X-faktor

Terve Mõistuse Sündikaat ei ole peavoolu meediale vastanduv portaal, vastupidi, see on klikirahvuslaste (vt kodulehe arhiivi: “ Kes on klikirahvuslased?) mitteametlik häälekandja. Ongi just nii nagu üks anonüüm tabavalt TMS kommentaariumis iseloomustas, et võetakse ajakohane tükk peavoolu meediast, pannaks see räuskavasse vormi ja siis TMS tempel alla. Veelgi halastamatum (kuid õiglane) on anonüüm ”mulk”: “Kui vaatleksid TMS-i tegijate skribamisi pikemas perspektiivis, siis ainult sellist üldist mulinat sealt tulebki. Lausa piinliku täpsusega välditakse asjade sisulist arutelu.” Ent kõigele vaatamata: ei ole täitsa tühi ükski kott.

Mart Helme 28.04.2008 artikkel pealkirja all: “Kes langetab Toompeal sini-must-valge?” ei äratanud esialgu minu tähelepanu – küllap jälle mingi ümberjutustus fortes, oletasin, ja jätsin lugemata. Ent vahetult sel ajal hakkasid tulema eesti peavoolumeedias pommuudised Eesti majanduskriisist, ebameeldiva järjekindluse jätkasid täitumist minu prognoosid, mis artiklis “Teadmiste kohustuslik miinimum Eesti riigi ja rahva ärakustamise avaliku salaplaani kohta” (vt arhiivi) sai paika pandud. Ja ka teised hinnangud. Näiteks ma prognoosisin 02.03.2007 valimisväitluses Eesti Televisiooni otsesaates, et Eesti majandus kukub kokku veel 2007. aasta sees, ning see osutus ebatäpseks vaid ühe kalendrikuu jagu, sest isegi Statistikaameti (ilustatud ja võltsitud) andmetel kukkus SKP kasv miinuspoolele k.a veebruarikuul.

Sellise asjade käigu taustal hakkas mind üha enam häirima see saladuslik puuduv lüli – X-faktor -, millest mainitud artiklis kirjutasin, et Eesti riigi ja rahva ärakustutamise strateegia, taktika ja tehnoloogia on küll lihtsad ja läbinähtavad, ent mosaiigis näib siiski midagi puuduvat. Nimelt see, kuidas peale kinnisvaramulli lõhkemist ja kinnisvara ülesostmist esmajärjekorras Venemaa ja venelaste poolt (ülejäänud suuromand on juba välisomandis kui osa maast-metsast välja arvata) kustutatakse pöördumatult riiklus ka juriidilisest aspektist. Ning seda Venemaa osas n.-ö puhaste kätega. Mart Helme artikli lipulangetamise sümboolika nõudis analüüsi selle kandi pealt.

M. H. artikli saab kokku võtta väheste lausetega: “Pronksiööd olid Eesti ja Venemaa vahel käiva ametlikult väljakuulutamata sõja lahingud, mis Eesti poolt võideti. … haaratud initsiatiiv ja selle läbi teenitud poliitiline ning moraalne kapital on praeguseks täiesti maha mängitud. … see võib saada meile saatuslikuks. … Valitsuse aeglane kuid pidev taandumine Eesti riigi vaenlaste ees toob järgmise kriisi puhkemise meile aina lähemale. … Kas seekord ajab valitsus oma lepituspoliitikas pankrotti nähes kohe käed püsti isegi tänavalahingut andmata? Tundub tõenäolisena. … Rahvuslased aga, kes moodutavad eesti rahvast potentsiaalselt vähemalt 70 protsenti ja kes ainsana jõudu omaks, et see paar protsenti vene saastast, kellede abil võim haaratakse, tänavatelt minema peksata … , on „kompetentsete organite” visa töö tulemusena diskrediteeritud, marginaliseeritud, organiseerimata ja juhtideta.”

No nii, siis küsimuste küsimus – paar protsenti vene saastast ja mida kõike sellega teha saaks? Mart Helme ei ole poliitikas isiksus, veel vähem iseseisev isiksus, ent klikirahvuslaste liidrit primitiiviks pidada ka ei saa, sellist artiklit ja ‘vene saasta’ juhuslikuks keelekomistuseks samuti mitte. Aga Helmet eesti rahvuslaseks pidada oleks vale juba ainuüksi selle alusel, et ta liiga valjusti karjub, et võtke varas kinni.

Artikli kommentaariumist leidsin kaks sisulist seisukohavõttu, mis peaksid tegelikkust tabama. “Madis”: „See oli reformierakond, kellele oli “võidukas lahing” – mitte võidetud sõda – vajalik laguneva Isamaa pensionieelikutes liikmete au- ja lugupidamise võitmiseks. Sellega haakuvas kontekstis tuleb vaadelda kogu Mart Helme “kibestunud rusikaid-rullivat” kirjatükki, Mart Helme kui “Isamaa” Tunne Kelami nõuniku abitut verbaalitsemist.” Ja jällegi teravalt anonüüm “mulk”: “Miks ei õhuta sa viha eurokolhoosi vastu – kui Eesti riikluse hävitaja vastu? Ei riiklusest on helmelistel savi, enim huvitab ikka 30 seeklit, mis venna maha müümisest saavad.”

Niisiis, kas kuulsusekillukeste järelnoppimine või kustutamis-stsenaariumi järgmise etapi vältimatuse sugereerimine – uue regionaalse geopoliitilise koodi (vt arhiivi: „Eesti muutis geopoliitilist koodi“) – me ei tule iseseisvuse ja omariiklusega toime – ajukurdudesse sissepesemine (analoogiliselt sellele kuidas on alustatud euro ühepoolse kastuselevõtmise otstarbekuse sisendamist, loe: krooni devalveerimist ca 300%). Teema võib lühidalt kokku võtta ka nii: eesti rahva riiklusvõime kustutamiskäik on lihtne ja ammendavalt põhiartiklis lahti kirjutatud, omariikluse juriidiline lõpetamie ebaselge. X-faktor vajab kiires korras täielikku lahtimõtestamist.

Eraldi teemadena tuleb ette võtta (mõni teine kord) endiste kommunistide võimulepääsemine kontekstis, et nad pole sealt kunagi lahkunudki. Ka Eesti kõige kõrgemal võimutasandil on kas otse või kaudselt alustatud vaikset eeltööd NATO ja EL võimetuse möönmiseks kaitsel Venemaa vastu. Siit on juba kukesamm selleni, mida olen rääkinud ja kirjutanud 10 aastat, et taasiseseisvumine oli instseneering, Eesti kanditi EL külge, et EL kaudu saaks Venemaa muuhulgas Eesti pöördumatult kätte, et „Euroopa Ühiskodu“ on tegelikult Eurussia Impeerium (loe raamatut: „Eesti ja geopoliitika,“ Vello Leito, Tallinn 2002). Kriitilised sündmused kuhjuvad, kinnisvaramull lõhkeb peatselt, sotsiaalne ja majanduslik kaos läheneb (ka sellest rääkisin mainitud TV otsesaates), üldsus mõistab lõpuks traagilist tõde kogu ulatuses, X-faktor käivitub.

Ad vocem.
Mis on peaminister Andrus Ansipi ebanormaalse enasekindluse ja enesega rahuolu taga Reformierakonna majandusfiasko taustal? Loomulikult seesama X-faktor. See, mida pidas silmas anonüüm kui kirjutas, et kõik toimub kindla stsenaariumi järgi: eestlane peab siit maamunalt lahkuma oma kaabakate käe läbi.

Vello Leito

1,048 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>