Vello Leito: Henn Põlluaasa lugedes

Henn Põlluaasa IRL-i Rahvuslaste Ühenduse suurkogul peetud kõnest (vt Terve Mõistuse Sündikaat, 27.10.2008):

„ — Poliitkartelliga seotud meedia ütleb, mida heaks arvab ning majandushaid teevad, mida tahavad. — Ma ei kahtlusta, et Eestis võimulolevad endised kommunistid sotsialismiaega tagasi ihkaksid. Ei. Selleks on nad käe liialt sügavale riigi kaukasse ajanud ja rahahüvesid maitsta saanud. Küll on nad aga kõigeks valmis võimu ja mammona nimel. Just seepärast on rahvuslik ühtsus ja eneseteadvuse tõus neile ohtlik, sest see pühiks saasta vabaks saades minema. Et seda ei juhtuks, ollakse valmis Kremli ja Brüsseliga poliitilist ja majanduslikku kasatšokki vihtuma, täpselt nagu Kekkonen seda Soomes KGB juhtimisel harrastas. — Vastupidi! Kremli ja KGB toel ohjad haaranud kollaborandid, kellele teiselt poolt assisteerivad eurokosmopoliidid, on sihipärase tööga suutnud hävitada igasuguse rahvusliku eneseteadvuse tõusu ja kehtestada elitaarse valitsuskultuuri, mis toetub globaalsusel ja multikultuursusel. — Tegelikus elus on aga poliitika elitaarse kliki mängumaa. — Nagu valimisseaduski, mis häälte ülekandumise tõttu on üks ebademokraatlikumaid valimisviise üldse ja läheb vastuollu isegi praegu kehtiva põhiseadusega. — Senine suund viib vaid ummikusse ja Eesti kui rahvusriigi hävingule. Pragmaatilise ja elitaarse mõtteviisi kandjad on langenud enda seatud lõksu, sest nad ei ole võimelised nägema põhiseaduse ja õiguslike printsiipide eiramise kaugemaid tagajärgi. —“

Edasine kokkupressimine toob ilmsiks loo essentsi:

  1. Eesti Põhiseadus kehtib!
  2. Euroopa Liidu õigus ei ole ülimuslik Eesti territooriumil!
  3. Kõiges taunitavas on põhimõtteline süü eesti poliitikutel!
  4. Probleemid lahendaks uue erakonna loomine ja riigikokku paremate inimeste valimine!

Sellised arusaamad asjadest ja tegevuse eesmärgistatus seab mulle moraalse kohustuse anda otsekohene hinnang: Henn Põlluaas on inimene, kes on seadnud endale eesmärgiks kehtiva olukorra remontimise selle olemust muutmata, st ELiidust välja astumata. Sellise tegevuse politoloogiliseks määritluseks on dissidentlus – Henn Põlluaas on eurodissident.

Henn Põlluaas ja teised eurodissidendid: IRL-i Ühendus Rahvuslased, Eesti Rahvuslik Liikumine! Astuge maha eurodissidentluse rajalt.  Euroopa Liit kui RIIK on loodud rahvusriikide likvideerimiseks ja rahvuste segamiseks nende hävitamise eesmärgil. Euroopa Liit on Eestit okupeeriv riik ja eurodissidendid on okupatsioonivõimu remondimehed. Euroopa Liitu ei saa remontida nii, et Eesti riigil ja rahval tekiks võimalus ellu jääda EL liikmena. See on võimalik üksnes  väljaspool Euroopa Liitu, sest Venemaa ja EL on üks – nad ehitavd ühiskodu, nii nagu Venemaa sellest avalikult teada andis juba 1988. aastal. Täielik viisavabadus ja assotsiatsioonileping on lähema paari aasta küsimus.

Moodustage kiiresti uus erakond, aga ärge moodustage rahvuslik-konservatiivset remondimeeste erakonda Res Publica nr 2. Looge uus iseseisvuslaste erakond, mis oleks tugevam kui Eesti Iseseisvuspartei. Iseseisvusele pole alternatiivi. Soovin teile edu!

Vello Leito, EIP esimees

02.11.2008

 

1,268 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>