Risto Teinoneni avalik kiri Kaitsepolitseiameti peadirektorile

AVALIK KIRI KAITSEPOLITSEIAMETI PEADIREKTOR RAIVO AEGILE

Teie ameti hiljuti ilmunud aastaraamatus on toodud minu kohta lõik.

Jätan siinkohal suurema tähelepanuta tekstis sisalduvad faktivead – nendega on Kapo aastaraamatuid lugenud inimestel tulnud juba eelnevatel aastatel leppida. Samuti jäägu suurema tähelepanuta minu iseloomustamiseks kasutatud sõna “seikleja”, märgin ainult, et tõelised seiklejad on kindlasti need isikud, kes minu vastu käiva alusetu kriminaalasja algatamise otsustasid.

Mainitud tekstis kirjeldate mind sõnadega “provotseeriv võõramaine aktivist”.

On ennekuulmatu, et Eesti Vabariigi riigiamet nimetab oma aastaraamatus (eriliste teenete eest) kodakondsuse saanud isikut “võõramaiseks”. Kuidas sobib see Teie arvates riigis nii oluliseks saanud integratsioonipoliitikaga kokku? Kas kõik teistest rahvustest isikud on Teie ameti käsitluses ka Eesti kodakondususe saanutena “võõramaised”? Või olen mina erand, ainus “võõramaine Eesti kodanik”? Kas Eesti Vabariigi kodanikkond jaguneb “kodumaisteks” ja “võõramaisteks”? Või “eestlasteks” ja “võõramaisteks”?

Riik ja riigiametid peaksid käituma väärikalt. Kodanikel on õigus lähtuda sellest, et nende maksurahast väljaantavas Kaitsepolitsei aastaraamatus kirjutatakse kodanikest tõtt, neid laimamata või tahtlikult solvamata. Tänavuse aastaraamatu lahmiv stiil ei jäta ametist väärikat muljet.

Pean Teie valitud sõnakasutust minu kohta äärmiselt solvavaks ning nõuan Teilt minu ees avalikku vabandamist.

Tartus, Võidupühal 2008.a.,

Lugupidamisega

Risto Teinonen

EIP juhatuse liige, jurist, filoloog

1,077 total views, 2 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>