Vello Leito: Tõde on lihtne

Kõik, kes soovivad pääseda peavoolumeediasse, peavad valetama Eesti riigi ja rahva ärakustutamise avaliku salaplaani poolt ja kasuks. Seetõttu pole Urmas Sõõrumaa intervjuu Postimees Onlinele (“Sõõrumaa manitseb riigijuhte arukusele,” 05.02.2009) kui assortii valedest ja tõesetest väidetest mingi erand. Kuid intervjuus on üks poolik väide, mis isegi sellisena on seda väärt, et käesolev kirjatükk sai valmis tehtud.

Urmas Sõõrumaa: “… kuulen pidevalt ettevõtjaist, kes pankadest pettunult tagasi tulevad. Sageli ei võeta neid üldse jutulegi …”.

Tegelikult pole neid üldse kunagi jutule võetudki. Et mõistaksite, mida siinkohal silmas pean, kasutan ühe anomüümse kommentaatori teksti: “Olen olnud ettevõtja peaaegu 20 aastat ja üritanud oma tootmist laiendada ja moderniseerida, kuid Eesti pangad ei anna väikeettevõtjale laenu tootmise arendamiseks, pidades materjaalsete väärtuste loomist lolliks tegevuseks. Meil pole isegi sellist rida, millelt laenu anda, ütlevad nemad. Laenu saavad ainult kinnisvaraprojektid.”

Täiesti loomulik, sest Eesti on ELiidu majandusruumis, kus majanduses on rakendatud ehtne olelusvõitlus: tugevam võtab kõik. Rootsi on tugevam ja võtab kõik. Mingit laenu ei anta, mis võiks meie tugevust tõsta. Elementare.

Lisan juurde veel omalt poolt, et mitte kunagi pole ka ükski eesti leiutaja saanud pangast laenu, ehkki Eesti (riiklik) innovatsioonipangandus pluss eesti leiundus sobiks Eesti Nokiaks nr 3. (mis on nr 1 ja nr 2, sellest kunagi hiljem), sest konkurentsivõimeline ja kõrgkasumlik eksporttoodang saab esmajärjekorras olla vaid patentidega kaitstud kohalik toodang .

Juhin tähelepanu ühele väga iseäralikule seigale Võtke ette Ärileht Online, 28.01.2009 artikkel: “Eesti ettevõtjatel pole häid laenukõlbulikke ideid.” Panga ettevõtlusosakonna tegevdirektori nimi on puhas vene nimi, nii ees kui perekonnanimi, sama puhas kui näiteks Ivan Ivanov. Millest see nimi kõneleb? Aga sellest, et maskid on langenud, Eesti-Rootsi panganduse ülevõtmine Venemaa poolt on alanud. Mitte kunagi, mitte mingil juhul ei ole pangad nähtavale kohale pannud kedagi, kelle nimi poleks puhas eesti nimi. Saate isegi aru, miks.

Sõõrumaa: “Mille pärast siin sadu aastaid sõditud on? Eks ikka kaubatee kontrollimise pärast. Muud meil suurt ju polegi.”

Ei ole õige, Eesti on silmini rikas maa- ja loodusvarade poolest, eriti per capita arvestuses, maailma üks rikkamaid. Selle kohta on kodulehel kaks kirjutist, üks Anto Raukaselt, teine minult. Meeldetuletuseks vaid, et maailma ammenduvate uraanivarude taustal on Eestis (peaaegu) piiramatus koguses uraani tooret. Samuti kullamaaki, milles kulda 4 gr/t, sel ajal kui tööstusliku tasuvuse piiriks loetakse 1,3 gr/t. Eestis on Euroopa suuurimad fosforiidivarud, jne. Ning kõik need kaevatakse välja, kuid ENNE TULEB EESTLASEST TEHA ABORIGEEN, ET ME EI SAAKS TAKISTADA RIKKUSTE RÖÖVIMIST.

Sõõrumaa: ” … eks ükskord ikkagi normaalne olukord taastub. Kui siin on ikka aastasadu sadam olnud, siis varem või hiljem tulevad ka laevad tagasi.”

Praeguste arengute jätkudes normaalne olukord ei taastu kunagi, sest eestlane aborigeniseeritakse ja laevad tulevad tagasi teiste tarvis. Põlisrahval pole sellega enam siis midagi pistmist – põlisrahva aborigeniseerimine, temalt rikkuste pöördumatu äravõtmine ei ole olukorra normaliseerumine.

