Tšehhis kestab sionismivastane üritustesari

 

Tšehhi Vabariigis toimub 7. märtsist kuni 14. märtsini 2009 üritustesari, mil nimeks “Sionismivastane nädal”. Üritustesarja keskpunktiks on tänavu Pilsen –riigi lääneosas asuv linn, mida maailmas ja ka Eestis tuntakse pilseni õlle järgi.

Kõnealuse üritustesarja eesmärgiks on tutvustada sionismi kui kuritegeliku mõttelaadi olemust ning avaldada rahulolematust sionistide tegude ja plaanide suhtes.

Sarja avaüritusena kavandati Pilseni lähistele kontsert, kuhu kutsuti esinema isamaalist rokkmuusikat esitavaid ansambleid nii Tšehhist kui ka välismaalt. Kontserdi korraldajad teatasid juba aegsasti, et sõit Pilseni linnast kontserdipaika ja tagasi Pilsenisse on osalejatele tasuta. 7. märtsil teatasid aga korraldajad – Tšehhi riikliku uudisteagentuuri, ČTK andmetel – , et kontsert lükkub täpselt nädala võrra edasi. Tõenäoliseks toimumiskohaks on asula nimega Chrást u Plzně, pakkus ČTK.

Üritusesarja “Sionismivastane nädal” tähtsaimaks ettevõtmiseks on laupäeval, 14. märtsil Pilseni kesklinnas toimuv rongkäik, mil nimeks “Sionismi vastu”.

“Sionismivastase nädala” eestvedajad ütlesid ajakirjandusele saadetud teates järgmist: “Tulge kõik avaldama oma rahuolematust sionismi mõjuga kaasaja noorsoole ja tänapäeva maailmale. Me ei tohi leppida sionistide väärastunud tegudega ega sionistide puutumatusega! Seetõttu kutsume kõiki üles: tulge ja võtke midagi selle vastu ette! Tulge ühiselt avaldama meelt sionismi halva mõju ning Iisraeli agressiooni vastu! Juutide propagandat ei tohi sallida mitte mingil määral! Hüüdkem ühiselt: USA, Iisrael, kerige põrgu!”

Sionismivastane rongkäik algab 14. märtsil 2009 kell 13 (kesk-euroopa aja järgi) Pilseni kesklinnas endise näituseväljaku, praeguse kaubanduskeskuse “Plaza” juurest ja lõpeb Pilseni ühel tähtsamal väljakul – Vabariigi platsil.

Algselt pidi see rongkäik toimuma juba 21. veebruaril 2009, kuid Pilseni linnavalitsus keelas ürituse veebruari keskpaiku ära. Korraldajad vaidlustasid keelu kohtus ning kohus leidiski ärakeelamise põhjendamatu olevat ja andis õiguse sarja korraldajatele.

Sionism on ideoloogia, mis peab peale juutide kõiki teisi rahvaid alaväärtuslikeks.

Sionismi mõistis omal ajal hukka ka Ühinenud Rahvaste Organisatsioon. 1975. aasta 10. novembril võttis ÜRO Peaassamblee oma 2400. plenaaristungil vastu otsuse, millega kuulutas sionismi kuritegelikuks. Otsus kannab järjekorranumbrit 3379.

Tõnu Kalvet

Allikad: www.nacionaliste.com/ , www.odpor.org/, http://zpravodajstvi.plzen.cz/

1,202 total views, 4 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81