Margus Lepa: Infarkt tuleb alati ootamatult, kuigi tunnuseid võis märgata ammu

Lemmi Kann „Äripäevast“ pakkus möödunud reedel, 28. novembril 2008 lugemiseks Eiki Nestori mõttekäiku „Tankid või eurod?“, millest võis lugeda: „Ühinemine euroga suurendab meie julgeolekut kordades rohkem kui miljonid kaitsekulude kasvuks.“  Ja veel: “Suurus nimega “Eesti kroon” on ilma mingi kahtluseta kergesti rünnatavam kui suurus nimega “euro”. Täiesti võrreldav seis asjaoluga, et Eesti NATO liikmena on kindlasti paremini kaitstud, kui me NATO liikmeks poleks mitte.” Sellega tunnistab Nestor tahtmatult, et osalemine imperialismi faasis on meiegi jaoks juba käes. Lisaks alustab ta arglik-julgelt meie riigi alustalade närimist. Jälgigem mõttekäiku:

Kui “Suurus nimega “Eesti kroon” on ilma mingi kahtluseta kergesti rünnatavam kui suurus nimega “euro”.”, siis teemat arendades näeme, et “suurus nimega “Eesti Vabariik” on ilma mingi kahtluseta kergesti rünnatavam kui suurus nimega “Nõukogude Liit” või “Euroopa Liit”“ – milleks meile siis iseseisvus? Ja kui “suurus nimega “eesti keel”” on ilma mingi kahtluseta kergesti rünnatavam kui suurus nimega “vene keel” või “inglise keel” või perspektiivis “hiina keel”“, siis on ju selge, mida teha tuleks. Sellisest mõttekäigust juhindudes peavad eestlased kestmajäämise nimel ilmselt likvideeruma?

Samal päeval tuli üks kena noor pooleestlane-poolvenelane Nõmme Raadio saates „Lõunatund Nõmme Raadios“ (vt. www.nommeraadio.ee/uudised/) välja mõttekäiguga, et ka Eesti Vabariigi põhiseaduse preambul tuleks ära muuta, et teistel siin rohkem õigusi oleks. Huvitaval kombel domineeris selles 50:50 olendis ikkagi vene pool, millele nagu liiga oleks tehtud. Kas, kui ta elaks Venemaal, nõuaks ta oma eestlaslikule poolele suuremaid õigusi? Sama kummaline on väide, et paljud „õigusteta“ venelased on siin sündinud ja neile tehakse liiga sellega, et Eesti ei ole Venemaa. Aga kui mu koer poegib hobusetallis, kas ma pean siis kutsikaid hobusteks kutsuma ja paariaastaselt saduldada püüdma? Või jääb koer ikka koeraks ja ei nõua, et traavlid haukuma ja liha sööma hakkaks?

Hüpoteetiliselt: kui peaks juhtuma, et ma lahkun Eestist ja ütlen lahti selle kodakondsusest, siis ikka selle pärast, et ma olen leidnud riigi, mille õigusruum on mulle vastuvõetavam, käitumisnormid meeldivamad ja perspektiiv paljutõotav. Ja saades selle riigi kodakondsuse, ei hakka ma tegema poliitilist kihutustööd pääsemaks võimule, et siis muuta ära selle riigi põhialused selliselt, et nad võimalikult meenutaks riiki, kust ma jalga lasksin ja mille kodakondsusest ma loobusin.

Ja Nestori juurde tagasi tulles: kas selleks oli meil tarvis Eesti Vabariiki, et mõni kaabakas või kaabakate kari selle ühes tükis maha saaks müüa? Nestor ja temasugused on ju sisevaenlased ja nad tuleb puuri panna! Riik kui organism tuleb terveks ravida!

Margus Lepa

1,007 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>