Gaasita jäänud Sarajevos on olukord hullem kui sõjaajal

Enam kui veerand miljonit Bosnia ja Hertsegoviina elanikku kolib Vene maagaasitarnete peatumise tõttu oma sugulaste juurde, teatas Serbia ajakirjandusele viidates 9. jaanuaril 2009 Slovakkia uudisteagentuur TASR.

Riigis on puhkenud paanika, hulganisti ostetakse puuküttel töötavaid ahje. Rohkem kui 150 000 leibkonda asub gaasi asemel kütma elektriga. Pealinn Sarajevos on ligemale 70 000 korterit ilma kütteta, teatas Serbia uudisteportaal RTS.

Bosnia ja Hertsegoviina Föderatsiooni muhameedlaste ja horvaatide osa president Nedžad Brankovič saatis neljapäeval, 8. jaanuaril 2009 Vene energiafirmale „Gazprom“ kirja, milles ütles, et „sellist olukorda polnud Sarajevos isegi sõjaajal“.

„Me rakendasime hädaabimeetmeid, kuid need pole siiski väljapääs, kuna Sarajevo on energeetiliselt täiesti sõltuv gaasist,“ märkis Brankovič. Bosnia pealinna elanikud lahendavad olukorra enamasti sel moel, et kolivad sugulaste juurde, kes kasutavad teisi kütteallikaid.

Bosnias on juba suletud osa koole ning mõned suuremad ettevõtted on pidanud tootmist kas piirama või siis selle täielikult peatama, teatas TASR.

Tõnu Kalvet

Allikas: http://ekonomika.sme.sk

1,033 total views, 8 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81