Eesti Iseseisvuspartei pressiavaldus, 05.05.2009

Eesti Iseseisvuspartei pressiavaldus: Eesti majandus vajab tervenemiseks praeguse kriisi kiiret ja jõulist intensiivistamist

Keskerakonna esimehe viimane võimuperiood majandusministrina tõestas vastuvaidlematult, et Eesti majanduse tervendamiseks pole ta sobiv isik. Enne Edgar Savisaare saamist majandusministriks oli eraisikute laenukoormus vaid 8 miljardit krooni, ent E. Savisaar ei säästnud värve, kirjeldamaks, kui lubamatult suur see koormus on ja lubas, et võimule saades tervendab olukorra. Pärast ministriportfelli kättesaamist võlalõksu kasvamisest enam juttu polnud, vähimaidki põhimõttelisi muudatusi ette ei võetud.

Ent majanduse ekspressravi on vältimatult vajalik. Kui lasta aga Keskerakond valitsusse, siis tõestaks see kõikidele üleöö, et Keskerakonna võimulolek ja Eesti majanduse hea käekäik ei liigu käsikäes, ja et toolide ümbertõstmine Riigikogus ei päästa rahvast hukatusest ja piinast.

Seda kiiremini jõuaks ühiskonnani arusaam, et ilma erakorraliste valimisteta rahva omariiklusvõime ei säili; et Riigikogu vajab täielikku ja põhimõttelist, mitte aga osalist ja näilist verevahetust; et ilma selleta sureb võim ja majandus veremürgitusse.

Suur lootus lasub sellel, et pärast Europarlamendi valimisi plahvatuslikult kasvama hakkav tööpuudus toob esile uued poliitilised liidrid, kes suudavad töö kaotanud inimesed viia selge, pettekujutlusest vaba arusaamani, et inimeste saatus on ainuüksi nende endi kätes, ja suudavad sundida koomaseisus Riigikogu ja presidenti kuulutama välja erakorralised valimised.

Eesti Iseseisvuspartei teeb seda, mis on tema võimuses erakorraliste valimiste tekkimisele kaasaaitamisel, praegu veel hüpoteetilisele päästeparteile kaasaaitamisel – oma kompetentsi ja kogemusi pakkudes. Loomulikult oleme valmis vajadusel vastu võtma ka poliitilise liidrirolli ja vastutuse – juhul, kui sotsiaalne tellimus Eesti Iseseisvusparteile peaks tekkima. Samas teatame siinkohal Eesti ühiskonnale oma veendumusest, et ilma EIP kompetentsi ja kompromissitu missioonitundeta Eesti toime ei tule.

Aeg ei oota, võimuorganismi veremürgitus areneb kiiresti edasi, iga tegu šokiteraapia teel on pingutust väärt … isegi Keskerakonna visiit – lühivisiit! – võimule. Mida varem eesti inimesed vabanevad petlikust usust Keskerakonda kui Eesti ühiskonna lunastajasse, seda varem saab alata ka ühiskonna ravi ja ülesehitamine.

On õige, et Eesti vajab vahetust – vahetust väljastpoolt Riigikogu.

Eesti Iseseisvuspartei
5. mail 2009. a.

1,114 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>