EIP analüüsitoimkond: Projekt 666

1. Jüripäeva 666. aastapäeval toimus Eesti Rahvusliku Konservatiivse Liidu asutav koosolek, mille eesmärgiks oli uue partei loomine. Pole teada kas asutamiskoosoleku sidumine numbrikooslusega 666 oli taotluslik või ei, aga kuna poliitiline partei ei saa suhtuda ideoloogilistesse sümbolitesse eiravalt – number 666 on sama põhimõttelise tähtsusega kui punane viisnurk või kaksteist kollast viisnurka – siis võib seda sidet pidada ka taotluslikuks.

2. Riigi poliitikas primaarseks saab olla üksnes riiklus, nii ka poliitilise partei poliitikas. Seega asutava koosoleku deklaratsioonis on põhimõttelise tähtsusega üksnes see osa, mis sätestab riiklusküsimused. Deklaratsioonis on toodud järgmised seisukohad:

a) Eesti Vabariigis ei järgita rahva poolt vastu võetud põhiseadust;

b) meie valimissüsteem muudab saadikud partei tagatubade marionettideks;

c) EV Põhiseadus tuleb uuesti kehtima panna;

d) tuleb viia ellu rahvusriigi ülesehitamine ja suveräänsuse taastamine suhetes Euroopa Liiduga.

3. Poliitiline partei saab riikluse küsimuses olla vaid ühel kahest seisukohast:

a) heaks kiita EL liikmelisus, seega EL õiguse ülimuslikkus, kusjuures eesti rahvas saab sellisel juhul olla üksnes liidusisene etniline kooslus;

b) olla Eesti põhiseaduse ainuõigusliku ülimuslikkuse tunnustaja, mille kaudu eesti rahvas oleks riikluse kandja, oleks kõrgeima võimu kandja Eestimaal.

4. Võttes ülaltoodu aluseks ja aluseks ka selle, et Eesti on EL täisliige, saame ERKL deklaratsiooni kohta anda järgmised hinnangud:

a) Eesti ei saagi järgida EV Põhiseadust, sest alates 2004.a. maikuust see ei kehti;

b) valimissüsteem ei muuda saadikuid mitte tagatubade marionettideks vaid ülimusliku EL võimu teostajateks;

c) EV Põhiseaduse saab kehtima panna, ehitada üles rahvusriik ja taastada suveräänsed suhted Euroopa Liiduga vaid ühel moel: tuleb denonsseerida Liitumisleping Euroopa Liiduga, st tuleb välja astuda Euroopa Liidust rahvahääletuse kaudu.

ERKL asutav koosolek Euroopa Liidust väljaastumist ette ei näe, seega on tegemist tüüpilise euroreformistliku partei algatamisega, milles poliitilise demagoogia raskuskese on asetatud sõna ‘rahvuslik’ definitiivsele sisutühjusele.

Kõrvutades asutava koosoleku seisukohti IRL omadega riikluse küsimuses, siis näeme, et need on identsed: ERKL on IRL kloon. See on loomulik, sest ERKL liidrid on ka ERL liidrid, viimane aga loodi 2006. aasta aprillis vaid selleks, et üle võtta Eesti Iseseisvuspartei. ERKL loomise puhul on tegemist IRL-ERL strateegilise tegevuse II etapiga Eesti Iseseisvuspartei hävitamiseks/tõkestamiseks/nõrgestamiseks.

EIP analüüsitoimkond
26.04.2009

902 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81