Vello Leito: Indrek Neivelt teel Eesti kõigi aegade suurimaks massimõrvariks

Ei ma ei väida, et ta hakkaks omakäeliselt kedagi mõrvama. Isegi Stalin ei teinud seda, ta lihtsalt andis korraldused. Ma ei väida ka , et I.N. hakkaks selliseid korraldusigi andma. Kuid ta on olnud ja edaspidi saab kasvavalt olema see põhitegija, kes on loonud Eestis sellise majandusolukorra, mis viib kõige lähemal ajal massiliste hukkumisteni ja enesetappudeni, sundväljarändest rääkimata. Ma ei väida isegi seda, et ta teeks neid tegusid omal initsiatiivil, ei, ka tema lihtsalt täidab korraldusi. Stalini massimõrvad toimusid muide samuti vaid talle antud korraldusi täites. Ent ajaloolises perspektiivis tekib hinnang ikkagi tagajärgede põhjal, mitte selle alusel kuidas nendeni jõuti.

***

Kas Indrek Neivelt teab, et:

Üle 100 000 leibkonna Eestis kannab õlgadel laenukoormust mille keskmine suurus on 1 miljon krooni?

Kas ta teab, et inimesed võtsid laenu sellise arvestusega, et majanduskasv on jätkuv majandusime-riigile kohase tempoga ka tulevikus. Nii nagu valitsus, võimuparteid ja pangad kõhklusevarjundita hääles kuni 2008. aastani on ühendräppinud.

Kas ta teab, et majanduskasv de fakto lõppes 2003. aastal, sellest alates on näilise majanduskasvu andnud TARBIMISlaenude massiivne sissevool – raha sissevool, mis ei loo rikkust vaid ainult kulutab seda.

Kas ta teab seda, et kui inimeste laenuvõtmisvõime ammendub – Hansapanga hinnangul see toimub sel sügisel – siis „kukub“ SKP kasvu küljest ära tükk, mille suurus on 1/3 selle kogumahust. Mis tähendab, et majanduskasvu numbriline suurus langeb allapoole -15%-i (-15%), sellega kaasneb tööpuuduse kasv üle 20%-i ning keskmise palgataseme langus suurusjärgus 2-3 korda.

Ning kas ta teab seda, et samahästi kui mitte keegi ei suuda kollapsijärgses olukorras oma laenu tagasimakseid teha ning Hansapank ja Ühispank lähevad pankrotti?

Jah ta teab seda kõike, sest sellise majanduspoliitika peadispetšer on olnud just tema ning elluviiaks Hansapank. Teab, ja on ka olukorra olemust möönnud (Postimees, 20.05.2008): „Sellel suurel edul on vaid üks „aga“ … See on tulnud millegi arvelt. Alguses katsime oma puudujäägi vara erastades ehk müüsime varem loodud vara välismaalastele. Seejärel müüsime ära paljud uued ettevõtted koos tulevikus oodatava kasumiga. Viimastel aastatel olema võtnud palju laenu ja selle arvelt oma elustandardit parandanud.“

Indrek Neivelt teab kõike öeldut ja väga palju muudki, mida näiteks mina ei tea. Ent sellel pole mingit tähtsust, betoonkindlad järeldused saab teha juba eelpooltoodu alusel. Sest riikide jooksvekonto on alati avalik teave. Nii on ka Eesti puhul täiesti avalik teave see, et Eesti jooksevkonto puudujääk on palju aastaid olnud Euroopa Liidu liikmesriikide võrdluses ülivõimsalt suurim, samahästi kui kaks korda suurem suuruselt järgmisest. Et sellest tuleneb elanikkonna ning riigi maksevõimetus on sama vääramatu kui gravitatsiooniseadus füüsilises maailmas.

Seega: kogu eluaseme- ja tarbimislaenude kuritegelik pähemäärimine pankade, valitsuse ja võimuparteide poolt on olnud nende ühine teadlik ja tahtlik majanduspoliitika. Rootsi pangad teadsid juba algselt surmkindlalt, et laene ei maksa tagasi need, kes laenasid. Kus on nende loogika või ratsukäik? See on siin: Nad korjasid kogu kasumi, mis korjata sai, kuulutavad seejärel välja pankroti ja müüvad Eestis asuvad tütarettevõtted lihtsalt maha! Sealjuures kasumiga!

