Vello Leito: ETV tegi mussolinit

Miks vanasti kuningad istusid kõrgetel troonidel ja jutule pääsenutele ülevalt alla vaatasid? Eks ikka sellepärast, et neid alandada, oma võimu kehtestada.

Miks ETV paneb intervjueeritavad uudistesaadetes madalamale istuma kui diktorid. Miks TV3 ei tee nii? Eks ikka sellepärast, et ETV deklareerib oma ülimuslikkust, TV3 aga seda, et võim on rahva käes, töörügajate ja teiste sarnaste käes, kelle ees TV3 püüdlikult näitleb.

Ma ei vaata Eesti Televisiooni, 21. augusti kella 21-stele uudistele sattusin juhuslikult kanalitel seilates ja peatusin hämmastunult. Kaadris esiplaanil mitme padja otsas istus naisdiktor, eemal laua taga madalamal toolil aga võimukoalitsiooni mittekuuluva erakonna esimees. Diktor paistis ekraanil temast täpselt peajagu pikemana, esimees perspektiivimoonutuse tõttu nagu väike päkapikk taamal. Kas selline installatsioon oleks olnud mõeldav peaministri puhul. Täiesti kindlasti mitte.

Ja mis sellest kõigest järeldub? Üsnagi palju, eelkõige aga see, et sisuliselt meil puudub riigitelevisioon, mille põhiseadusega sätestatud kohustuseks on poliitilise diskrimineerimise vältimine, poliitiliste jõudude erapooletu vahendamine. Järeldub see, et ETV on võimu tööriist. Sellise reiting ei saagi kõrge olla.

Vello Leito, EIP esimees

21. august 2008

1,267 total views, 2 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>