Vello Leito: Terve Mõistuse Sündikaat üllatas

Enne Berliini müüri langemist töötas võimas Saksa DV raadiojaam, mis iga natukese aja tagant kordas, et nemad on ainuke saatja, mis ei ole riikliku kontrolli all. Nii ka Terve Mõistuse Sündikaat on lausa nimeks võtnud, et nemad on terve mõistusega, teised aga … . Kuid olgu kohe alguses ära öeldud, et seisukohavõtud TMS aadressil puudutavad üksnes juhtkirju ja Mart ning Martin Helme kirjutisi.

Et miks siis EIP tegeleb TMS-ga kui on ütlemist? Kahjuks peab tegelema, sest nii ERL kui ka TMS on sihiteadlikult sätitud isesesivuslaste/EIP niši meile liiva laagritesse puistama. Kohe selgub kuidas nad seda teevad.

Hoolimata sellest, et kõik ei julge, taha või ei tohi tõde tunnistada, ometi me kõik teame, et:

  • NL ei lagunenud, vaid reorganiseeriti, selle eesmärgiks oli Euroopa ühiskodu loomine, ühtse ookeanist ookeanini laiuva liitriigi loomine;
  • Eesti ei taasiseseisvunud, vaid lavastati „taasiseseisvumine“, et vene hirmuga ajada Eesti koos teiste endise NL mõjualadega Euroopa Liitu „vabatahtlikult“, nii et peale Venemaa ja EL ühinemist oleksid kõik pöördumatult lõksus;
  • Eestist tahetakse teha territoriaalne piirkond ilma omariikluseta;
  • kogu omariikluse ärakustutamise protsess peab toimuma selliselt, et võimusid ei saaks taolises asjade käigus süüdistada – kõik peab toimuma rahva „omal soovil“, või „vääramatute asjaolude“ sunnil;
  • mingit füüsilist vägivalda Venemaa poolt ei tule, selles kogu „mängu“ mõte ju ongi, et pöördumatud tagajärjed tekiksid nende „tahtest sõltumatult“, ilma vägivallata, nende poolt puhaste käega, füüsiline vägivald on välistatud juba seetõttu, et täieliku viisavabaduseni ja Venemaa EL liikmestaatuseni on jäänud vaid mõned aastad;
  • kustutamise tehnoloogia näeb ette rahvusliku majanduse tuhastamist, vene kapitali poolt ülevõtmist, sisevaenu õhutamist, mis koos nälja ja peavarjukaotustega looks korralageduse, võimudele sobiva võimaluse „suutmatuseks“ omariiklust säilitada;
  • jne.

Milline on TMS roll kõiges? Poliitilis-propagandistlik, muidugi. Ümmarguselt võiks kokku võtta nii: hüüda SDV malli gromkogovoriteli kombel, et karu tuleb, õhutada sisekonflikti, hoida virvatuled põlemas ja maskeeriv suitsukate paks.

Seni on TMS oma wichtige Durchsageneid lihtsakoeliselt üllitanud, kuid 11.11.2008 juhtkirjas „Euroteerull liigub vääramatult edasi“ juhtus üllatus. TMS kirjutab: „ Ja neljandaks: Eesti poliitikud ning meedia on üldjoontes leppinud, et kui venestamine toimub lääne poolt, siis sellele vastu seista pole vaja. See, mida eurovastased nägid juba enne liitumist, on aina rohkem välja paistma hakanud: euroliit on teerull, mis sõidab meie rahvusriigist hoolimatult üle, et luua mugav kiirtee Venemaa ja Euroopa vahel. Ainus, mis meid lömastamisest päästab, on iseseisvuse taastamine ja liidust välja astumine. “

Seni on Sündikaat kramplikult hoidunud üleskutsest, et Eesti peaks välja astuma Euroopa Liidust. Võrrelge näiteks Martin Helme programmilist kõnet („ERL valis oma juhiks Martin Helme“, TMS, 06.10.2008:): “Minu sooviks on ka, et parlament võtaks vastu uue suveräänsusdeklaratsiooni, millega kuulutatakse, et Eesti põhiseadus on kõrgeim seadus siin riigis, et ükski rahvusvaheline kohus pole kõrgem meie kohtutest ja eesti rahva poolt volitatud parlament on kõrgeim seadusandja. Kartellipoliitikud väidavad, et Eesti on euroliidu liikmena suveräänne riik, aga me kõik teame, et see on bluff, — Iseseisva rahvusriigi ja multikultuurse liitriigi kooseksisteerimine pole reaalsuses võimalik. Tegelikult pole me juba alates 2004. aastast iseseisvad ja see on enamike meie probleemide juur. Eestis tuleb taastada rahvahääletusel vastu võetud põhiseaduslik kord.”

