Eesti Iseseisvuspartei 23. juuni avalik pöördumine

Eesti Iseseisvuspartei õnnitleb kõiki Eesti iseseisvuslasi Võidupüha puhul.

Võnnu lahingus olid Landeswehri ja rauddiviisi elavjõud ning Eesti elavjõud ligikaudu võrdsed kuid vastane ületas meid sõjatehnikas oluliselt. Eesti 190 kuulipilduja, 31 suurtüki ja kahe soomusrongi vastu oli vastasel kasutada 310 kuulipildujat, 50 suurtükki, 1 soomusrong, kaksteist miinipildujat ja lennukid. Vaenlased olid I Maailmasõja suurte lahingukogemustega hästi väljaõpetatud võitlejad. Eestlaste poolel osalesid põhiliselt väljaõppeta ja kogemusteta vastvärvatud. Ometi meie võitsime kiiresti, ülekaalukalt ja väheste kaotustega: 9.-23. juunini kestnud Võnnu lahingus hukkus vaid 7 ohvitseri ja 103 sõdurit. Milles asi? Loomulikult selles, et sakslaste poolel sõditi lubatud materiaalsete rikkuste nimel, eestlased võitlesid aga oma iseseisvuse eest.

Ajalugu peab tundma, et selle õppetussõnu omaks võtta. Võnnu lahing õpetas meile, et ükski suurriik pole usaldusväärne, ta on seda vaid siis, kui see on selle huvides ja sellele kasulik. Võnnu lahing õpetas meile veel, et kindel tahe, selge ja moraalne eesmärk on need, mida ei saa asendada külma rauaga.

Need on siis ajaloo õppetunnid. Kuid minevik ei kordu kunagi täpselt samasugusena. Seepärast vajame mineviku sõnumile lisaks ka oleviku sõnumit tuleviku mõistmiseks, uue vaenlase kohtamiseks targalt. Täna ei võitle Eesti oma vabaduse ja iseseisvuse eest mitte rauast relvadega, sest need olid koloniaalajastu vahendid. Lääs on sisenenud aga uuskolonialismi ajastusse, kus Eestiga sarnases olukorras riigid hävitatakse majanduse hävitamise läbi, riigi ja rahva suuromandi ülesostmise teel. Sel eesmärgil on Eesti aetud uskumatute valedega peibutades Euroopa Liitu, et hävitada meie rahvuslik majandus EL-i majandushakklihamasinas, kus nõrgemal on keelatud kasutada ennastkaitsvat majanduspoliitikat. Seejärel oleks meie territoorium lihtsalt ja pöördumatult ülevõetav, sealjuures ka, ja seda just eeskätt Venemaa poolt Euroopa Liidu kaudu.

EL ja Venemaa poolt seatud surmalõks on valmis saamas. Selle nimeks on ‘evropa naš obštši dom’, teisisõnu öelduna Euroopa Ühiskodu, kolmatpidi öelduna Eurussia Impeerium ja see surmalõks on sulgumas.

Me näeme Eesti riikluse hukkumise ja eesti rahva aborigeniseerimise vastu seismiseks ainult ühte võimalust: kõik Eesti iseseisvusmeelsed peavad ühinema ja jõudma riigikokku, sest ülima tõenäosusega on peatselt tulemas erakorralised valimised. Meie eesmärgiks olgu üles ehitada Eesti rahvuslik majandus – omariikluse absoluutselt vältimatu eeltingimus – ning seejärel viia Eesti uue taasiseseisvumiseni. Ka see on absoluutselt vältimatu eeltingimus omariikluse säilimiseks, eesti rahva aborigeniseerimise vältimiseks.

Õnnitleme veelkord kõiki vabadustarmastavaid inimesi. Ootame teie kõikide panust uues „Võnnu lahingus“. Meie hüüdlauseks olgu Vabadussõja aegse Kalevlaste Maleva põhimõte: „Vanad Kalevid on kangelastena oma riigi vaenlaste vastu võidelnud, niisama tahab ka Kalevi praegune sugu teha – ennem auga surra, kui häbiga võõras ikkes vaevelda. Lähem tulevik peab näitama, kas on kalevlastel veel eluaset Läänemere rannal või peab meie kodumaa „uueusuliste“ vene kommunistidele alla heitma, nii kui see sajad aastad tagasi sündis, kui läänest meile tule ja mõõgaga evangeelium toodi ja kogu meie rahvas orjaahelaisse neeti.“

Eesti Iseseivuspartei vanematekogu, 23. juuni 2008.a.

1,352 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>