Vello Leito: Riik mitte ei või pankrotti minna, vaid seda aetakse pankrotti paanilise raevuga

Tegin mina täna lõunal interneti lahti ja ennäe, Delfis intervjuu Erkki Raasukesega: “Riik võib pankrotti minna,” intervjueerijaks Kärt Anvelt. Samas suurelt info, mida olin juba ammu oodanud, et Erkki Raasukesest saab kogu Swedpanga peaboss (finantsjuht), sest olin sellest pikalt kirjutanud juba 24. septembril 2008, oma artiklis: “Relvajõul riiklust õigustühiseks muuta ei saa, aga … . II osa.”

Löön veidi hiljem uuesti Delfi lahti, intervjuud enam pole! Kadunud koos rohkem kui saja kommentaariga! Ent 12. märtsi hommikusel järelkontrollil õnnestus siiski kindlaks teha, et intervjuu oli tehtud hoopis 29. jaanuaril, ning ajutiselt Raasukese teema alla toodud. Asemele aga oli pandud lugu: “Raasukese nimetamine oli üllatus!” Ent see ei muuda mitte midagi, kõik minu poolt öeldi jääb jõusse

Esiteks, et see ei olnud küll mingi üllatus, sest spetsialistide hinnang, et erialaliselt oleks Raasuke parim kogu panka juhtima, oli tol 24. septembrikuu päeval avalik teave. Sellest edasi prognoosida polnud mul ju raske.

Hoopis raskem oli näha sidet ja prognoosida, et Raasukese hüpe üle väikese vee on seotud ühe hoopis suurema hüppega, mis toimus enne seda, nimelt sellega, et Indrek Neivelt kandidti Venemaale panga Sankt Peterburg nõukogu esimeheks. Olen veendunud, et see side on nimelt selline: siis kui Raasuke on Swedpanga peabossiks saanud, tehakse jõu ja ilunumber: Swedpanga Eesti harukontorid müükse Venemaale maha koos laenuorjadega!!! Et siis nagu üks eestlane müüs teisele eestlasele, ega Rootsi ja Venamaa milleski süüdi ole! Selle kohta loe minu artikleid: “Indrek Neivelt teel Eesti kõigi aegade suurimaks massimõrvariks”, 29.07.2008 ja artiklit “See on lõpu algus”, 01.02.2009. Aga olen sel teemal pisteliselt rääkinud teisteski kirjatükkides.

Kuid kirjutama ei ärgitanud mind siiski mitte eelöeldu, vaid hoopiski koht Raasukese intervjuus, kus ta ütleb: “Midagi pole teha, selleks et seada meid tagasi meie võrreldavasse konkurentsi-positsiooni aastatel 2004 ja 2005, tuleb kulubaasist maha saada suurusjärk 30 protsenti.” Aga kas mäletate, mida mina ütlesin juba kaks aastat tagasi valimisväitlusel ETV-s? Ma ütlesin, et kinnisvaramull lõhkeb ja SKP küljest “kukub ära” 1/3 suurune tükk. Seda ütlesin niisiis juba 2 aastat tagasi ja kirjutasin juba 2,5 aastat tagasi (loe: “Teadmiste kohustuslik …”). Kas Raasuke sai kah targaks? Ei, küllap ta oli tark ennegi, ent tal nüüd lihtsalt lubatakse rääkida, sest Eesti pöördumatu põhjalaskmine on alanud.

Veel ütleb Raasuke: “üks võimalus on devalveerimine nüüd ja kohe kogu oma muude laastavate ja lõhkuvate järelmõjudega.” Mitu korda ma olen kirjutanud ja rääkinud, et tootlikkus ja sissetulekute ostujõud tuleb viia vastavusse, mis tähendab seda, et sissetulekute tase peab kukkuma 2-3 korda, sõltuvalt valdkonnast. Mina ei mäleta kui mitu korda, neid kordi on olnud lihtsalt nii palju.

Ja miks ma tänitan sel teemal, miks EIP ei tee midagi? Aga sellepärast, et meil pole selleks volitusi. Vaatamata sellele, et kogu eluline info sai 2007.a. valimistel teadusliku täpsusega paika pandud ja ette kantud, tuli ühiskonnalt vastukajaks vaid naeruvääristamine seinast seina ja mõnitav 0,3% valimistulemusena. Nii, et pole volitusi sõbrad, pole volitusi. Pole näha ka, et rahvas sooviks neid meile anda, aga me üritame eurovalimistel ikkagi uuesti.

Muide, kui arvate, et võimukandjad ei saa aru mida nad teevad, siis saavad küll, loe näiteks minu artiklit: “Nad kõik valetavad,” 14.11.2008.

Vello Leito, EIP esimees
11.03.2009

1,027 total views, 2 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>