Vello Leito: Tulevad erakorralised valimised, võidab Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Tulevad erakorralised valimised. Võidab Sotsiaaldemokraatlik Erakond, nende lihtenamus riigikogus on reaalne

Olgu kohe ära öeldud, et minul pole mingit nn siseinfot, olen põhimõtteliselt alati tähelepanelikult hoidunud selle saamisest ja kasutamisest. Nii on ohutum elada ja analüütikuvõimedki arenevad seetõttu veidi kiiremini.

Nüüd, kus mundriau kaitsjad ja muidu võimulipitsejad, provokaatorid ja profaanid, targad ja targutajad, … on soome-ugri 5. maailmakongressi edukalt ärautiliseerinud, on aeg vaadata toimunule üldistavalt.

Klikirahvuslaste häälekandjas „Terve Mõistuse Sündikaat“ on lausa 7. juuli juhtkirjale pandud pealkirjaks, et (president) „Ilves on agent“, et „… tema näol pole meil mitte tegemist vastutustundliku ja tasakaalu otsiva riigipeaga, rahvuse esipoliitikuga, vaid võõrhuvide eest seisva lihtlabase agendiga.“ Aga see ei ole nii. T.H. Ilves ei ole lihtlabane agent, vaid on trilateraalse komisjoni liige ja täidab oma ülesandeid selle raamides. Sest trilateraalsed kohustused on ülimuslikud rahvusriigi huvide suhtes ja need huvid on omavahel diametraalselt vastandlikud.

Trilateraalide otseseks ülesandeks on kommunismi ülemaailmne pähemäärimine, mis küll globaliseerimiseks ja sotsiaaldemokraatiaks lambanahkselt rüütatud on. Et Eesti erijuhtumit selles paremini mõista, samuti Eesti presidendi rolli, olgu geopoliitiline raamistik ja Eesti riigi ja rahva ärkustutamise avaliku salaplaani skelett nummerdatud:

1. Perestroika plaan töötati välja kolme suurriigi – Venemaa, USA ja Saksamaa poolt. Selle alusel ei olnud algselt ette nähtud Venemaa suurust ära kaotada ja muuta Euroopa Liidu nimelises suurriigis tavaliseks liikmesriigiks.

2. Kuid USA pidas salaja just sellist plaani ja käivitas algselt väga edukalt Venemaa majandusliku hävitamise, sedakaudu ka sõjalise võimsuse nõrgendamise. Ent Putin lömastas uusliberalismi, pani selle asemele ultraprotektsionismi ja 1998.a. rubla devalveerimise kaudu käivitas kiire ja stabiilne majanduskasvu. Selles on energiakandjatel muidugi suur roll, ent mitte ainuotsustav. Tähtsal kohal on seegi, et teenitud raha ei laristata sotsiaalsfääri, vaid keskendatakse uuele eesmärgile. Ja selleks pole enam mitte Euroopa Ühiskodu ülesehitamine, vaid Eurussia Impeeriumi loomine, mille koosseisus oleks ELiit vaid kuulekas kollektiivliige.

3. Kiire majandustõus võimaldas Venemaal alustada oma jõu ja õiguse taastamist endistes mõju- ja valitsusalastes riikides. Selles uues ümberjagamises sai põhivastaseks – ainukeseks vastaseks – USA. Nii ongi nüüd kujunenud tüüpilised vastasseisud nendes riikides, eriti selgepiiriliselt aga Ukrainas ja Gruusis, aga samuti ka Eestis

4. Just seepärast tulebki poliitilises analüüsis lähtuda sellest, millised jõud Eestis esindavad USA-d, millised Venemaad. Viimast esindab peaminister Andrus Ansipi valitsus ja Eesti Reformierakond. Seega viimane ei esinda mitte EL-i, sest sellenimelist geopoliitilist mängurit pole Eestis olemaski. USA liini Eestis esindab loomulikult „agent“ Ilves ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond (endine „Mõõdukad“).

