Vello Leito: Tulevad erakorralised valimised, võidab Sotsiaaldemokraatlik Erakond, 17.07.2008, TÄIENDATUD

Vello Leito: „Tulevad erakorralised valimised, võidab Sotsiaaldemokraatlik Erakond,“ 17.07.2008, täiendatud

„Järgmise aasta eelarvesse on kirjutatud plaan kasutada ära 12,8 miljardit krooni välistoetusi, kuid eelmisel nädalal esitats rahandusministeerium riigikogu eelarve komisjonile prognoosi, mille järgi kasutatakse tuleval aastal tegelikult ära ainult ca kolm miljardit eurokrooni – neljandik plaanist, „ kirjutab EPL online 27.11.2008. Pealkirjaks on pandud intrigeeriv „Salaennustus: eurotoetustest läheb tuleval aastal käiku vaid neljandik,“ andmaks muljet justnagu oleks EPL tõekuulutaja, mustade saladuste paljastaja, st positiivne tegelane.

Aga ei ole, vaid on mustadele mängudele vanamoodne suitsugeneraator.

Kõige olulisem on teada ja võtta aluseks, et Eesti ei saa eurotoetusi, vaid saab tasutud liikmemaksu arvelt tagasimakseid. Seejuures võimukandjad ja nende relvakandjad, nagu EPL, sätivad alati esiplaanile, kui palju rohkem kordi me raha tagasi saame kui sisse maksame. Kõik ongi aga vastupidine nende väidetele – me peame mõõtma, mitu korda me vähem tagasi saame.

Artikliga kaasneb diagramm, millelt näeme, et rahandusministeerium prognoosib 2009. a. tegelikuks väljamakseks 2,5 miljardit, kui hästi läheb. Aga ei lähe, sest 2009. aasta lõpu seisuga oleme juba välja maksnud liikmemaksuna üle 10 miljardi krooni (ca 2 miljardit aastas), nii et siit saab siis välja arvutada kui mitu korda vähem me raha tagasi saame.

Edasi, kus on „paljastava“ ajakirjanduse analüüs selle kohta, kui palju on „välistoetustest“ läinud väliskapitali majandustegevusse Eesti territooriumil, seega võõrastele. Ei ole sellist esitatud, isegi kui nad oleks tahnud seda teha, poleks nad suutnud, sest sellekohane info on Eestis salastatud. Kuid võttes aluseks kogu minule teadaoleva info, riskin väita, et väliskapitalile läheb ca 2/3 EL-i väljamaksetest.

Vaadakem edasi. Juba enne euroreferendumit prognoosis Eesti pealäbirääkija Alar Streimann, et Eesti võimekus EL-i tagasimakseid ära kasutada tuleb suurusjärgus 30-40%. Tegelik tulemus kujuneb aga halvemaks. Dramaatilisust lisab eilne info selle kohta, et EL on väljamaksed üleüldse peatanud. Võimukandjate sõnul loomulikult vaid ajutiselt. Tegelikult on see sõnum sisuliselt siiski selle kohta, et EL loeb Eestit juba riiklusvõimetuks.

Kuid väliskapital on ju Eestisse rajanud arutul hulgal büroohooneid ja loonud arutul hulgal tehnoparke, ostnud kinnisvara jne. Kas need kõik jäävad Eesti majanduskollapsi tõttu seisma? Ei, Eesti ostetakse lihtsalt üles ja tehakse riiklusvõimetuks arengupiirkonnaks võõrastele riikidele, võõrale kapitalile.

Sellist asjade käiku, kõiki EL-iga kaasnevaid traagilisi tagajärgi on Eesti Iseseisvuspartei täpselt prognoosinud nii kõnes kui kirjas juba 10 aastat.

Vaid üks näide. 2003. a. suvel Võrus toimunud avalikult väitluselt, milles EI poolel osalesin ka mina ja JAH poolel osales ka Ivari Padar. Pooleteise tunni jooksul EI poole esitatud faktid ja argumentatsioon olid sedavõrd tõrjumatud, et väitluse lõpus Ivari Padar vajus ootamatult kössi ja ütles vaikselt jalge ette vaadates: „Ma kaitsen oma valijate huve.“ Justnagu see oleks õigustus ka kõige räpasematele valedele.

Niisiis, Ivari Padar, kas lähenev majanduslik kaos ja kollaps olidki need valijate huvid?

Niisiis, Ivari Padar, kas see emotsionaalne purse televisioonis, et „kui vaja siis müüme ka pangad pankadele“ – reaktsioonina minu arvukatele prognoosidele, et Eestis tegutsevad Rootsi pankade tütarpangad müüakse maha pangale Sankt Peterburg -, kas selline nii eraisikutest kui firmadest võlgnike mahamüümine koos pankadega Venemaale oleksidki valijate huvid?

Niisiis, Ivari Padar, lubasid, et hakkad korralikuks inimeseks, kui Toompeal hobusevarga ametist vabaks saad. Kas sinu valijad on tõesti sellised, et tunnistavad hobusevarga korralikuks inimeseks enne karistuse ärakandmist?

Minu arvates, Ivari Padar, oleks aeg uuesti langetada pea ja vaikselt öelda, et sa teenid mitte eesti valijate huve, vaid teenid neile kirjeldamatuid kannatusi selle eest, et nad sind Riigikogusse valisid.

Aga Ivari Padar muidugi ei tee seda, sest ta ootab erakorralisi valimisi ja sotside valimisvõitu. Sellekohase prognoosi esitasin oma artiklis 17.07.2008, vt kodulehekülje Esilehelt.

Alles eile ütles ta televisioonis, et kõik valimislubadused ja koalitsioonilepped tuleb unustada. Aga pensionäridele palka pannakse juurde ja kooliõpetajatele ka, ehk siis neile, kuhu eelarvest läheb väljamaksete põhiosa. EL-ist raha ei tule, laenuraha sisse peaaegu enam ei tule, kustkohast siis need kasvavas mahus rahad pensionäridele ja kooliõpetajatele? Loomulikult neid ei tulegi, krooni devalveerimine on vältimatu, mis juba ammu enamusele selge on.

Lihtviisiliselt krooni devalveerida ei või, siis saab rahvas aru ja valimisvõltsingud ei pruugi enam päästa. Seepärast esimene sobiv päästerõngas on erakorralised valimised seoses eelarvega. Selleks annab ilusa võimaluse põhiseadus.

Pidevalt jätkuv massiivne ajupesu, et võluravimiks oleks euro kasutuselevõtt, viib meid järjest lähemale prognoosile, et devalveerimine tehakse ühepoolse üleminekuga eurole (loe näiteks kodulehelt 17.05.2008 „Kas devalveeritakse või likvideeritakse,“ või „Teadmiste kohustuslik miinimum …“). Oleks väga stiilne lahend: pensionärid ja õpetajad paluksid endiselt põlvili riigi ja rahva timukasparteisid, et need edasi valitseks. Nende sissetulekud viiakse aga järjekordse (a’la 1992. a.) „päästmise“ nimel rohkem kui kaks korda madalamaks. Kuid seda loomulikult pärast valimisi. Pange aga eriti hästi tähele: süüdlasi ei tekikski, tekiksid jälle „päästjad“.

Paljud imestavad, et valitsejatel pole isegi plaani, mida teha. Nii et plaan siiski on, see on väga ammu välja mõeldud ja väga kaugele ette mõeldud. Tõsi, see plaan on teiste välja töötatud ja rakendamiseks ette antud. Nagu teada, riigireeturid ise plaane ei koosta.

Vello Leito, EIP esimees

03.12.2008

1,017 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>