigratsiooni Eestisse pole (Venemaalt – Toim.) seni toimunud, pigem on toimunud rahva väljaränne. Samas ei saa edasist immigratsiooni kasvu välistada. Venemaa pole Euroopa Liiduga liitumise soovi avaldanud ja keegi pole Venemaad seal ka väga näha tahtnud.”

No nii, aga kui avaldab, mis siis saab? Järsku polegi tühjad sõnad need arvukad Venemaa võimukandjate väited, et meeldigu see kellelgi või mitte, aga Venemaa loeb ennast juba EL liikmete hulka kuuluvaks. Võib-olla Medvedev ei teinudki nalja kui ta eelmisel sügisel ütles, et täielik viisavabadus EL ja Venemaa vahel tuleb kahe aasta pärast, liitumine aasta hiljem. Mis siis saab? Siis saabki Euroopa ühiskodu valmis ja eestlasest saab saapaviksija Toompea nõlval. Igal juhul euroheeroldid juba pakivad vaikselt oma pasunaid.

Küllap poleks isegi seda juubelilugu kirjutatud kui autoreid üks kaval virvatuluke poleks ära petnud, täpselt nii nagu see juhtus palju aastaid tagasi Siim Kallasega kui ajalukku läks tema igihaljas: tohutu 40%-ne majanduskasv … eee … koos inflatsiooniga!

Koorits ja Hanschmidt: “Praegu on Eesti SKP 2/3 suurem kui viie aasta eest /-/. 2004. aastal oli SKP jooksevhindades 151 miljardit krooni, 2008. aastal 248 miljardit.” Seega siis tohutu majanduskasv 65%, … koos inflatsiooniga! Märkimata on jäetud muidugi, et seejuures tekkis 270 miljardine võlakoormus … ilma inflatsioonita!

Tegelikku olukorda – “ilma inflatsioonita” – iseloomustab võib-olla kõige paremini üks süsimust (anonüümne) ennustus Delfist: “Eesti inimesed ei ole veel valmis tõe teadasaamiseks. Terve Eesti jookseks siis mööda ilma laiali. Kui arvate, et tõekoorma all on kerge elada, siis te eksite – tõde on väga raske kuulata. Inimesed saage aru, et me valetame ainult teie endi pärast.”

Ka järgmine anonüümne ennustus kuulub sellesse süsimusta tapvasse vähemusse: “Karjäärikommunist Ansip täidab oma “ülesannet” – hukutada Eesti Vabariik.”

On selge, et normaalset sotsiaalset ja majanduslikku kaost, sellist millest oleks võimalik välja tulla, lükatakse kõikide perverssete vahenditega ikka ja jälle edasi – oodatakse saatuslikku käsku (Moskvast Brüsseli kaudu): “Delete”.

EIP teabetoimkond
07.05.2009

799 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81