EIP teabetoimkond: TMS kommentaariumi poliitiline profiil on väljakujunenud

See, et Terve Mõistuse Sündikaadis kommentaatorid jagunevad lihtviisiliselt kahte lehte, see on intuitiivselt juba ammu ilmne olnud. Ühel pool väike arv iseseisvaid arvamusavaldajaid, kes julgevad/soovivad/ peavad kohustuslikuks tõele näkku vaadata, arvamustes toetuda faktidele, ebameeldivaid fakte mitte peita. Nende arv on suurusjärgus alla kümne.

Teisel pool siis ülejäänud kommentaatorid, kes kõige olulisemale, sellele, et Euroopa Liit on liitriik (= riik) nii de juure kui de fakto, sellele nad näkku vaadata ei julge – kardavad peavoolu poliitilisest protektsioonist ilma jääda. Need on inimesed, kes usuvad, et ka euroliidu ühiskatlas võib ühes servas rammusamat suppi keeta. Aprioorselt võib, sel eesmärgil ju EL loodigi. Ainult, et sellele servale ei lasta Eestit põhimõtteliselt ligi – kellegi arvelt peab Suure Peetri supp ju rammusam olema.

Selline kommentaariumi lihtne poliitiline profiil on nüüd ka huvitaval kombel näitlikustunud. Võtke ette TMS 27.10.2008 Ramo Peneri artikkel: „Kes on teise võimaluse vääriline?“. Rahulik mõtisklus, mis aga lõpeb sellise lõiguga:

„Eesti Vabariik sai oma esimese võimaluse 1918. aastal. Miks ja kuidas me oma iseseisvuse kaotasime (loovutasime), sellest saab teada ehk alles ülejärgmine põlvkond. Jumal andis Eesti Vabariigile teise võimaluse aastal 1991. Kuidas me oleme meile usaldatud iseseisvust ning sellega kaasnevaid õigusi, kohustusi ning vastutust kasutanud või kasutamata jätnud – sellele peab iga eestimaalane ise vastuse leidma. Omariiklus ei ole mänguasi, vaid hindamatu väärtusega aare. Nüüd oleme aga juba mitmendat aastat liitriigis nimega Euroopa Liit, pealinnaga Brüsselis. Kas meile kolmandat võimalust antakse, selles pole ma enam sugugi kindel. ”

Järgnevad kommentaarid kui šablooni järgi. Ainult ’mõhk’ – üksalla-kümne-mehe hulgast – reageeris sellele, milleks Penar kogu loo üleüldse kirjutas ja möönab Euroopa Liidu liitriiklikku staatust. Ülejäänud peituvad püüdlikult absurdikasse. Otsustage ise, järgnev on kogu kommentaarium artikli kohta seisuga 30. okt, siis samahästi kui lõppseisuga:

27. oktoober kell 10:44 Mõhk
Oma töö parandamine on sisuliselt siiski selgeksõppimine. Kui õpilane saab veerandi jooksul õppetükkide eest näiteks 3, 3, 3, 3, 3, 3, 3, kuid enne veerandi lõppu parandab need hädakolmed 5-ks, siis ei saa siin kasutada aritmeetilist keskmist, vaid tuleb õpilase teadmine lugeda 5 vääriliseks. Seda kahjuks paljud ei mõista.

Veendumus, et “ükski heategu ei jää karistuseta”, on kellegi mõttelend mingi kindla asja kohta, ning nii ei saa seda üldistada kõigehindamiseks. Kipume selles andestamistuhinas unustama, et inimene on siiski loodud elama enda, mitte teiste arvel. Ühiskonnas on loomulikult kindel osa, kes ise endaga hakkama ei saa, kuid nende elu suunamiseks on riiklikud vahendid, mitte üksikjuhud inimeste arvel.

Et Eesti klikk rahvalt 5 aastat tagasi taas iseseisvuse võttis, läheb muidugi räpase ning ärapesematu plekina meie ajalukku.Nagu ka see, et ajaloos esmakordselt on Eesti asunud teisi rahvaid anastama. Mis sest, et teise teenistuses ja toel, seda verd ei pese maailma ajalugu taas maha. Võime loota vaid sellele, et ka euroklikk hakkab manduma – nagu nõukogude omagi – ning peagi variseb see kaardimajake kokku. Küllaltki oluline on seejuures aga see, kas see toimub enne 3. maailmasõda või on see maailmasõja tulemuseks.

27. oktoober kell 10:58 No plämar
kuulge ärge seda plämarit avaldage enam, mees on tõesti loll.

27. oktoober kell 12:38 küssa
mis selle loo mõte oli?

27. oktoober kell 12:50 mis?
palun võimalusel plämar ära blokkida….või ravile saata

29. oktoober kell 21:25 mulk
tõepoolest rumala vaimusünnitis

29.10.2008.a.

EIP teabetoimkond

806 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81