Eesti Iseseisvuspartei pressiavaldus

Tõnismäe monumenti ei teisaldanud mitte peaminister Andrus Ansip vaid eesti rahvas, kes seadis valimisvõidu eeltingimuseks kuju eemaldamise enne 9. maid. Seega pole mõtet otsida kellegi vigu sealt.

Kuid on tehtud kollektiivne viga riigikoguparteide ja valitsuse poolt, sest varjati ja varjatakse Eesti majanduse tegelikku olukorda. Praegu vene kogukond ilmutab rahulolematust vaid pronkssõduri pärast olles seejuures veendunud, et nende majanduslik olukord on ja jääb paremaks, kui rahvuskaaslastel Venemaal, st et protestib põhiliselt vaid viies kolonn.

Eesti majandus siseneb majanduskriisi veel sel aastal ja siis võib tulla tänavatele juba kogu vene kogukond teadmises, et teda, kogu eesti rahvast, on petetud, et majanduslikku heaolu kasvu ei tule. Ning see on juba täiesti uus olukord.

Eestis on põhimõtteliselt olemas vaid neli poliitilist jõuvektorit:
1.euromeelsed parteid
2.venemeelne Keskerakond
3.iseseisvuslaste partei
4.vene kogukonda esindav partei

Seni on suutnud riigikoguerakonnad poliitilise diktatuuri jõul hoida kaks viimast poliitikast eemal ning tulemuseks on töötava poliitilise lahendi puudumine ning ähvardav poliitilise ja sotsiaalse olukorra väljumine kontrolli alt.

Peame lubamatuks igasuguse vastasseisu teravdamist, nii sisepoliitilisel kui sotsiaalsel tasandil. Peame vältimatuks mainitud nelja jõu esindajate kohest dialoogi ETV otsesaates hindamaks olukorda, otsimaks lahendit ning edasise dialoogi jätkumist.

EIP vanematekogu, 3. mail 2007

920 total views, 1 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>