Andrus Õismaa: Saagu hiirest elevant!

Juhtusin lugema 18. veebruari Pärnu Postimehest teadet, et Tiit Madisson ja Eesti Rahvuslik Liikumine (ERL) korraldavad Eesti eri paigus mõttetalguid, kuidas parandada valitsemise kvaliteeti valimisseaduse muutmise kaudu. Juttu lubati veel Eesti Rahvuslik-Konservatiivse Erakonna (ERKE) moodustamisest ja oodati kõiki mõtte-erkki kodanikke 19. veebruaril Lõuna hostelisse.

Otsustasime siis meiegi, Eesti Iseseisvuspartei (EIP) Pärnu osakonna kolm liiget, külastada seda üritust n.-ö professionaalsest huvist. Ettevõtmise korraldajad Martin Helme, Tiit Madisson ja Henn Põlluaas pidasid küll kõned, aga meile tundus, et põhiliselt pigem loeti ette Iseseisvuspartei programmi.

Rahvast oli üritusel kokku 23 inimest, nende hulgas siis neli korraldajat ja meie kolmekesi. Kõnede lõppedes lasti publikul küsimusi esitada ja sõna võtta. Uurisin kohe, et milleks on vaja samasuguse programmiga uut parteid, kui on olemas juba eesti (iseseisvus)rahvuslaste partei – Eesti Iseseisvuspartei. Vastuseks sain korraldajatelt, et meiega pole võimalik koostööd teha, kuna oleme kapseldunud ja väidetavalt tammume paigal ning nemad ei näe muud väljapääsu, kui luua uus partei. Tõsi, meie näeme hoopis, et me ei tammu, vaid seisame kindlalt oma programmiliste eesmärkide juures, aga eks igaühel on õigus oma arvamusele. Küsimusele, et kuidas nemad plaanivad meist paremini asju ajada, konkreetset vastust ma ei saanud. Nende esimeseks ülesandeks olevat saada kokku tuhat liiget, luua uus partei, et küll siis vaadatakse edasi, mis saama hakkab.

Osa kohalviibijatest lasi end soravast jutust kaasa tõmmata ja olid nõus uue parteiga liituma. Ringles paber, kuhu paluti andmed kirja panna, et siis hiljem liitumisavaldus saata.

Sellele paberile meie oma andmeid loomulikult ei kirjutanud. Tsiteerin Pärnu Postimehes 05.03.2009 ilmunud artiklit Tiit Madissoni artiklist “Rahvuslased kohtusid pärnakatega”: “Kokkutulnute seas oli omaaegseid ja praegusi Isamaa ja Res Publica Liidu, Roheliste, Rahvaliidu ja Iseseisvuspartei liikmeid, kes kõik olid oma partei juhtide poliitikas pettunud.” Tõesti üks väidetav IRL liige seda ka tegi, kuid vaatamata kõigele pidavat ta hääletama ikkagi oma erakonna poolt. Meie esindame kindlalt EIP-d ja meie “pettumus” oli küll lambist võetud. Meie väidetavalt loodava ERKE-ga küll ei liitu, kuigi meid loodava erakonna juhtpositsioonidega meelitati.

Toimunule tagasi mõeldes ja lugedes T.M. artiklit, siis tõesti: paber kannatab kõike!

Andrus Õismaa, EIP Pärnu osakonna juhtaja
06.03.2009

 

vt ka videot paberipiinajatest

1,326 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>