Idapiir kui Eesti riikluse näidiskustutamine miniatuuris

Peale Eesti (sala)vägivaldset liitmist Euroopa liiduga 2004. aastal eraldati EL-lt ühekordse abi korras 1,2 mijardit, mis oli ette nähtud Eesti idapiiri kindlustamiseks, seega siis EL idapiiri kindlustamiseks. Sellest summast oli 682 miljonit ette nähtud piirivalvele, mis oleks jagatud järgmistele kulukirjetele:
-Eesti-Vene piiri ning merepiiri infrastruktuuri arendamine
-operatiivseadmete ja transpordivahendite soetamine
-passikontrolli eritehnika soetamine
-piirivalvurite koolitamine.
Projekti väljaehitamine oli seatud eeltingimuseks Eesti vastuvõtmisele Schengeni viisaruumi.

Programmi ei käivitatud. Milleks oleks pidanudki seda tegema, sest EL-Vene ühisehitamisel pole ju ometi mitte idapiiriga Euroopa Liit vaid „Evropa, naš obštši dom“, teiste sõnadega Eurussia Impeerium. Seepärast Schengeni ruumiga ühinemine sujuski lauslibedalt (käsu korras) juba eelmisel aastal.

Märtsis 2006 soovitas Euroopa Liit Eestil see rahataotlus tagasi võtta ja esitada uus taotlus aastateks 2008-20013, mida Eesti loomulikult ka tegi. Selle taotluse põhise projekti ellurakendamine algas 17. aprillil 2008.a. Uus projekt on juba „kaasaegne“, igati kooskõlas Euroopa Ühiskodu suurprojektiga, harmooniline Eurussia Impeeriumi huvidega ilma maskita versioonis, sest kogu raha tuleb kulutada vaid Koidula raudtee-sõlmpunkti väljaehitamiseks! Matsimoodi manades: orjad ehitagu välja tee, mida mööda ida ja lääne saksad oma suurtes ja väikestes tõldades hästi sõita saaksid.

Koidula-projektis ei sõnagi piirivalvest. Ja milleks, sest idapiiri Eesti-Vene vahel ei ole ju. Veelgi enam, liikumisel idast läände pole isegi viisatõkkeid, sest viisasoodustusreziim on avanud Eesti piiri venelastele sisuliselt ilma ebamugavusteta. Kuid liikumisel läänest itta on teine lugu, viisarežiim nagu muiste.

Sama käib ka Vene-EL vaheliste suhete kohta. Läänest itta liikuda on sedavõrd raske, et EL eesistujamaa Sloveenia ja Euroopa Komisjon saatsid 07.04.2008 salajase ühise märgukirja Venemaale, milles hoiatati, et see võib ilma jääda riigis töötavatest ja äri ajavatest eurooplastest, kui Moskva ei leevenda viisatõkkeid ja töölubade taotlemise korda, mis muudab välismaalaste sealviibimise ülimalt keeruliseks.

Nabakümme! – just selliseid appikarjeid Venemaa ju salatekitabki, et siis suuremeelselt „vastu tulla“: milles küsimus, sobivaks väljapääsuks on ju viisavabadus! Prognoositavalt tuleb selline idaedukas samm Eurussia loomiseks juba lähiaastatel (aastal?), milles lävimisreeglistik saab toetuma Venemaapoolsele poliitika- ja kultuurivundamendile: mis on sinu, on ka minu, aga mis on minu, see ei ole sinu.

Kuid Eesti juurde tagasi. Idapiir on meil hiiliv-vaikselt ära-avatud, kõneväärset piiri/piirivalvet pole ehitatud, seda ei ehitata, ega pole kunagi olnud plaaniski ehitada. Kinnisvaramull on lõhkemiseelsesse seisu ülespuhutud, sularaha kinnisvara ülesostmiseks Venemaale veetud (loe veebilehelt: „Teadmiste kohustuslik miinimum Eesti riigi ja rahva ärakustutamise avaliku salaplaani kohta“) ja peale mulli lõhkemist algab Eesti lõplik ülesostmine võileiva hinna eest, ehk ’ärakustutamine’. Eesti idapiiri kaotamine on kui Eesti ‘ärakustutamise’ metodoloogia miniatuuris.

Vello Leito

P.S., need, kes arvavad, et see võileivahind tuleb ju ikkagi Eesti riiki ja sealt osa ka eelarvesse, eksivad põhimõtteliselt. Isegi see raha läheb välismaale, täpsemalt, Eestis tegutsevatele välispankadele. Ja kõike öeldut teab riigikogu, valitsus ja klikiparteid suurepäraselt. Nad teavad palju enam, sest nemad ju ongi need ’ärakustutamise’ täideviijad, Eesti riigi ja rahva palgalised timukad.

839 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>