Gambiidi sisu on selles, et kindel ostja oli juba algselt teada (kokkulepitud?) ja selleks on ja saab olla vaid üksnes Venemaa ning sealjuures just Peterburi pangad. Usun, et enamusele lugejatest sai nüüd selgeks, miks Neivelt kanditi just Peterburi pangandusse ja sealjuures mitte lihtsalt niisama vaid kiiresti areneva panga nõukogu esimeheks! Asjade sisemine loogika masendab: just Loode-Venemaa on ja saab kasvavalt olema Venemaa arengu üks peamootoritest. Ostes üles Rooti Eesti pangad saavutabki Venemaa juba suures mahus selle, millest olen rääkinud ja kirjutanud 10 aastat: Eesti pöördumatu ülevõtmise meie omal „vabal“ tahtel, majanduslike meetmetega ELiidu kaudu ja seejuures ilma tankideta üle Narva jõe (egas me II Maailamsõja ajastul ela!). Ja vähemalt esimesel etapil kinnitatakse kohalikuks majanduskuberneriks Indrek Neivelt, kohalik „oma mees“. Nii on see ikka jesuiitidel kombeks olnud.

Venemaa saab pangandusele lisaks makromahus kätte ka meie kinnisvara, mis peale krooni likvideerimist muutub 5-10 korda odavamaks, kusjuures ülesostmine toimub põhiliselt sularahas. Nii kaovad paremini „otsad vette“. Siit peaks välja kasvama ka lahendus saladuslikule sularahatransiidile, mis Tallinna kaudu Peterburi voolas ja ilmselt veel ka voolab. Kirjutasin sellest oma põhiartiklis: „Teadmiste kohustuslik miinimum …“, vt arhiivi. Nende vedude sidumine „Neiveldi pangaga“ on põhjendatud.

Kusjuures selleski võib kindele olla, et Venemaa suudab eestlastest võlgnikelt ka laenud tagasi pigistada, kasumiga pealegi, täiendavaks tagatiseks oleva kinnisvara saavad nad niikuinii. Kui palju selle kõige käigus laipasid tekib, sellest sõltubki Neivelti kui tulevase massimõrvari kaliiber ajaloolises mastaabis. Aga hästi palju neid tekib. Kasulik on meeles pidada, et 1929.a. majanduskollapsi järgselt USA suurlinnades kammisid veoautod hommikuti tänavaid, et laibad ära koristada. Aga kohustuslik on meeles pidada, et ka too majanduskollaps oli Raha poolt tahtlikult esile kutsutud.

Kogu loos eriti fenomenaalne on aga see, millise andumusega kogu Eesti peavoolu meedia seda avalikku salaplaani varjab, riigi ja rahva mahamüümist varjab.

Ja mitte ainult peavoolumeedia, vaid ka sellised nagu Kultuur ja Elu ning Terve Mõistuse Sündikaat. Neid on harjunud isegi paljud tõsised eestimeelsed pidama n.-ö omadeks. Aga need ei ole eesti rahvuslaste jaoks siiski mitte omad, vaid on käsilaste-„rahvuslaste“ häälekandjad, kus võib kirjutada mida vaid eesti rahva raskest minevikust, vene genotsiidist, tiblasoofiast, mälestussammastest, ausammastest, jne, kuid mitte mingil juhul Vene uusokupatsioonist EL kaudu. Mis tähendab seda, et nimetet kanalid pole mitte lihtsalt käsilased vaid on Vene käsilased. Kas otse või ümber nurga, sel pole mitte mingit tähtsust. Nad annavad Venemaale just seda mida Venemaa eriti vajab – suitsukatet.

Eesti rahvale tehti omal ajal süva-infoteraapiat, et ELga liitumine päästab meid Venemaa käest. Juba 10 aastat olen selgitanud, et kõik ongi just vastupidi. Lähiajal saab see kõikidele selgeks, sest EL müüb Eesti ja eestlased Venemaale lihtsalt orjadeks. See on karistuseks eesti rahvale, et uskus muianasjutte nagu oleks kellelgi võimalik Euroopa rikkust lihtsalt niisama kätte saada. Kunagi pole keegi seda suutnud, kõige vähem suudab Eesti.

Huvitav, et Neivelti olekus võib siiski märgata kerget ebakindlust. Näiteks ei ole tema silmad fotodel kunagi suunatud otse kaamerasse, vaid alati vaatavad kõrvale, isegi otsevaate-fotodel. Olen näinud vaid ühte ülesvõtet kus ta silmad on suunatud kaamerasse, ent seegi on ilmselge hetk-peatu välkvõte ja pilk on langenud kaamerale juhuslikult. Kas see on märk millestki? Mulle tundub, et on. Teab temagi, et kui ta tahab tulevikus rajalt maha astuda ja lõpetada võõraste käskude täitmine, siis mõrvatakse ta ise. Nii nagu seda tehti Staliniga.

P.S. Võite kindlad olla selles, et mul pole mingit nn siseinfot, selle omamine oleks ohtlik. Ent faktid ja asjade dünaamika näitavad selgelt, et …

Vello Leito, 29. juuli 2008.a.

1,281 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>