Selle pikalt piinleva jutu oleks Martin Helme saanud välja öelda lihtsalt ühe lausega, et EL-st tuleb välja astuda. Nüüd on TMS-is see siiski välja öeldud.

Miks nad süütasid virvatule, mis on juba ohtlikult lähedal vabadustule tõrvikule, mida hoiab Iseseisvuspartei. Kas nad ei karda, et ignorantsi-, võimu- ja rahahüpnoosist vabanemise krampide tugevnedes võivad inimesed ju vabadusetõrvikut näha ja hoopis selle suunas minna? Jah, nad kardavad, ent sellegipoolest riskisid eurodissidentluse rajalt (näiliselt?) maha astuda. Ilmselt annab neile julgust see, et nad samas süütasid uue virvatule, seekord suurema ja ahvatlevama. Ent ikkagi virvatule, sest sellise paketina nagu TMS taasiseseisvumist serveerib pole eesmärk saavutatav.

Kui 2006. aasta suvel sai selgeks, et ERL ei suuda üle võtta Iseseisvusparteid – ei suudeta sisse pressida-immutada iseseisvuslaste ridadesse eurodissidente, neid kes peavad õigeks parandada muidu „suurepärast“ eurosüsteemi seestpoolt – alustas IRL meie tõkestamiseks Rohelise erakonna loomist (minu andmetel põhiliselt oma rahadega) ja sellega suudetigi edukalt EIP potentsiaalsele valijaskonnale anda kassikullast alternatiiv, mis nagu kahjuks sageli juhtub, pettis enamuse silmanägemise ära. Pluss lisaks muidugi massiivsed valimisvõltsingud iseseisvuslaste kahjuks ja meie tee oligi tolleks korraks tõkestatud.

Kuid olukord on kujunemas kiiresti Iseseisvuspartei missioonile soodsamas suunas. Eesti riigi ja rahva ärakustutajad vajavad iseseisvuslaste uueks tõkestamiseks lisaks süüdatud ahvatlevale virvatulukesele ka uusi kiireloomulisi asiseid meetmeid, nad vajavad ilusale loosungile kandjat – libaiseseisvuslaste erakonda. Analoogiliselt sellele nagu Eesti Rahvuslik Liikumine pandi kokku „rahvuslastest“, keda siiski eurodissidentideks nimetada oleks tulnud.

Algatatud on TMS/ERL ühisprojekt uue rahvuslik-konservatiivse erakonna loomiseks. Ka selle projekti tagant leiame IRL-i. Väite võib lugeda tõestatuks seeläbi, et esimene avalik üritus projekti raames toimus 19.11.2008 Saaremaal, Muinsuskaitseliidu eestvedamisel, seega Trivimi Velliste ja IRL!

Aga kui plaanitav erakond peaks ikkagi kunagi tulevikus väitma, et on mõeldudki iseseisvuslaste erakonnaks, siis selle kohta tahan ma öelda veel niipalju:

Loomulikult peab Eesti välja astuma Euroopa Liidust. Kuid selle vältimatuks eelduseks on tõele näkku vaatamine, selle hirmuäratava palge tunnistamine ning seejärel adekvaatne käitumine. Viimane tähendab paljusid asju. Esmajoones Eesti uuskoloniseerituse tunnistamist, selle lõpetamise vältimatu vajaduse tunnistamist, rahvusliku majanduse ülesehitamise vältimatu vajaduse tunnistamist, meie täiesti rahuldava valimisseaduse alavääristamise lõpetamist ja selle asemel valimisvõltsingute paljastamisele keskendumist, riigireetmisele panustanud klikiparteide poliitilisele peavoolule sisulist vastu astumist ja veel palju muudki. Nagu näiteks nende tõdemuste tunnistamine, mis artikli alguses reastatud sai. Kuid TMS/ERL virvatulukeste spektris pole selliseid jooni ju olemaski.

Vello Leito, EIP esimees

25.11.2008

1,321 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>