Vello Leito: Relvajõul riiklust õigustühiseks muuta ei saa, aga… II osa

… majanduslike, poliiitliste ja assimilatiivsete meetoditega saab. Ei saa enam ka niimooodi nagu omal ajal tegi Peeter I, et võttis Marienburgist naise ja kaasavaraks sai Liivi- ja Eestimaa. Kuid saab niimoodi nagu 1986. aastal otsustasid kolm suurriiki (Venemaa, USA ja Saksamaa), et loome Euroopa ühiskodu, kaotame riikide vahelt piirid ning majanduse ülevõtmise, poliitikute ülesostmise, eestlaste väljasuretamise-assimileerimise kaudu võtame süllekukkunud Eesti territooriumi endastmõistetavusega vastu.

Olen sel teemal juba varem ammendavalt kirjutanud (vt kodulehel allpool artiklit: „Teadmiste kohustuslik miinimum Eesti riigi ja rahva ärakustutamise avaliku salaplaani kohta“) ja siinkohal eriti midagi kordama ei hakka. Küll aga püüan täiendavalt lahti rääkida kuidas kogupilti on peatselt lülitumas Vene pangandus.

Pangandusteemat alustasin artikliga: „Indrek Neivelt teel Eesti kõigi aegade suurimaks massimõrvariks?“ (vt artiklit kodulehel allpool) käsitledes tema prognoositavat rolli ärakustutamise skeemis.

Kiil
Jälle üks ebameeldiv uudis. Artikli kirjutamise ajal tuli Vikerraadiost (Eesti Riiklikust Raadiost!!!) eelteade reporteritunni kohta, kus pidavat analüüsima ja nõu andma Eesti majanduse hüvanguks „erapooletud“ „eksperdid“ eesotsas Indrek Neiveltiga. Vene suurpanga nõukogu esimeest, mille aktsionäriks on Venemaa ekspresident, praegune peaminister Vladimir Putin ja kannab esinduslikku nime Sankt Petrburg, nimetab ERR sõltumatuks eksperdiks!!! Ainuüksi see pisiasi on ammendav tõestus selle kohta, et Eesti riiklikud institutsioonid kuuluvad Eurussia impeeriumi loojate ühtsesse sõbrlikku perre. Kui küsida veel sellline retooriline küsimus, et milline võiks olla Eesti riigi majanduse juhtimisel suurim perverssus, siis vastuseks kõlbaks igal juhul ka see: pidada nõu Vene suurpanga nõukogu esimehega.

Momendil on intrigeerivaks küsimuseks tõusnud hoopis Swedpank (maskid on langenus: Eesti Hansapanka polegi enam!) ja selle Eesti osakonna peadirektori Erkki Raasukesega seonduv uudispommikene. Teda nimelt peavad Rootsi analüütikud parimaks kandidaadiks kogu Swedpanga esimehe kohale! No nii, huvitav, et miks? Igal juhul mitte sellepärast, et Rootsis poleks paremat. On ikka. Aga kui nii läheb, siis oleks tegemist ikka eriti jesuiitliku ratsukäiguga.

Mida on tänaseks teada Swedpanga kohta massimeedia kaudu?

  • Kõigepealt see, et SWB on teinud oma Venemaa äris mingeid raskeid valearvestusi, aga milliseid, sellest massimeedia vahendusel selgust ei saa.
  • Edasi see, et seoses Balti majanduskriisi algusega eelmise aasta augusti keskel algas ka SWB aktsiate väärtuse kiire langus, mis tänaseks on jõudnud juba 60%-ni!
  • Lehman Brothersi pankrott mõjutas siin tegutsevate pankade emapankadest kõige enam just SWB-d, temale kuulus 14,8 miljardi krooni eest kinnisvaratagatisega kohustusi, mille kaudu SWB saaks kahju siis kui tagatise väärtus langeks rohkem kui 30%.
  • Hea uudis pangale on see, et ainuüksi möödunud aastal viis ta Eestist (tõsi koos SEB-ga) välja 9,5 miljardit krooni kasumit.
  • Halb uudis on aga see, et kinnisvaramullide lõhkemised on alles ees.
  • Ja halvad uudised on jõudnud ka SWB klientideni – eilsete massiteabe uudiste järgi on kliendid hoogsalt hakanud oma raha pangast välja võtma.

Mida kõige selle peale öelda? Ilmselt seda, et valida tuleb SWB-l kas pankrott või kahjumlikeks kujunevate harupankade mahamüümine. See ei ole mitte minu tark ülesleidmine, sellised ütlemised hakkasid vilkalt veerema juba möödunud aasta lõpus.

