Ainult üks väljapääs on jäänud

Olgu lühidalt teie ette toodud, millest. Laias laastus on kõigile teada, et rõhuv enamus riigiettevõtetest ja suurtest ning keskmistest eraettevõtetest on võõrkapitalile maha müüdud, et kinnisvaraäri toimib laenurahadel ja annab juba oluliselt üle 25% SKP mahust. Statistikaamet teatab, et sisemajanduse koguprodukt, lühendatult SKP on viimastel astatel kasvanud üle 10% aastas. Pange aga hästi tähele, mis asi on see sisemajanduse koguprodukt: see on kogu Eesti territooriumil toimuva majandustegevuse poolt loodud rikkus, sealhulgas võõrkapitali poolt loodu. SKP on niisiis loodud rikkus ja ei midagi muud ega ka midagi vähemat. Kui aga Eesti SKP oleks vaid eesti rahva jaoks loodud rikkus, siis poleks vaja otsida väljapääsu. Selgub, et Statistikaamet edastab uskumatut valet: selles SKPs on ca 8% võõrkapitali poolt väljaveetud kasum, mis vaidlustamatult on võõras rikkus. Eesti rahvale jääva rikkuse nimi on hoopis RKP (rahvuslik koguprodukt), mis on nimetatud numbri võrra väiksem. See tõde on eesti rahva eest varjatud, et mitte öelda salastatud.

Kuid see on alles traagilise võltsingu väikeveli, tõelise murdja nimi on eraisikute kulutuslaenukoormus, mis ülbelt on SKP väärtusesse sisse kirjutatud nn kinnisvaramulli kaudu. 2006. aastal oli SKP sees 19% selle mahust eraisikute tarbimislaenud (võlgu eluasemeehitus ja lihtsalt tarbimine), mis kohe mitte kuidagi SKP koosseisus olla ei tohi. Nii selgubki tõde, et tegelik rikkuse tootmine oli 2006. aastal -16% ja mitte +11% nagu valetavad Statistikaamet ja valitsus.

Kuskil aasta lõpus (pankade hinnangul) inimeste laenuvõtmisvõime ammendub, laenulehitus lõpeb, kinnisvaramull kukub kokku ning SKP numbriteks kirjutatakse isegi Statistikaameti poolt -16%. Maailma-analoogid ütlevad, et sellise majanduskatastroofi reaalseks väljundiks on tööpuudus üle 25%i, palgataseme langus üle kahe korra, kinnisvarahindade langus 5 korda, elanikkonna maksujõuetus ning laenulehitatud eluasemete müük võõrriikide kodanikele laenude katteks. Eestit ootab ees ajaloo suurim katastroof, mis lõpeb pöördumatu territooriumi kaotusega, eestlaste muutumisega omandita pärismaalaseks, sest mahamüüdud riiki ei ole võimalik tagasi osta. Nii juhtub kui uus riigikogu koosseis ei muuda majanduspoliitikat. Isegi seda tehes pole majanduskollaps enam välditav, kuid seadusandliku sekkumise kaudu saab seda pehmendada ja tõenäoliselt jätta alles eesti rahva riiklusvõime.

Jäänud on ainult üks väljapääs – Eesti Iseseisvuspartei. Loogiline on küsimus, kus on meie jõud, 10 000 liiget ja mitmekümne miljoniline erakonna aastaeelarve? Aga meie jõud just selles seisnebki, et meil pole nii palju ei ühte ega teist. Kümnetuhandelised erakonnad on oma magusate valedega endasse imenud kogu tuulenuusutajate armee. Järele on jäänud vaid meelekindlad, vabad, uhked, missioonitundelised inimesed oma parimas relvastuses, milleks on vastutustunne ja kibe tõde. Kuhu on meid viinud magus vale, see sai eespool juba kirja pandud.

Kas Eesti Iseseisvusparteil on alternatiivne lahend? Jah on ja see algab igavikulise tõega – sümptoomide ravimisega haigust ei ravi. Me ütleme välja haiguse nime: selleks on Rahvusvahelise Valuutafondi poolt 1992-95 pealesurutud nelja käsu majandus: kõik privatiseerida, kõik liberaliseerida, hoida eelarve tasakaalus, riigi roll viia miinimumini. See on arenenud tööstusriikide uuskoloniseerimispoliitika nõrgemates riikides.

Radikaalsed majandusreformid on vältimatud: tuleb üle minna protektsionistlikule majanduspoliitikale, taastada rahvuslik pangandus, rahvuslikust majandusest teha kuningas, võõrkapitalist selle sulane. Rahvusliku majnduse surnust elluäratamise kaudu viia Eesti E Liidust välja. Lahendi kirjutab täies ulatuses lahti raamat „Eesti & geopoliitika“, Tallinn 2002. Kõik algab seadusandluset, kõike saab alustada vaid riigikogust. iseseisvusrahvuslaste kindel roll riigikogus on ellujäämise ainus reaalne alus.

Lõpetuseks kujundlikult. Titanic, Eesti riik, liigub oma võlgutarbimisuimas, võimukandjate magusa valega lohakaks muudetud reisijatega pardal. Oodatakse lootusrikkalt Oma Sadamat, veendunult selles, et Titanic on uppumatu. Titanic aga liigub tippvaletajate poolt kindlalt juhituna vääramatult Oma Jäämäe suunas. Kui kuulete või näete sõnumeid: „UUESTI ISESEISVAKS, VAESUSEST VÄLJA!“, „RAHVUSLIK MAJANDUS KUNINGAKS!“ „PÄÄSTA EESTI TULEVIK, TULE VALIMA!“ siis teadke, et need oleme meie, Eesti Iseseisvuspartei, iseseisvusrahvuslased. Me oleme mastikorvis.

Vello Leito, EIP esimees; ilmus Maalehes 25.01.2007

983 total views, 3 views today

Print Friendly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>