Vello Leito: Tulevad erakorralised valimised, võidab Sotsiaaldemokraatlik Erakond, III. Täiendatud 28.02.2009

Artikli I osas (vt kodulehekülg, 17.07.2008) ma kirjutasin: “Tulevad erakorralise valimised. Võidab Sotsiaaldemokraatlik erakond, nende lihtenamus Riigikogus on reaalne.”

Erakorralised valimised oleksid tänaseks juba seljataga kui asjadel oleks lastud minna oma loomulikku rada. Kuid ei, 2008. aasta eelarvesse oli kirjutatud sisse 22.5 miljardit täiendavaid kulutusi riigisektoris, et tekitada laenuvõtmisvõimelist kontingenti, kollapsi edasilükkamiseks on k.a lisaeelarvesse sisse kirjutatud võimalus võtta 8 miljardit krooni laenu, Rootsi Keskpank lubab siinsele pangandusele 15 miljardit laenu, jne. Kõik selleks, et lükata majandus- ja sotsiaalne kollaps võimalikult kaugele tulevikku, soovitavalt kuhugile peale kohalikke valimisi. Ent seda kohutavam see tuleb.

Kuid erakorralised tulevad ikkagi (muidugi kui riiklusvõime enne seda ei kustu), ainult et enne seda tulevad eurovalimised, mille kohta I osas samuti kirjutasin.

Kirjutasin: “Sotsiaaldemokraadid plaanivad võimsat valimisvõitu. Arvate, et see on võimatu? Raskelt eksite. Tuletage meelde kuidas see juhtus, et olematust olukorrast enne 2003.a. valimisi (reiting 5% ringis) sai aasta hiljem massiivne pealeistumine kõikidele veel poolteist kuud enne eurovalimiste tehtud prognoosidele. Üllatuslikult said kolm kohta sotsid, ühe koha nii Isamaaliit, Keskerakond kui ka Reformierakond. Tuletage meelde kuidas kõik toimus ja teile meenub võlusõna – EMOR! Täpselt! valimised teeb ära tema. /—/ Kas väidate, et sellest ei piisa? Piisab küll. Selleks ju luuaksegi e-valimisi ja m-valimisi ja üleüldse kõiki neid valimisi Eestis, mille tulemused on jõustruktuuride poolt elektroonilisel teel täpselt numbriliselt vormistatavad. Nii nagu kolm aastat tagasi tegi USA liin oranži revolutsiooni ajal Ukrainas. Lugege tolleaegseid ajalehti, kuidas seda tehti, et ma ei peaks selle teema peale energiat kulutama. Just selleks ongi (sotsist) siseministri poolt vertikaalne jõustruktuur valmis ehitatud, et valimiste lõpptulemustes ei oleks sotside jaoks mingeid üllatusi.”

Teisiõnu: reitinguvõltsingutega luuakse legend ja valimisvõltsingutega luuakse legendiga kooskõlas olev tulemus. Ja keegi ei oska kahtlustadagi! Geniaalne, ehkki kulunud võte.

Enne eelmisi eurovalimisi alustas legendi kujundamist EMOR poolteist kuud enne valimisi, seekord aga alustas üks üllatus-startija juba rohkem kui kolm kuud varem. Varaslähte võttis Eesti Rahvusringhääling oma Valimisennustustega (http://valimised.err.ee/?c=11). Kuigi ega siin polegi midagi eriti üllatavat, sest ERR saab raha klikiparteide-valitsuse käest, EMOR aga omakorda ERR-i käest. Valitsuselt tulevad ka laululehed.

Lööge ERR valimisennustused lahti 28.02.2009 seisuga ja mida näete: kõik on hämmastavalt analoogiline sellele, nagu oli enne eelmisi eurovalimisi EMORi küsitlustes – Keskerakond ja Reform peaksid nagu saama 2 kohta, ent valimisseaduse eripära tõttu annab see skeem jällegi 3 kohta sotsidele, Keskerakonnale, IRL-le ja Reformile kõigile ühe koha. Või siiski, heitkem veelkord tähelepanelik pilk diagrammile – hämmastava oreooli on oma pea kohale saanud Vene Erakond Eestis! Millest vestab meil see kaunis õis? Ilmselt peavad valitsus ja selle institutsioonid (ERR sealhulgas) europarlamenti vedama ühe venelase ja ilmselt tuli eurokeskvalitsuselt selline “soovitavus”.

Muidugi, taolised portaalides genereeritud “gallupid” ei oma vähimatki seost tegelikkusega. Selle tegi mulle muide selgeks ERR ise. Kui olin 2007.a. valimistuudio saate ootel stuudio fuajees ja avaldasin arvamust EIP kohta ühe analoogilie gallupi numbrite alusel, siis üks ERR suurgurudest vaatas mulle uskumatul pilgul otsa ja küsis: et ega ma neid ometi ei usu? Jah, ma enam ei usu kohe üldse mitte, siis veidikene veel uskusin. Vaadake kasvõi viidatud ERR ennustusele: kes usuks, et Rahvaliidu ja Vasakpartei toetusprotsendid on võrdsed, nii nagu ERR “ennustus” seda näitab?

Miks ERR tegi valestardi? Eks ikka sellepärast, et klikiparteide seis on lihtsalt sedavõrd kehv. Ja varsti ilmselt ei piisa enam isegi senisest totaalsest infoblokaadist, võltsimistest, tsensuurist, vaid käiku läheb ilmselt füüsiline terror eesti rahvuslaste ja iseseisvuslaste vastu. Klikiparteide deviisiks on: Eesti peab hävitatud saama, kas heaga või halvaga, raha või rahatusega, kavaluse või pettusega, varjamise või valetamisega. “Kõrgemalt poolt” tulnud eesmärgistus pühendab abinõud.

Vello Leito
28.02.2009

P.S. Tunnustava kummarduse on ERR teinud aga Eesti Iseseisvusparteile ja nimelt sellega, et on meid üleüldse tabelist välja jätnud. Aga kas poleks olnud neile kasulikum panna meid tabelisse 1%-ga ja kõik teised kõvasti kõrgemale? Kuid vaata, ei ole, sest keegi Eestis enam ei usu, et Iseseisvuspartei reiting on madalam kui Vasakpartei oma ja EIP oleks tulnud pildile panna vähemalt sama kenasti kui VP. Mida nad aga teha ei tohi – käsk on selline, sõbrad, käsk.

1,172 total views, 2 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>