Erilist huvi pakub aga see, et juba eelmise aasta lõpust alates on veeretatud jutupauna ka selles suunas, et kuna SWB põhiline tegevusväli on olnud eluasemelaenud, väikesed-keskmised ettevõtted, mis on mõlemad keskmisest väiksema riskiga äriliinid, samuti et Baltikumi ja kogu siinse regiooni keskkond on äritegemiseks ikkagi põhimõtteliselt hea, siis peaks reaalne olema strateegilise investori ilmumine, kes oleks nõus maksma Hanspanga eest rohkem kui aktsiate järgi selle väärtus on.

Jõudsimegi selleni, mis ilmne, et õnnest puudub Swedpangal veel vaid üks hea ostja – strateegiline investor. Kui nüüd killud kokku panna: Sant Petrburi pank – Indrek Neivelt ning Hansapank – Erkki Raasuke, siis tekib äratuntav mosaiik, milles „oma mees“ E.R. müüb „oma mees“ I.N.-le Eesti (Baltikumi) osa Swedpangast. Seega ka ligi 100 000 leibkonda keskmise laenukoornusega 1 miljon krooni vene pangale laenuorjadeks. Üks saaks rämpsust lahti, teine hea asja – mis ühele vana, see teisele uus. Rikas pumpas rahva tühjaks, vaene paneb tühjakspumbatud orjadena tööle. Kui kollapseerunud Eesti majnduses inimesed oma laene teenendada ei suuda ja tagatiski läheb, siis milles asi, lugupeetud üleaedsed, meie kaevandustes teenite hästi. Omade värk: rikkus meile, töö teile. Kogu loo kroonbriljant oleks aga ikkagi see, et jälle „omad mehed“ veavad omasid tapalavale.

Selline oleks siis 21. sajandi sõda oma tehnoloogilises täiuses, mille kõrval L.-Osseetia-Gruusia konflikt kui keskaegsete rüütlite plekikolin on. Sellepärast välisagent Mart Helme plekke kolistabki, et 21 sajandi hääletut sõda keegi ei märkaks.

Vello Leito, Eesti Iseseivuspartei esimees

24.09.2008

Ad vocem.

Ma ei ole varem kohanud Eesti juhtumi geopoliitilist käsitlust selle loogilises lihtliigenduses: „taasisesisvumise“ lavastamine, Eesti kantimine EL koosseisu „vene hirmuga“, et siis Eestist ‘Euroopa ühiskodu’ kaudu võtta kõik, mis vajalikuks peetakse – seljuures Eesti omariikluse õigustühiseks muutmine puhaste kätega, n.-ö eestlaste omal soovil. Esimene sellesuunaline huvitav tekst sattus kätte kellegi anonüüm ‘ally’ kommentaari kujul. Lihtne ja täpne, väärib lugemist:

12. september kell 14:48 ally

Eestit ei võeta mitte relvadega vaid RAHAGA. Miks ehitatakse praegu järjest suureneva hooga kütuse ja gaasiterminale? Kelle huvides ja KELLE rahadega? Miks käivad läbirääkimised raudtee ja eesti energia müümisest ja kellele? Miks on valitsuse prioriteet nr. 1 IGA HINNA EEST hankkida raha, et “riigikaitset” tagada? Miks püütakse kogu tähelepanu juhtida sõjalise agresjooni tõrjumisele? Öelge miks? Et me jätaks tähele panemata, KES TEGELIKULT Eesti kokku ostavad. Kui energia, transport ja maa koos maavaradega (avatakse uus põlevkivikaevandus) on vene kapitali käes, on Eesti (rahvas) “näljas ja paljas”.

Me võime kogu riigieelarve eest relvi osta, venel on neid ikka rohkem! Vajadusel võetaks Eesti päevaga!!! Aga RAHAGA võtmise vastu ei kaitse isegi NATO ! EL isegi soosib seda. Ka valitsusel pole midagi selle vastu. See on isegi valitsuse huvides, seepärast juhitaksegi rahva tähelepanu Gruusiale ja võimalikule kohe-kohe toimuvale sissetungile. Tugevdame aga relvastust ja jätame majanduse ning infrastruktuurid kiratsema. Siis on nad odavamad ja rahvale lihtsam seletada miks JUST NÜÜD on õige aeg neid müüa.

Tehke ometigi silmad lahti ja vaadake seda Eesti konnatiiki GLOBAALSEST VAATEVINKLIST !! Me kaotame selle lahingu juba ette, kui RAHAVÕIM -valitsuse mahitusel sellisel kujul säilib.

961 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>