Valimisvõltsingud ja mustsärklased

Mitte ainult IRL mustsärklased

Mõte 1. Tagantjärele tarkus polevat hea? On ikka, see just see suurim tarkus ongi. Ettenägev tarkus on kah hea kuid ebakindel, aga tagantjärele tarkus jõuab kohale isegi vihmaussile. Tõsi küll, alles peale 100-kordset identset eksimist – nii väidavad teadlased.

Mõte 2. Mustkunst on sisult labane aga tulemustelt glamuurne ja kõik vaid sellepärast, et inimese tähelepanu on müstilise töökindlusega kõrvalejuhitav, inimene on sajaprotsendilise sirgjoonelisusega lollikstehtav.

Mõte 3. Kui ollakse ämbrisse astunud, siis päästetakse eneseuhkus laia žestiga: no enam ma nii loll nüüd küll ei ole! Aga on ikka, sest – ja see on suurim mõte – petised ja kurjategijad on alati sammukese ees, ning vana ämber uues kohas, või uus ämber vanas kohas päästab nii mustkunstniku kui poliitlised ajupesukunstnikud. Võid mürki võtta!

Need kolm mõtet sobivad juhtmõteteks analüüsile Eesti riigkoguparteide tegevusest. Selle konkreetse loo kirjutasin aga vaid sellepärast, et lugesin ühest anonüümsest kommentaarist huvitava iseloomustuse rahvuslikult liikujate (loe: Eesti Rahvusliku Liikumise) kohta, kus neid nimetati IRL mustsärklasteks. Selline mõrvarlik täpsus võttis minu kui analüütiku tunded keema, miks mina nii lihtsat ja täpset vastet ei leidnud! Aga pole viga, juba lepin ka tagantjärele tarkusega. Sest vaadake kui elegantselt see mustsärklus ilmsiks tuli siis kui õhku paisati riigikogu valimiste ja riigikogu töö parandamise verbaalne suitsupomm. Täna, kus selle suits on juba kenasti hajuda jõudnud, uus suitsupomm aga ajupesijate teenistusse pandud, on kasulik tagantjärele tarkus tallele korjata.

Ehki ERL loodi kaks aastat tagasi üksnes selleks, et tõkestada iseseisvuslaste poliitiline tee, on nad tänaseks omandanud laiema ampluaa, nad tõepoolest raiuvad lahti teed klikirahvuslastele, sealjuures muidugi ka IRL-le: nemad „mustades särkides“ ees, pintsaklipslased järel väärikalt rahva tahet „arvestades ja teenides“.

Suitsupommi süütas järjekordselt rahvuslikult liikujate ohvitser (loe: ERL juhatuse liige) Jaak Valge, oma artikliga “Maailmakriis ja Eesti demokraatia, 22.03.2008, ning pakkus välja rahvale igimaitsva pala: edetabeli-valimised. Jättes loomulikult tähelepanuta, et edetabeli-valimised ei võimalda demokraatlikke valimisi isegi mitte teoreetiliselt. Aga mis selles, operatsioon polnudki ju mõeldud demoktraatia päästmiseks vaid ainult klikiparteide päästmiseks.

Järgmisena viskas märgi puid tulle Henn Põlluaas (24.03.2008, Delfi) “Eesti vajab uut valimisseadust”. Seejärel jätkas juba IRL enda mustsärklane, degradeeritud Vallo Reimaa isiklikult (PM, 01.04.2008), (et paguneid tagasi saada?) ning must töö oli tehtud. Järgnes IRL-lt: “Kümme ettepanekut Riigikogu töö parandamiseks,” 02.04.2008, seejärel “Reform tahab ministreid valida rahvahääletuse alusel,” 08.04.2008, jne. Anna aga hagu ja ajupesupulbrit! ning rahvas jälle viivukese narkouimas nagu pronkssõduri-patriotismi või võidusamba ristisõja nuianarkoosi toimel.

Mida varjas seekordne palavikuhoog meedias? Muidugi majanduse tegelikku olukorda, ent mitte ainult ja sedapuhku hoopiski mitte esmajärjekorras, vaid ühte veelgi tähtsamat asja. Nimelt valimissüsteemist räägivad uusokupantide käsilased vaid varjamaks, et Eesti valimissüsteem on klassikaline ja vähemalt rahuldav kui mitte hea, ja et kogu Eesti „demokraatia” aga konstrueeritakse üksnes valimisvõltsingute abil.

Pole absoluutselt mingit vahet milline on valimissüsteem kui pole tagatud võltsingutevabad valimised. Alates 1995.a. riigikoguvalimistest pole parlamendivalimisi Eestis toimunud, sest hääled jaotatakse võimuparteide eelsalakokkulepete alusel valimisvõltsingute abil. Ja nüüd pea igaveseks meeles: võltsinguvabad valimised on tagatavad üksnes siis, ja vaid siis, kui on tagatud vaatlejatele võimalus ‘hääle’ liikumist kogu selle teekonna vältel 100%-lise usaldusväärsusega jälgida. Seepärast peab olema minimaalselt tagatud, et:

1. Valimiskastid on läbipaistvad või on vaba võimalus kasti sisu pidistamiseks vahetult enne valimisi, siis kell 08. 59’59’’.
2. Kogu valimiste protsess on lindistatav(filmitav) mitme eri nurga all, kassetid markeeritud ja pitseeritakse.
3. Ei ole kasutatud e-valimisi. Kuna ‘e-hääle’ liikumine pole vaatlejate poolt põhimõtteliselt jälgitav, siis pole demokraatlikud valimised e-hääletusel isegi teoreetiliselt võimalikud! See on kogu e-hääletuse armetu sisu ja vaielda pole mitte kui millegi üle.

Kui neid tingimusi pole täidetud, siis pole ka valimisi toimunud. Pidage seegi meeles, kui keegi räägib valimistest ja ei räägi seejuures ka valimisvõltsingutest – ei tõesta ära, et valimisvõltsingud olid välistatud – siis see ’keegi’ ei räägi mitte valimistest vaid meelelehutuslikust massiüritusest.

Uus ämber vanas kohas, aplaus poliitilistele mustkunstnikele. Võid mürki võtta.

Vello Leito

907 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81