Kuidas portreteerida poliitilist prostituuti; näidisanalüüs

LEO KUNNAS – POLIITILINE PROSTITUUT

Kõigepealt, mis on prostitutsioon? Võõrsõnade leksikonis on kirjas niimoodi: enda, oma talendi, au, jne, raha eest müümine. Aga kui müüakse kulla eest, siis ei olegi prostitutsioon? Küll on, sest kuld on raha ekvivalent, nii nagu paljud muudki asjad. Seega on õigem defineerida prostitutsiooni kõlbeliste väärtuste müügiks tasu eest. Seksuaalne prostitutsioon on vaid üks erijuhtum, mis seejuures pole isegi tüüpiline, sit venia verbo.

‘Poliitline prostitutsioon’ omakorda ei ole mingi läbutundeline sõimusõna, tõsi, ei ole küll ka täpne mõiste, ent on vastuvõetavalt täpne sisuvaste meetodile, mis seondub esmajoones suure poliitikaga, suurriikide poliitikaga, geopoliitiliste koodidega. Mis asi see viimane on, sellest alles hiljuti kirjutasin, vt veebilehe arhiivi, aga samuti ka raamatut “Geopoliitika”, Eiki Berg, Tartu Ülikooli Kirjastus, 1998, lk 64-66. Allikas toodud määritlustele lisaks võib öelda ka teisisõnu, et geokood on valitseva kliki kanooniline vale.

Politproste valmistatakse ette nagu koolis, metodoloogia alusel, mis teeb üsna lihtsaks nende äratundmise päevapoliitikas. Iga uue geopoliitilise koodi edukal ellurakendamisel on klikipoliitikale võtmeküsimuseks leida sellele isikuline kandja, et inimesed saaksid koodi kangelast oma kangelaseks teha. Seepärast valitaksegi sisenduse kandjaks kõlbeliselt positiivne tegelane. Või kui parajasti sellist võtta ei ole, siis luuakse märter, klikivõimu näiliselt raevukalt kritiseeriv “positiivne kuju”. Selleks lastakse vormitav persoon läbi “oreoolikujundusmasinast” ja temast saabki ajupestavatele kangelane, uue geopoliitilise koodi ikoon.

Mis too aga tasuks saab? Pole sugugi välistatud, et ka raha ja väga palju raha kuid Eesti tasandil võib siin-seal asi piirduda ka lihtsalt kõikvõimalike klikimeediate kangelase seisusega. Muidugi ajutiselt. Kui teda enam vaja pole, siis endine aupaistes “suurkuju” võib nälga surra kui endine vinge tippsportlane Venemaal.

Minu tähelepanekute alusel on üks värskematest Eestis rakendatavast kohalikest koodidest klikirahvuslaste tegevuse ülistamine rahvusluse tõusuna Eestis. Ehk veelgi värskemaks koodiks on tõusmas Eesti kaitsekontseptsiooni paradigma muutmine, mille kaudu muutub ka vastav geokood. Oli meil seni kaitsekontseptsiooniks esmane kaitsevõime koos totaalkaitse ja NATO turbega, saab olema aga NATO turbest loobumine (tegelikult selle ärakukkumine), erisuhe USAga, Baltikumi oma massiivse sõjamasina loomine oma kulul, oma territooriumil, oma kahurilihaga kuid USA käsumasinaga.

Leo Kunnas on kõige tõenäolisemalt seotud koguni mõlema koodi käikulaskmisega. Oreool loodi lihtsustatult ja kiirkorras: erruminek “protestiks” kliki poolt rakendatava kaitsepoliitika vastu, massiivselt ettevõetud kaasatundev ja ülistav hala:” … “Kunnas on sõdur kelle otsekohesus ja sirgjoonelisus on legendaarne…, “Leo Kunnas oli ohvitserina üks silmapaistvamaid ja usaldusväärsemaid …”, jne. Tasuks sai kiirküpsetatud kangelane võimumeedia tänulikkuse iga kirjatähe eest, mida ta kas vasema või parema käega poetab.

Juba kaks aastat vireleb klikirahvuslaste Eesti Rahvuslik Liikumine oma üritustes mõjusalt esile tõusta, sulgeda tee eesti rahvuslusele, iseseisvusrahvuslusele. Selle kohaliku koodi käivitamine oli küll ette nähtud teisele poliitilisele prostituudile, kuid too pole olnud edukas vaatamata oma märkimisväärsele verbaalsele kõrilahtisusele. Mis seal imestada, noor, teeneteta, ka oreool loodi tagasihoidlik.

Kuidas klikirahvusluse edaspidine käekäik on kavandatud? Nagu teada upitas Eesti Päevaleht möödunud aasta tähtsamate sündmuste hulka ka rahvusluse esilemarsi Eestis. Mis on selle meeleheitliku üritamise taga? Tõenäoliselt selgitab kõik järgmine lõik Postimees online-intervjuust (05.10.2007). Reporter: “Kas Teil on plaanis liituda mõne erakonnaga?” Leo Kunnase vastus: “Mul ei ole hetkel selliseid plaane.” Oletetavasti aus vastus, küsitlushetkel tal kindlasti sellist plaani ei olnud ja ei ole ka praegu. Küll aga peaks olema juba täna talle teada antud, et teda sobitatakse loodava klikirahvuslaste erakonna etteotsa. Kõik märgid viitavad sellele, ehkki praegu käib alles giuoco piano. Et üle kõige Eesti võimupoliitikud, künkakunnide klikk, kardavad tõsirahvuslaste muutumist iseseisvusrahvuslasteks, seepärast juhtigu lausa igat masti rahvuslasi võimekas klikirahvuslane – poliitiline prostituut.

Nüüd teisest, tähtsamast geokoodist, sedapuhku regionaalsest koodist, mida Kunnas oma oreooliga “suureks pöördeks” õilistama peab.

Mis muud, kui et meelitamisetapp on lõppenud (meie kaitseme teid kõikide vastu, samahästi kui muidu, olge kohe mureta!) mille jooksul Eesti riigi kaitse sai täiesti korda tehtud DELETE klahvi abil, et see USA erisuhtele üles ehitada. Siis põhimõttel, et sõdalased ja sõjamasin meilt, käsud neilt. Nii nagu algusest peale Baltikumi suhtes kõik oligi plaanitud. Aga Venemaa ei nõustu sellega, arvate ehk. Vastupidi, kõik see on suurriikide ühiskava, Euroopa Ühiskodu on suurriikide ühisplaan. Venemaa ja USA (NATO) vastasseis oli näitemäng, üks järjekordne suurriikide tasandi geopoliitiline kood. Mis aga ajalukku liikumas on.

Vello Leito

Ad vocem! Kelam ja kanala – oreoolikujundamise klassika!

842 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81