Eesti Iseseisvuspartei protest Läti Vabariigi siseministrile

02. aprillil k.a saatis Eesti Iseseisvuspartei Läti Vabariigi peaministrile ja siseministrile päringu-märgukirja, seoses meie delegatsiooni tagasisaatmisega Läti piirilt 16. märtsil. Kiri läks lätikeelsena. Eesti siseminister Jüri Pihlile anti EV Siseministeeriumisse sisse lätikeelse kirja koopia. Kirja eestikeelne tõlge on toodud allpool:

 

Läti Vabariigi peaminister

Läti Vabariigi siseminister

 

Kaasus:

Kolme mittetulundusühingu:

20. Relvagrenaderide Diviisi Veteranide Ühenduse,

klubi “Wiking-Narva”,

Eesti Leegioni Sõprade Klubi

ja Eesti Iseseisvuspartei

esindajad ning liikmed, kokku 20 inimest, suundusid 16. märtsil 2009 Lätti seoses Läti Leegioni päevaga. Eesmärgiks oli asetada pärjad Lestene kangelaskalmistule ja austada neid Läti leegionäre, kes oma aastapäeva tähistasid. Relvagrenaderide Diviisi Veteranide Ühenduse ja klubi “Wiking-Narva” esindaja, Ants-Eduard Teder oli ette valmistanud ka kõne, et see Lestenes ette kanda.

Läti piiril peeti delegatsioon kinni, otsiti ta pagas läbi ja lasti delegatsiooni liikmetel oodata umbes tunni jagu, mille jooksul käituti nendega kui kurjategijatega. Seejärel anti dokumendid tagasi ja keelati sissesõit Lätti. Taolist käitumist põhjendati sellega, et kõnealune delegatsioon kujutavat ohtu Läti Vabariigi iseseisvusele ja julgeolekule. Edasiste selgituste saamiseks soovitati pöörduda Läti Vabariigi siseministeeriumi poole. Seda praegu teemegi.

 

Pöördumise eesmärk:

Kuna kõik neli MTÜ-d on loodud üksnes selleks, et seista Eesti täieliku iseseisvuse ja suveräänsuse eest ning toetada teistegi rahvaste ja riikide iseseisvust, siis sellist kohtlemist Läti Vabariigi piiril ja taoliste süüdistuste esitamist peame ühemõtteliselt lubamatuks.

Nõuame selgitust sellise käitumisviisi kohta ja süüdistuste tagasivõtmist. Kas sellega kaasneb ka vabandusepalumine või mitte, see jäägu juba Läti võimude otsustada – nende eetilisuse ja (poliit)korrektsuse tasandil.

Ülalloetletud MTÜ-de volitusel koostas ja edastas selle kirja Eesti Iseseisvuspartei.

Lugupidamisega,

Vello Leito,

Eesti Iseseisvuspartei esimees

Mobiiltelefon: +372-55-98 48 28

Tallinnas, 2. aprillil 2009.

 

P.S. Käesoleva pöördumise koopia läheb Eesti Vabariigi siseministrile. V. L.

1,177 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>