Pressiavaldus 12.12 2007.a.

Eesti Iseseisvuspartei Vanematekogu avaldus

Eesti riik on keeldunud loomast legaaldefinitsiooni liitriigi kohta. Küll aga on olemas legaaldefinitsioon rahvusvahelise lepingu kohta, mis vastab täpselt rahvusvahelise õigusega sätestatule. Olukorras kus Eesti riigil puudub legaaldefinitsioon tuleb Euroopa Liidu riikluse küsimuses otsuse langetamisel lähtuda rahvusvahelisest õigusest. Selle alusel on liitriik määratud nelja tunnuse alusel: 1) ühtne territoorium, 2) ühtne kodanikkond, 3) liikmesriikide ülese õiguse olemasolu, 4) selle õiguse kompetentsi kompetentsi olemasolu. Kõik neli tingimust on EL puhul täidetud, kusjuures õiguse ülimuslikkus ja kompetentsi kompetents on sätestatud Euroopa Kohtu ülimuslikkuse kaudu.

Prantsusmaa ja Hispaania rahva poolt tagasilükatud Euroopa Liidu konstitutsiooni eelnõu püüdis viia õiguse ülimuslikkuse ja kompetentsi kompetentsi sama lihtsale praktilise alusele nagu see on üldtunnnustatud liitriikide (=riik) puhul. See ei õnnestunud.

Järgnevalt formuleeriti konstitutsiooni eelnõu ümber aluslepinguid muutvaks reformilepinguks jättes põhimõtteliselt riikluse sisu muutmata. Vastupidi, reformileping on palju radikaalsemalt unitaarriiklik, sest sätestatakse EL kui juriidiline isik – tema iseseisev korporatiivne eksistents. See muudaks muuhulgas eurokodakondsuse ülimuslikuks liiduvabariigi (eesti) kodakondsuse suhtes.Veelgi enam, reformileping annaks uuele juriidilisele isikule rohkem kui 50s valdkonnas ainuisikulise seadusandliku õiguse. Reformilepingu 288 lehekülje kohta käib veel täiendav 2800 leheküljeline seadusandlus, mis aga on salastatud. Jne.

See kõik tõestab, et Euroopa Liit on ja saaks veelgi enam kõige mittedemokraatlikumaks riigiks Euroopas, mille kõrval kõik teised Euroopa riigid on kui demokraatia kehastused. Sest Europarlamendil puudub seadusandlik võim, seadused töötab välja Euroopa Komisjon ja võetakse vastu riigiametnike poolt – liikmesriikide peaministrite poolt. Kusjuures seaduseelnõud valmistab ette üle 3000 salajase töögrupi Euroopa Komisjoni juures ja üle 300 salajase töögrupi Ministrite Nõukogu juures. Jne.

Kõigele sellele vaatamata kuulutab Riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktor Gert Antsu tsivilisatsioonivälise valelikkusega, et Euroopa Liit jääb endiselt rahvusvaheliseks organisatsiooniks (SLÕhtuleht, 16.09.2004), et reformilepingust on välja jäetud EL õiguse ülimuslikkus (Terevisioon, 10.12.2007, ehkki see on kogu aeg EL aluslepingutes olnud ja ei kaoks kuhugile ka reformilepinguga), jne. Eriliseks jultumuseks tuleb lugeda aga seda, et EL põhiseaduse uue eelnõu puhul ei ole nõutavaks tehtud rahvahääletust – selle kehtestaks riigiametnike kogu, mis aga demokraatia olemasolu korral oleks põhimõtteliselt välistuv.

Eesti Valitsus ei tohi allkirjastada Euroopa Liidu aluslepingute reformilepingut 13. detsembril k.a. Juhul kui seda siiski tehakse on tegemist vaidlustamatu riigireetmisega.

12. detsember 2007.a

Eesti Iseseisvuspartei Vanematekogu

1,441 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known) in /data01/virt2191/domeenid/www.iseseisvuspartei.ee/htdocs/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 81