5. Kedagi ei esinda enam Keskerakond, nende geopoliitiline missioon sai läbi siis kui IME-ga ühel poole saadi, aga kodakondsuse nullvariant jäi Eesti Kongressi tõttu tegemata. Keskerakonnale anti hundipass, vaba võimalusega kehastada nn vene hirmu, peamist EL külgetõmbejõudu endises Vene valitsemisalas. Isamaaliit/IRL kaotas oma geopoliitilise funktsiooni peale seda kui oli USA ja EL kokkumängus Eesti rahvusliku majanduse uusliberalismi seedetraktist läbi lasknud. Keegi neid kahte enam ei vaja, ent parasiidid ei hävi lihtsalt niisama, neil on visa hing.

6. Nii ongi kõik riigikoguparteid (RL ja rohelised on poliitiline garneering) oma rollist teadlikud, sellega leppinud ja valitsevad ühtse klikina.

7. Ent mitte kõiges. Piltlikut: hundid ajavad saaki taga kuni selle kättesaamiseni väga üksmeelselt, ent saagi jagamisel sõprus kaob. See hetk on nüüd kätte jõudmas. Seni ülekaalukalt valitsenud Vene liini ülemvõim läheb ümberjagamisele. Ning selles osas on 5. maailmakongressil oma koht.

Tõeotsijatele on ammu selge, et Ansipi pronkssõduri teatritükis ei olnud ainult eestimaised stsenaristid ja osatäitjad. Ent põhieesmärk saavutati – rahvustevahelise vaenu eskalatsioon ja ettekääne milleks vaid Vene liini ajajatele. Preemiaks veel kodumaine oma-mehe suur aujärg, mis isegi erakorralistel valimistel veel midagi maksab. Ilvesel vastavat vundameti polnud, seepärast tuli see luua.

Ka Ilvesele oma-mehe vundamendiks valiti eesti rahva kõige-kõigema kaitsja oreool. See tehti ära 5. maailmakongressil, vaatamata sellel, et juhuslikult sisse tuli ka koomiline fopaa. Mitte sellega, et Ilves lahkus kongressilt (selline käitumine paistab talle iseloomulik olevat – juba 2003. aasta euroväitluse ajal Paide kultuurihoones lehvis ta minema ainuüksi Kalle Põllu visast vastuväitlemisest sündinud ehmatuse ajendil).

Viga oli selles, et Ilves tungis lausa Venemaal eneses tema reviiri ja hakkas algelisel moel promoma EL liikmelisust Venemaal ja Venemaa kasuks. Aga Eurussia Impeeriumi loomise salakood näeb ju ette seda, et Impeerium peab tekkima pikkamööda, „objektiivsete“ asjaolude sunnil (klassika: kommunismi võit on objektiivne paratamatus), „vaba“ tahte avaldusena, nagu te isegi näete, pole ju alternatiivi, jne, … stiilis. (Näiteks nii nagu Eesti esiküünik Tunne Kelam seda stiilipuhtalt on praktiseerinud. Kui euroreferendumi jaoks oli tema ülim tõde, et ärge kartke iseseisvuse pärast, EL on ju vaid rahvusvaheline organisatsioon, ning Eesti iseseisvus selle sees üksnes kasvab, siis nüüd süüdistab ta Iirmaad, et see takistab unitaarriigi konstitutsiooni juriidilist kehtestamist). Aga ei, Ilves läks kindlal sammul … ja rikkus Eurussia loomise põhireeglit. Kus muuseas integratsiooni tehakse näiteks nii: kuulsat jalgpallurit Aršavinit pannakse väljakule saatma „loosi“ tahtel Eesti neiu, kandmaks hääletult sõnumit: suur Venemaa, ta on üllas, nii hoolitsev, tark ja hea.

Kuid ega sellest läinud sisuliselt midagi katki, Ilves saavutas siiski põhilise, sai oma pronksratsu, sest sõnum oli mõeldud ju ainult Eesti rahvale ja see toimib. Kohe näete ka kuidas.

