Teabetoimkond: Küsitlus Iirimaal: Lissaboni lepingu vastu 33%, poolt 51%; kordusreferendum tuleb aprillis (?)

Massiivne ajupesu Iirimaal on andnud pesijatele soovitava tulemuse: värske gallup andis JAH leerile tulemuseks 51%. Novembris toimunud viimase arvamusküsitlusega võrreldes on tulemus paranenud 8 protsendipunkti. EI pooldajaid said 33% ja on kaotanud viimase arvamusküsitlusega võrreldes 6%-punkti.

Tuleb kordusreferendum, täpselt nii nagu alati on tulnud kui kollase kommunismi ehitajad on esimese referendumiga kaotusseisu jäänud. Iirimaa eurovoliniku nõudmisel peaks kordusreferendum tulema juba k.a aprillis, peaminister Brian Coweni arvates tuleks referendum pidada sügisel, mitte hiljem kui 31. oktoobril.

Allikas: “Irish poll shows swing in favour of Lisbon treaty”, euobserver.com

17.02.2009 ratifitseeris ka Tšehhi parlamendi alamkoda Lissaboni lepingu häältega 195/125. Ülemkoda hääletab k.a aprillis.

Seega ühe riigikoguvälise partei (mitte EIP) käigusolev plaan muutuda eroreformistide parteiks ja võtta uueks nimeks Eesti Vabaduspartei, on osutunud kasutamiskõlbmatuks, sest Lissaboni lepingu pidurdajad on lakanud pidurdamast. Selle partei kavandatavast eesmärgist – kandideerida europarlamenti selleks, et takistada ELiidu muutumist riigiks Lissaboni lepingu läbi – on sama palju asja kui eelmise aasta lumest.

EIP Teabetoimkond
19.02.2009

917 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>