Mõelgem ka sellele, miks ebanormaalne olukord sadamates on tekkinud? Miks alates 1997. aastast on pidevalt räägitud Eestist kui konteinerveo Suurest Teest, Tapast kui keskuse parimast asupaigast, tehtud pole aga tänaseks mitte midagi. Miks Reformierakond ja Ansip töötavad kõike väljapanevalt konteinertransiidi vastu? Aga sellepärast, et nad on Venemaa teenistuses ja kõik vähegi väärtuslik on kästud hoida Vnemaa jaoks, selleks hetkeks kui eesti rahva riiklusvõime kokku kukub (sel sügisel?) ja Venemaa tagasi tuleb.

Sõõrumaa: ” … mina pensionite ja lastetoetuste kallale ei läheks. Valitsus peab lõpetama üle jõu elamise …”

Muidugi, täiesti õige! Aga kas U. S. ei tea, et pensionid tulevad samuti valitsuse taskust n.-ö palgana. Seega: valitsus peab lõpetama üle jõu elamise ja maksma selliseid palkasid ja pensione, mida sissetulekud võimaldavad. Ja võimaldavad vaid murdosa sellest, mis praegu eelarvest välja makstakse. Elementare.

Nüüd siis jõudsin intervjueeritava ainukese väärt väiteni: ” … siis tuleks samasse aega tagasi keerata ka palgad …” Veelkord, täiesti õige, maksta ei saa mitte kuidagi rohkem kui teenitakse. Palgad tuleks aga keerata tagasi aastasse 2003 kui Eesti majandusareng lõppes ja algas võlgu elamine. Statistikast saab ka täpse vastuse kui palju tuleb palgad ja pensionid alla keerata: see jääb suurusjärgus vahemikku 2 ja 3 vahel – muidugi JUHUL KUI ÜLDSE SOOVITAKSE RIIKLUSVÕIMET SÄILITADA. Heaolu ja selle tõus saab tulla üksnes majanduspoliitika kordategemise kaudu. Mida viimane tähendab, see on piisavalt lahti räägitud EIP dokumentides ja saab lähitulevikus veelgi enam lahti räägitud

Üks oluline märkus veel: nn kärped on kuritegelik agoonia pikendamine eesmärgiga MUUTA MAJANDUSKOLLAPS TÕRJUMATUKS. Selline on Venemaa-EL ühine korraldus Eesti kui liikmesriigi valitsusele. Loodav Euroopa Ühiskodu alias Eurussia Impeerium on loodud selleks, et hävitada rahvusriigid ja rahvad, eest ära uuskommunismi teelt.

Kui Riigikogu tõepoolest sooviks säilitada omariiklust, siis oleks selleks ainuke tee viia sissetulekute ostujõud tootlusega vastavale tasemele. Aga just selle jätavad klikiparteid tegemata. Sobib jällegi üks tsitaat kommentaariumist: “TomP: Valik on juba tehtud selle kolmanda tee – pankroti – kasuks … Sel lihtsal pragmaatilisel põhjusel, et niimoodi õnnestub võimuolijatel veel mõni kuu kuni pool aastat võimul püsida … Edasi … on igaühe oma mure … .”

Kellegi anonüümi sulest pärineb ka selline ütlemine: “Ott valitsejahärra: Eesti inimene ei ole veel valmis tõe teadasaamiseks, terve eesti jookseks siis mööda ilma laiali. Kui te arvate et tõekoorma all on kerge elada, siis te eksite, tõde on väga raske kuulata. Inimesed, saage aru, et me valetame ainult teie endi pärast.”

Ka see tõde on lihtne ja EIP kodulehel igat kanti lahti räägitud. 2007. a. ERR valimisväitluste otsesaadetes väljendusin ma niimoodi: Eesti majandus kollapseerub, tekib majanduslik ja sotsiaalne kaos, eesti rahvas kaotab riiklusvõime, territoorium võetakse üle, rahvas aborigeniseeritakse. Kas jäi midagi ütlemata?

Seetõttu on kujunenud viimaseks väljapääsuks: erakorralised valimised, Iseseisvuspartei võimule, meie majanduspoliitika ellu, Eesti uuesti iseseisvaks. Mitte sellepärast, et EIP oleks riigkoguparteidest tugevam, vaid sellepärast, et ainukese parteina oleme valmis asju sisuliselt muutma. Pealegi ainult EIP-l on väljatöötatud rahvusliku majanduse elluäratamise strateegia ja me oleme nõus selle ühiskonnale ka välja käima – kuid ainult Eesti Televisiooni väitlussaate otse-eetris, milles peaksid osalema kõikide parteide juhid. Miks just nii, seda pole raske mõista.

Vello Leito, EIP esimees
06.02.2009

1,047 total views, 1 views today

Print Friendly