Vello Leito: USA satraap Saakašvili astus Husseini ja Miloševici surmasaabastesse

1. Maailma tugevaimate riikide kolonialism on lõppenud. See on asendatud teaduspõhise geopoliitika-keskse uuskolonialismiga, mille meetoditeks on majanduse ülevõtmine, satraapide sünnitamine, valitsuste ülesostmine. Selle eesmärgiks on uuskoloniaalimpeeriumite loomine, kus riigirahvused on muudetud etnilisteks gruppideks ja rahvusriigid omakorda etnilisteks piirkondadeks.

2. NB! USA ja Venemaa on selles skeemis mitte vastased, vaid hoopiski lahutamatud liitlased järelejäänud, jaotamata maailma jaotamisel – Hiinale, Indiale ja islamimaailmale vastupanu osutamiseks. Lõppkokkuvõttes jäävad nad muidugi kaotajaks, kuid seda alles pärast meeleheitlikku võitlust, milles võib sisalduda ülemaailmne relvakonflikt, teisisõnu: uus maailmasõda.

3. Näilised vastasseisud Jugoslaavia territooriumil ja Kaukaasia riikides on vaid kiskjate omavaheline kaklus saagi pärast. Saaki aetakse taga ja saadakse kätte aga ühistööna.

4. Nõukogude Liit ei lagunenud, vaid reorganiseeriti kolme suurriigi – Venemaa, USA, (Kohli-)Saksamaa ühisprojektina, eesmärgiga luua piirideta Euroopa ühiskodu ehk Eurussia impeerium. See saab põhimõtteliselt valmis kahe aasta pärast, kui kehtestatakse täielik viisavabadus Venemaa ja Euroopa Liidu vahel (loe president Medvedevi selleteemalist avaldust!). Taasiseseisvumine oli Venemaa instseneering Eesti sundimiseks Vene hirmu ajendil EL-i, et siis piirideta Eurussia impeeriumis Eesti pöördumatult assimileerida.

5. Siiani on mõjupiirkondade vallutamisel kasutatud kahte klassikalist lihtmeetodit:
a) sõjalise konflikti tekitamine, millesse sekkumisega võetakse, mida tahetakse (Iraak ja endine Jugoslaavia);
b) sisemise konflikti tekitamine, mis satraapide abil vormistatakse suurriigile võiduks;
c) Kosovo piirkonna „iseseisvumisega“ algatati uus põhimõtteline liin rahvusriikide lõhkumisel, uute pseudoriikide – etniliste piirkondade – loomisel.

6. Esimest varianti kasutati Iraagis. Saddam Hussein küsis USA käest nõusolekut, et liita Iraagi territooriumi osa, Kuveit, tagasi Iraagi külge. Ta sai vastuseks: see on teie siseasi, tehke, mis tahate. Edasine on kõigile teada. Täpselt samuti küsis nõusolekut Miloševic Jugoslaavia ühtsuse tagamisel relvajõuga. Sai täpselt samasuguse vastuse; edasine on kõigile teada.
Teist varianti kasutatakse Ukrainas, Gruusias ja Eestis.
Kolmandat varianti kasutati siis Kosovos (loe ka meie arhiivist Tõnu Kalveti kirjutist Kosovo kohta), kasutatakse praegu Osseetias ja hakatakse kasutama Eestis.

7. Gruusia surmasaapad on eriti klassikalised. Juba aastaid on riigis sees olnud USA ja Iisraeli mitmetuhandeline instruktorite-nõuandjate armee (loe: regulaarväed) koos sõjaväebaasidega. USA toel kolossaalsetele savijalgadele upitatud isekas geopoliitiline primitiiv Saakašvili tegi kõik, mis tal soovitati (loe: kästi) teha. Sealjuures tegi ta täpselt sama vea, mille oli teinud Hussein ja ka Miloševic: ta jättis arvestamata, et suurriigid ei tule kunagi appi rahvusriigile, sest suuriigi ainukeseks eesmärgiks ongi just rahvusriikide hävitamine – rahvusriigid ja riigirahvused on ainukesed vastased uus-impeeriumite loomisel, millega Venemaa ja USA/Israel praegu tegelevad.

8. Gruusia kriis lõpeb samamoodi, nagu lõppes ka Jugoslaavia kriis: rahvusriigid tehakse EL-i liikmesriikideks, seejärel etnilisteks piirkondadeks. Muidugi juhul, kui Venemaal ei õnnestu lausa geopoliitiline „karjapoiss“: Osseetia, Abhaasia, Eesti … muutmine otse Venemaa koostisosaks.

9. Eesti suhtes sellega tegeldakse ja kombinatsioon on teostumise lävel. Venemaa käsilaspartei, Reformierakond eesotsas Andrus Ansipiga, Vene teenimises silmapaistvat aktiivsust ülesnäidanud Marko Mihkelson (riigikogu) ja Mart Helme (ERL) aitavad poliitiliste verekoertena meeleheitlikult kaasa sisekonflikti plahvatuse loomisele, mis viiks Kosovo-variandile sel hetkel, kui Eesti majandus lähikuudel põrmu variseb.

10. On piinlik olla eestlane ja vaadata-kuulata meie poliit-primaatide poliitilist koolat Gruusia-temaatilistel pikettidel. Nad võtavad oma südametunnistusele tragöödiale kaasaaitamise, milles, kahjuks küll, enamus isegi aru ei saa, et nad on suurriikide pimedad etturid.

11. Juhul, kui Gruusia osas midagi veel päästa annab, siis on selleks Gruusia kohene ühepoolne sõjategevuse lõpetamine, USA/Iisraeli vägede asendamine rahvusvaheliste rahujõududega. Ainult, et kes seda teeks? Gruusia poliitiline siseopositsioon saab asjadest suurepäraselt aru, kuid USA/Iisraeli jõuline tegevus Gruusia siseasjades on suutnud opositsiooni (siiski uskumatult võimsat) vastupanu seni pärssida.

Vello Leito, Eesti Iseseisvuspartei esimees
12. augustil 2008.a.

1,009 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>