Sotsiaaldemokraadid plaanivad võimsat valimisvõitu. Arvate, et see on võimatu? Raskelt eksite. Tuletage meelde kuidas see juhtus, et olematust olukorrast enne 2003.a. valimisi (reiting 5% ringis) sai aasta hiljem massiivne pealeistumine kõikidele eurovalimiste prognoosidele – kolm kohta sotsidele, üks Isamaaliidule ja üks Keskerakonnale. Tuletage meelde kuidas see kõik toimus ja teile meenub võlusõna – EMOR! Täpselt! valimised teeb ära tema. Kuid selleks on vaja siiski midagi, millele särav õhuloss ümber ehitada. Seda ’midagit’ just 5. maailmakongresil loodigi.

Kas väidate, et sellest ei piisa? Piisab küll. Selleks ju luuaksegi e-valimisi ja m-valimisi ja üleüldse kõiki neid valimisi Eestis, mille tulemused on jõustruktuuride poolt elektroonilisel teel täpselt numbriliselt vormistatavad. Nii nagu kolm aastat tagasi tegi USA liin oranži revolutsiooni ajal Ukrainas. Lugege tolleaegseid ajalehti, kuidas seda tehti, et ma ei peaks selle teema peale energiat kulutama. Just selleks ongi (sotsist) siseministri poolt vertikaalne jõustruktuur valmis ehitatud, et valimiste lõpptulemustes ei oleks sotside jaoks mingeid üllatusi. Nende jaoks on erakorralised valimised varsti igati õigeaegsed.

Veel üks huvitav detail. Praeguses olukorras, kus majandus kollapseerub vältimatult, loomulikult ükski partei ei soovi võimu Reformierakonnalt üle võtta – sellise varingu alt terve nahaga välja tulda. Hoopis iseasi on erakorralised valimised. Seepärast sotsiaaldemokraadid ütlevadki – jah on tehtud vigu. Seepärast ju Ilves tunnistas avalikult, et majandus on läbi, et ta eksis kui uskus liiga optimistlikke majandusprognoose, jne. Ansipi kangelaslik 5.-e esimese trumplause aga siirdub ajalukku ehtima Eesti poliitilist perverssust selle tippteosena.

Sotsiaalses ja majanduslikus kaoses (mille saabumist ma prognoosisin juba valimisstuudio otsesaates 2. märtsil 2007) jääb Vene liin kaotajaks. Väga ebameeldiv asjade käik Venemaale, muidugi, mis oma uuest välispoliitilisest kontseptsioonist isegi Eestiga heanaaberlike suhete verbaalse sillerduse ära kaotanud on. Paradigma, et mis karu käes, see karu kõhus, võib osutuda seekord veel veidi enneaegseks.

Millal see kõik toimub? Sündmused lahvatuvad siis kui inflatsioon peatub. Ja peatub inflatsioon ilmselt tõepoolest sügisel (võib-olla isegi hilisuvel), nii nagu väidab Eesti Pank. Lugeda tuleb aga EP sõnumit nii: sügisel Eestis olevad Rootsi tütarpangad kuulutavad välja pankroti, kroon likvideeritakse ja pangad müüakse vene kapitalile maha. Olen sellest varemgi kirjutanud. Tekib väga pingeline olukord Eestis: poliitiline võim läheb üle USA liinile, majanduse ostab üles aga Vene liin. Niisiis esimene tempo USA-le, järgmine aga majanduse fundamentaalse mõju kaudu Venemaale. Kuid Eesti riik ja rahvas? Noh, ja mis need veel on? küsivad peatselt Sotsiaaldemokraadid ja Reformierakond ühest suust. Ise te ju tahtsite Euroopa Liitu! Ärge muretsege, Eurussia Impeerium hoolib oma aborigeenidest, Hantõ-Mansiiskit nägite!

Vello Leito, EIP esimees
17. juuli 2008

819 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81